Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
ΑΝ ποτέ βρεις χήνες δοκίμασε και κράτα αυτό που τις κατεβάζει.
Απλά πράγματα ...

Εγώ πάντως θα ρίξω απ' αυτό.
Ο πίνακας ούρλιαξε από τον πόνο.
View attachment 50649
Γράψε ποιο φυσιγγι είναι, γιατί θα υποθέσουμε ότι θα του ρίξεις τον πινακα.
 
ΑΝ ποτέ βρεις χήνες δοκίμασε και κράτα αυτό που τις κατεβάζει.
Απλά πράγματα ...

Εγώ πάντως θα ρίξω απ' αυτό.
Ο πίνακας ούρλιαξε από τον πόνο.
View attachment 50649
Δε σου είπε βάρα καμία χήνα ρε μλκ❓
P.s/την είπε όλη την αλήθεια❓η του έριξες κι άλλη❓
 
Εδω μέσα γράφανε έμπειροι ιδιογωμοτες (κυνηγοι) σκοπευτές, δάσκαλοι, και τώρα δε γραφει κάνεις.
Ίσως μοιράστηκαν απλόχερα όλη την γνώση που είχαν και απλά αποχώρησαν.
Ποιός ξέρει;

Υπάρχουν όμως ακόμα δυνατοί κυνηγοί που γράφουν.
Το υδρόβιο είναι πολύ απαιτητικό κυνήγι από άποψη εξοπλισμού και στρατηγικής.
 
Επηδει βλέπω ότι η διαχιρηαει κρατάει δυο μέτρα και δυο σταθμά και δεν μπανάρει άτομα που αποκαλούν ηλίθιους και αλλά υποτιμητικά λόγια παιδιά που γράφουν της απόψεις τους..και στο παρελθόν μπαναρησε άλλους για μικρότερους λόγους.:::: να διαγράψει το λογαριασμό μου εγώ σε Κ.Ψ.Μ δεν περνο μέρος……ΑΡΚΑΣ …η μάχη με την @@@@@ τελείωσε δυστυχώς χάσαμε
 
Ρε παιδια τι εγινε;;;
Σας παρακαλω
Δεν εχουμε κατι να χωρισουμε
Ολοι εχουν κατι να προσφερουν
Δεν ξερω τι παθατε μαλλον εχω χασει επιεισοδια αλλα ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ βρειτε τα, σεβαστειτε ο ενας τον αλλον και προχωραμε

Ειναι καλο πραμα το φορουμ , ξελαμπικαρουμε απο τα ´ροβληματα
Ουτε η ζωη μας ειναι ουτε η καθημερινοτητα
Ακριβως γιαυτο ειναι καλο!
 
Εγω σε ΧΑΡΤΟΝΙΑ ριχνω....και θα συνεχισω να το κανω....περα απο καθε γουστο και αποψη....αυτο
που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι η δικη μου αποψη.....Οσο εγω'ι'στικο και αν ''ακουγεται''...!!!

εικόνα_Viber_2021-02-22_19-13-10.jpg

εικόνα_Viber_2021-02-22_19-13-37.jpg

Και παντα θα ξερω....οτι δεν με ''πουλησε'' το φυσιγγιο.....Αλλα οτι απλα αστοχησα !!!
ΥΓ. Και ο νοων νοειτω !!!
 
Last edited:
Και παντα θα ξερω....οτι δεν με ''πουλησε'' το φυσιγγιο.....Αλλα οτι απλα αστοχησα !!!
Αυτο βρε Νίκο έχω δει να το γράφεις 100δες φορές εδώ μέσα.
Κι εγώ κάθε φορά που κλαμπανιζω ξέρω ότι αστόχησα, αν κάτσω και σκεφτώ ότι φταίει το φυσίγγι θα πάθω ψυχολογικά.
Αλλά και το φυσίγγι να φταίει, θα πάρω 5 πουλιά λιγότερα; Χου γκιβς ε σιτ, που θα έλεγε και ο Γιάννης.
 
Αυτο βρε Νίκο έχω δει να το γράφεις 100δες φορές εδώ μέσα.
Κι εγώ κάθε φορά που κλαμπανιζω ξέρω ότι αστόχησα, αν κάτσω και σκεφτώ ότι φταίει το φυσίγγι θα πάθω ψυχολογικά.
Αλλά και το φυσίγγι να φταίει, θα πάρω 5 πουλιά λιγότερα; Χου γκιβς ε σιτ, που θα έλεγε και ο Γιάννης.

