Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
Αν δεν ησουν ισχυρογνωμων φιλε, και δουλευες τα φυσιγγια που σου προτεινουν οι εδω μεσα κορυφαιοι βλητικοι, θα ειχες και στο αλλο χερι, αλλα τοσα!! .yel.
Ευτυχώς κάνεις πλάκα.
Αν δεν είχε φάσσες εκείνη την ημέρα ή ο Γιάννης ήταν πρωτάρης δεν θα είχε καμία ακόμα και με το καλύτερο φυσίγγι του κόσμου.

Είδατε τι συνειρμούς δημιουργεί μια εικόνα.

Ο Χ κυνηγός χτύπησε 30 φάσσες άρα έχει φοβερό όπλο και φοβερό φυσίγγι.

Ή βλέπουμε 30 παπιά απλωμένα και πάλι οδηγούμαστε στο ίδιο συμπέρασμα.
Αυτός που τα χτύπησε όμως μπορεί να τα τουφεκούσε νύχτα στα 20μ με κύλινδρο και διασποράς 6άρια, οριακά εκτός Ελλάδας ;)
Γίνονται και τέτοια ξέρετε και μάλιστα επειδή γίνονται εκτός Ελλάδας δεν παραβαίνουν τον νόμο ;)

Παναγιώτη τι θηράματα κυνηγάς ή κυνηγούσες κυρίως ;;;
 
Ευτυχώς κάνεις πλάκα.
Αν δεν είχε φάσσες εκείνη την ημέρα ή ο Γιάννης ήταν πρωτάρης δεν θα είχε καμία ακόμα και με το καλύτερο φυσίγγι του κόσμου.

Είδατε τι συνειρμούς δημιουργεί μια εικόνα.

Ο Χ κυνηγός χτύπησε 30 φάσσες άρα έχει φοβερό όπλο και φοβερό φυσίγγι.

Ή βλέπουμε 30 παπιά απλωμένα και πάλι οδηγούμαστε στο ίδιο συμπέρασμα.
Αυτός που τα χτύπησε όμως μπορεί να τα τουφεκούσε νύχτα στα 20μ με κύλινδρο και διασποράς 6άρια, οριακά εκτός Ελλάδας ;)
Γίνονται και τέτοια ξέρετε και μάλιστα επειδή γίνονται εκτός Ελλάδας δεν παραβαίνουν τον νόμο ;)

Παναγιώτη τι θηράματα κυνηγάς ή κυνηγούσες κυρίως ;;;
Εγω φιλε, ξερω να κανω πλακα...;)
 
Το τι φτιαχνει ο καθε ενας, αν θελει να το μοιραστει, η οχι, ειναι δικο του θεμα!
Εδω εχουμε φτασει στο σημειο αυτος που οδηγει στο play station να αμφισβητει τον πραγματικο οδηγο!!
Και οχι μονο αυτο...καποιοι εγιναν και αυτοκλητοι δασκαλοι και θελουν ,λεει , να ανοιξουν τα ματια σε αλλους!!
Κουλαρετε, παλικαρια λιγο...
Ναί αλλά εσείς που δέν θέλετε να το μοιραστείτε (ο έχων την γνώση την μοιράζει αφειδώς) θέλετε
να φιμώσετε καί τους υπόλοιπους που εσύ πιστεύεις (έτσι γράφεις) παρουσιάζονται σαν αυτόκλητοι
δάσκαλοι .Ξέρεις γιατί ;
Διότι είναι αδιανόητο για σας κάποιοι να θέλουν μέσα απο διάλογο -επιχειρήματα να βελτιωθούν .
Μού θύμισες τα εφηβικά μου χρόνια στα πρώτα βήματα που βάλαμε βύσμα για να μας πούν
την συνταγή που ξέρουν κι'οι κότες Α1 1.65 Χ32 ......sarcastic.απο ένα τυπάκο
κρυψήνιους ,πού έγραφε λάθος τ'όνομα του .
 