Και θα το γραφω συνεχεια....γιατι ειτε καλως ειτε κακως αυτο πιστευω...
Γαμωσταυριδια ακουω σε οτι κυνηγι εχω κανει απο αλλους κυνηγους....που δεν εχουν δοκιμασει τα
φυσιγγια τους σε στοχο....αλλα μονο στον κυνηγοτοπο...
Για μενα τα ''γαμωσταυριδια'' εχουν τελειωσει.....Ξερω ποιον θα μουτζωσω οταν χασω το θηραμα!!!
Δεν ειναι θεμα το ποσα θηραματα θα παρεις.....Αλλα να ξερεις γιατι δεν πεφτουν..... ;)
 
Last edited:
Και θα το γραφω συνεχεια....γιατι ειτε καλως ειτε κακως αυτο πιστευω...
Γαμοσταυριδια ακουω σε οτι κυνηγι εχω κανει απο αλλους κυνηγους....που δεν εχουν δοκιμασει τα
φυσιγγια τους σε στοχο....αλλα μονο στον κυνηγοτοπο...
Για μενα τα ''γαμοσταυριδια'' εχουν τελειωσει.....Ξερω ποιον θα μουτζωσω οταν χασω το θηραμα!!!
Δεν ειναι θεμα το ποσα θηραματα θα παρεις.....Αλλα να ξερεις γιατι δεν πεφτουν..... ;)
Πόσο κόμπλεξ πρέπει να κουβαλάνε αυτοί οι άνθρωποι για να ρίχνουν γαμωσταυρίδια επειδή δεν παίρνουν τα θηράματα....
 
Πόσο κόμπλεξ πρέπει να κουβαλάνε αυτοί οι άνθρωποι για να ρίχνουν γαμωσταυρίδια επειδή δεν παίρνουν τα θηράματα....

Δεν ξερω βρε φιλε!!!!
Καποτε αλλαξα ποστο στις φασσες.....δεν μπορουσα να τον ακουω τον διπλανο....να βριζει .....
 
Ενα λεπτο Μαριε
Επειδη δεν παρακολουθω ουτε ανελλειπως ουτε ολα τα θεματα
Ποιος μειωσε και προσβαλε ποια δουλεια ρε φιλε;
Εγινε κατι συγκεκριμενο;
Εαν ναι εγω δεν εχω ιδεα και δεν αναφερομαι στν οποια διαφωνια μεταξυ μελων και ειδιξα εαν αυτη ηταν μεταξυ τους προσβλητικη

Η μηπως μειωση εννοεις πχ την δικη μου αποψη οτι ο πινακας ειναι απλα ενας μπουσουλας και δεν λεει ολη την αληθεια;

Αυτη μου την αποψη εσυ την θεωρεις οτι μειωνει η προσβαλει την δουλεια καποιοθ ανθρωπου που απο μερακκι θεληση και ορεξη και σαφως πιο πολλες γνωσεις ασχολειτε πιο πολυ με το τι λεει ο πινακας;

Εαν ΘΕΩΡΕΙΣ την αποψη μου αυτη προσβολη ΟΧΙ δεν ειναι
Μάλιστα θα μπορουσα ισως να πω οτι η δικη σου αποψη ειναι ΕΠΙΜΟΝΗ και ισχυρογνωμων

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
Πως;
Απλα!
Εσυ κανε τις δοκιμες σου οπως θες και εγω τις δικες μου οπως θελω!

Δεν θα μαθει κανενας το αλλον τι να βλεπει ουτε θα επιβαλει καποιος τις αποψεις του

Δεν μπορει σε ενα συνολο να εχουν ολοι την ιδια αποψη βρε φιλε
Χρύσανθε διάβασε 4-5 σελίδες πίσω και θα καταλάβεις
δεν αναφερόμουν σε σένα

πλην όμως αφού μυγιάστηκες,
σου λέω (το ξαναλέω) ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΚΑΠΟΙΑ "ΑΠΟΨΗ"
όταν όμως αυτός ο "οποιοσδήποτε" απορρίπτει και ακόμα χειρότερα ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ότι δεν μπορεί να καταλάβει ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΝΤΑΣ (έστω άθελά του) το έργο και την ΜΝΗΜΗ τεθνεώτων πρωτοπόρων, ε κάπου πρέπει να υπάρξει ένα όριο.....

Οφείλουμε ΣΕΒΑΣΜΟ σε ανθρώπους που μόχθησαν για εμάς ΧΩΡΙΣ εμάς και στον συνομιλητή μας έστω κι αν διαφωνούμε μαζί του, αλλιώς δεν γίνεται διάλογος.