για κουλαρε εσυ φίλε Παναγιώτη
ποιος είναι αυτός αυτος που οδηγει στο play station και ποιος ο πραγματικος οδηγος;
ποιο πραγματικός οδηγός από τον μακαρίτη τον Αυρτον Σένα δεν υπήρχε
και ξερεις τι είχε πει σχετικα με "θεωρία" και "πράξη" ;;;
Ειμαι πολυ κουλ φιλαρακι μου...
 
Χρύσανθε κάτι δεν κατάλαβες και παρανοείς

Εδώ κάποιοι προσπαθούμε να ξεκολλήσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ από τον κομπογιαννιτισμό, να κάνουμε 1-2 βήματα ΜΠΡΟΣΤΑ
και να μην μένουμε καθηλωμένοι σε δοξασίες ημιμάθειας...
Θες να ασχοληθείς με κάτι ασχολήσου ΣΩΣΤΑ
Η βαλλιστική του λειόκαννου είναι επιστημονικός κλάδος! Δεν μπορούμε ούτε να τον απαξιούμε ως κλάδο και ούτε (ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) να απαξιούμε τους πρωτοπόρους του!

το να επιλέγει κάποιος τα φυσίγγια του με οποιαδήποτε "μέθοδο" ή τρόπο θέλει, ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ, ας κάνει ότι θέλει!
το να ΝΟΜΙΖΕΙ κάποιος ότι ο "τρόπος" του είναι σωστός είναι ζήτημα δικό του, ας νομίζει ότι θέλει.

το να προσβάλει όμως αυτός ο "κάποιος" το έργο, τον κόπο, την τεκμηριωμένη γνώση και την μνήμη ανθρώπων που ούτε στο μικρό τους δαχτυλάκι δεν μπορούμε να φθάσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ είναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

δες λίγο το επίπεδο των φόρουμ του εξωτερικού....και κλάψε......και το "τρατζικ" της υπόθεσης κι εκεί όσοι καυγάδες γίνονται από Έλληνες στήνονται .................
Ενα λεπτο Μαριε
Επειδη δεν παρακολουθω ουτε ανελλειπως ουτε ολα τα θεματα
Ποιος μειωσε και προσβαλε ποια δουλεια ρε φιλε;
Εγινε κατι συγκεκριμενο;
Εαν ναι εγω δεν εχω ιδεα και δεν αναφερομαι στν οποια διαφωνια μεταξυ μελων και ειδιξα εαν αυτη ηταν μεταξυ τους προσβλητικη

Η μηπως μειωση εννοεις πχ την δικη μου αποψη οτι ο πινακας ειναι απλα ενας μπουσουλας και δεν λεει ολη την αληθεια;

Αυτη μου την αποψη εσυ την θεωρεις οτι μειωνει η προσβαλει την δουλεια καποιοθ ανθρωπου που απο μερακκι θεληση και ορεξη και σαφως πιο πολλες γνωσεις ασχολειτε πιο πολυ με το τι λεει ο πινακας;

Εαν ΘΕΩΡΕΙΣ την αποψη μου αυτη προσβολη ΟΧΙ δεν ειναι
Μάλιστα θα μπορουσα ισως να πω οτι η δικη σου αποψη ειναι ΕΠΙΜΟΝΗ και ισχυρογνωμων

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
Πως;
Απλα!
Εσυ κανε τις δοκιμες σου οπως θες και εγω τις δικες μου οπως θελω!

Δεν θα μαθει κανενας το αλλον τι να βλεπει ουτε θα επιβαλει καποιος τις αποψεις του

Δεν μπορει σε ενα συνολο να εχουν ολοι την ιδια αποψη βρε φιλε
 
Όταν λοιπόν ο οποιοσδήποτε η πρώτη κουβέντα που λέει είναι ότι οι αριθμοί δεν λένε τίποτα ή ένα χάλια φυσίγγι στον πίνακα μπορεί να δουλεύει υποτιμά την δουλειά που έχει κάνει ο άλλος.