Ασφαλώς και σε ένα σύνολο δεν μπορούν να έχουν όλοι την ίδια άποψη, λογικό είναι, υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι η γη είναι επίπεδη, ότι ο ΓΑΠ μας έσωσε με το ΔΝΤ, ότι οι άπιστοι πρέπει να σφαγούν, ότι ο Χίτλερ πήγε να σώσει τον κόσμο κ.λ.π. με γεία τους με χαρά τους....

ας κρατήσουν τις απόψεις τους για τον εαυτό τους, εάν όμως τις θέσουν σε δημόσιο διάλογο ε, λοιπόν θα πρέπει να είναι προετοιμασμένοι να δεχθούν την βάσανο της κριτικής!
και να ανταπεξέλθουν στην κριτική με επιχειρήματα κι όχι με φληναφήματα ή υβρίζοντας ότι δεν κατανοούν.

εν προκειμένω,
αυτό που λες ΕΣΥ: ότι δεν με ενδιαφέρει η λεπτομέρεια ή η επιστημονική τεκμηρίωση και γουστάρω να διαλέγω τα φυσίγγια όπως θέλω είναι επιχείρημα, αδύναμο μεν επιχείρημα δε!
το: ο πίνακας δεν σκοτώνει είναι φληνάφημα!
το: έτσι έχω μάθει να δοκιμάζω φυσίγγια κι έτσι θα συνεχίσω είναι κι αυτό επιχείρημα!
το: Και ποιος είναι ο Μπρίστερ ή ο Γκαφ Τόμας που θα μας πει για την βλητική του λειόκαννου, εκτός από βλακώδη χοντροκοπιά είναι ΠΡΟΣΒΟΛΗ!
το: έριξα στον τενεκέ ή στην Α4 με το Χ φυσίγγι και έβαλα 15 σκάγια ενώ το Β 12 άρα το Α είναι καλύτερο είναι επιχείρημα
το: καλά μας τα λέει ο Λωρυ αλλά η πράξη διαφέρει από την θεωρία, είναι προσβλητική αερολογία ολκής, πολύ δε περισσότερο όταν αυτός που το γράφει έχει ρίξει σε δοκιμές μερικές δεκάδες φυσίγγια κι ο αείμνηστος Λωρυ δεκάδες χιλιάδες, έχοντας και την υποστήριξη ενός κολοσσσού σαν την Γουιντσεστερ!

τα επιχειρήματα τα σέβομαι έστω κι αν δεν συμφωνώ μαζί τους, τα φληναφήματα και τις προσβολές τις στηλιτεύω!


Αντιλαβού;;;;

Υ.Γ. Και όσον αφορά την βλητική του λειόκαννου δεν πρόκειται για "απόψεις", "άποψη" έχουμε για αφηρημένες έννοιες, όχι για μετρήσιμα πράγματα και καταστάσεις που αποδεικνύονται πειραματικά!
 
Χρύσανθε διάβασε 4-5 σελίδες πίσω και θα καταλάβεις
δεν αναφερόμουν σε σένα

πλην όμως αφού μυγιάστηκες,
σου λέω (το ξαναλέω) ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΚΑΠΟΙΑ "ΑΠΟΨΗ"
όταν όμως αυτός ο "οποιοσδήποτε" απορρίπτει και ακόμα χειρότερα ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ότι δεν μπορεί να καταλάβει ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΝΤΑΣ (έστω άθελά του) το έργο και την ΜΝΗΜΗ τεθνεώτων πρωτοπόρων, ε κάπου πρέπει να υπάρξει ένα όριο.....

Οφείλουμε ΣΕΒΑΣΜΟ σε ανθρώπους που μόχθησαν για εμάς ΧΩΡΙΣ εμάς και στον συνομιλητή μας έστω κι αν διαφωνούμε μαζί του, αλλιώς δεν γίνεται διάλογος.

Ασφαλώς και σε ένα σύνολο δεν μπορούν να έχουν όλοι την ίδια άποψη, λογικό είναι, υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι η γη είναι επίπεδη, ότι ο ΓΑΠ μας έσωσε με το ΔΝΤ, ότι οι άπιστοι πρέπει να σφαγούν, ότι ο Χίτλερ πήγε να σώσει τον κόσμο κ.λ.π. με γεία τους με χαρά τους....

ας κρατήσουν τις απόψεις τους για τον εαυτό τους, εάν όμως τις θέσουν σε δημόσιο διάλογο ε, λοιπόν θα πρέπει να είναι προετοιμασμένοι να δεχθούν την βάσανο της κριτικής!
και να ανταπεξέλθουν στην κριτική με επιχειρήματα κι όχι με φληναφήματα ή υβρίζοντας ότι δεν κατανοούν.

εν προκειμένω,
αυτό που λες ΕΣΥ: ότι δεν με ενδιαφέρει η λεπτομέρεια ή η επιστημονική τεκμηρίωση και γουστάρω να διαλέγω τα φυσίγγια όπως θέλω είναι επιχείρημα, αδύναμο μεν επιχείρημα δε!
το: ο πίνακας δεν σκοτώνει είναι φληνάφημα!
το: έτσι έχω μάθει να δοκιμάζω φυσίγγια κι έτσι θα συνεχίσω είναι κι αυτό επιχείρημα!
το: Και ποιος είναι ο Μπρίστερ ή ο Γκαφ Τόμας που θα μας πει για την βλητική του λειόκαννου, εκτός από βλακώδη χοντροκοπιά είναι ΠΡΟΣΒΟΛΗ!
το: έριξα στον τενεκέ ή στην Α4 με το Χ φυσίγγι και έβαλα 15 σκάγια ενώ το Β 12 άρα το Α είναι καλύτερο είναι επιχείρημα
το: καλά μας τα λέει ο Λωρυ αλλά η πράξη διαφέρει από την θεωρία, είναι προσβλητική αερολογία ολκής, πολύ δε περισσότερο όταν αυτός που το γράφει έχει ρίξει σε δοκιμές μερικές δεκάδες φυσίγγια κι ο αείμνηστος Λωρυ δεκάδες χιλιάδες, έχοντας και την υποστήριξη ενός κολοσσσού σαν την Γουιντσεστερ!

τα επιχειρήματα τα σέβομαι έστω κι αν δεν συμφωνώ μαζί τους, τα φληναφήματα και τις προσβολές τις στηλιτεύω!


Αντιλαβού;;;;

Υ.Γ. Και όσον αφορά την βλητική του λειόκαννου δεν πρόκειται για "απόψεις", "άποψη" έχουμε για αφηρημένες έννοιες, όχι για μετρήσιμα πράγματα και καταστάσεις που αποδεικνύονται πειραματικά!
Ποιος μυγιαστηκε; :oops: .hair.

Αφορα αλλα που εχασα οπως βλεπω οποταν να με συγχωρειτε εγω μενω εκτος!
Δεν παω πισω να διαβασω δεν με ενδιαφερουν αυτα.


Ps:
Ξεκινα ελα και μην ερθεις με τον κηδεμονα σου για να μπορω να σε ποτιζω ζιβανια με τα παγιδακια χωρις να εχω τυψεις οτι σε μεθυσα.big smile.
Αντιλαβου; .big smile.
 
Αλλά και το φυσίγγι να φταίει, θα πάρω 5 πουλιά λιγότερα; Χου γκιβς ε σιτ, που θα έλεγε και ο Γιάννης.
Δατς ιτ !!!
.love.

Έχω δει άνθρωπο να κλαίει γιατί έχασε μια μπεκάτσα και άλλον να βάζει την κάνη του όπλου του κάτω από το πηγούνι του.
Δεν μπορούν να διαχειριστούν όλοι την αποτυχία και τον θυμό τους.

Προτιμώ παρέες που όταν χάνεται θήραμα βάζουμε τα γέλια.
Και τα θηράματα δεν είναι μπεκάτσες.
 
Δατς ιτ !!!
.love.

Έχω δει άνθρωπο να κλαίει γιατί έχασε μια μπεκάτσα και άλλον να βάζει την κάνη του όπλου του κάτω από το πηγούνι του.
Δεν μπορούν να διαχειριστούν όλοι την αποτυχία και τον θυμό τους.

Προτιμώ παρέες που όταν χάνεται θήραμα βάζουμε τα γέλια.
Και τα θηράματα δεν είναι μπεκάτσες.
Ολοι χανουμε θυραματα και πολα.και ευκολα και δησκολα.εχω χαση θυραματα πολαααα.δηλαδη ειναι φορες οχη οτη φτενε τα φησηγια αλα η στραβομαρα.να βγαζης λαγο σε καθαρο,να πηγενη νορμαλ,να του ρηξης 2 να σε γραψη στα 20 μετρα ουτε σκαγι,να παει 5 μετρα πθο περα να σταματηση να σε κιταξη και μετα σφερα .big smile. εκει τωρα τη κανης??τον εβλεπα και ελεγα ποοο ρε κατη @ ρχηδι,,@ που εχει με εγραψε ρεεε.very funny.φηγε ρε καριολη σου αξηζη ταχες πιο μεγαλα απο μενα ευγε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top