Είναι σαν να λέει κάποιος μια συνταγή για τσίχλες με κρύο και να πετάγομαι και να λέω, ναι ξέρεις δεν λέει τίποτα η συνταγή αυτή γιατί δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει σε όλα τα όπλα.

Σεβασμός στην δουλειά του άλλου, για εμένα είναι τόσο απλό το θέμα.
Τα ίδια δεν έκανες για την στρωματοποίηση.Δεν είναι βελτίωση αυτό;
Ή όταν βλέπεις στρωματοποίηση το μυαλό σου πάει στις βελέτζες?
 
Δεν υπάρχει λόγος γκρίνιας νομίζω και δεν πρέπει να υπάρχει ,ο κάθε ένας έχει τις απόψεις του.Θα αναφερθώ στις δικές μου ούτε θεοποιω ούτε λέω είναι άχρηστος κανένας ο κάθε ένας βλητικος και μη έχει δοκιμάσει και έχει βγάλει τα συμπεράσματά του .Το 12 αρι είναι ένα διαμέτρημα που εξελισεται και έχει εξελιχθεί πολύ τα τελευταία χρόνια και στην κανη και στα τσοκ και τα φυσίγγια έχουν βελτιωθεί (τάπες, σκακια, σκληρότερα,καψυλια κτλ).Γιατί πρέπει ντε και σώνει να είναι κανόνας οι μελέτες κάποιου πριν 20/30/50 χρόνια σε προϊόντα που συνεχώς βελτιώνονται η αλλάζουν και τελείως κάποια.Εκει πάνω γράφω σε μερικούς συναδέλφους που έχουν τη συγκεκριμένη άποψη και καλά κάνουν αλλά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό τους ,όπως δεν καταλαβαίνω το ότι όλες οι κανες είναι ίδιες που λένε και μόνο το φυσίγγι παίζει ρόλο ,εντάξει τότε πίστευε το αλλά μην προσπαθείς να πείσεις και τους άλλους για πράγματα που δεν αποδυκνειονται .Οποίος το πιστεύει ότι όλες οι κανες είναι ίδιες να κλείσουμε ένα ραντεβού να φέρουμε καμία 20 διαφορετικά ντουφέκια να τα τσοκαρουμε το ίδιο και 120ολοιδια ζυγισμένα στο χέρι φυσίγγια ιδιογομωσης ίδιου Λοτ πυρίτιδας και να ρίξουμε από 3 ντουφεκιες στα 20στα 30και 40, μέτρα διπλές και θα αλλάξετε άποψη ταχέως και για τις κανες και για τους κανόνες .Εδώ δοκίμαζα 302 μπρετες δύο με το ίδιο φυσίγγι ίδιο τσοκ και η ντουφέκια της μιας με την άλλη νόμιζες ότι είναι άλλο ντουφέκι και ήταν άλλο γιατί οι κανες δεν είναι ίδιες.Τωρα ο ιδιογομωτης μπορεί και στο κοντάρι της σκούπας να φτιάξει φυσίγγι άλλο το ένα άλλο το άλλο
 
Έχεται χάσει την ουσία του κυνηγιού δοκιμές δοκιμές δοκιμές δυστυχώς αυτό δεν είναι κυνηγι είναι κάτι άλλο αλλά όχι κυνηγι … φτιάξε το φυσηγγακι σου πάρε τον σκύλος σου το ντουφέκι σου και βγες έξω και αν γυρίσεις σπητι άδιος γιατι Τσουκάρες ας την πέρδικα / μπεκατσα /παπί έ. Και.. αύριο μπορι να το πάρεις με τα δικά σου φυσηγγι…… για μένα η κουβέντα έλαβε τέλος γιατι βλέπω μερικούς να γυρίζουν τούμπα τα λεγόμενα και απόψεις μερικοί παιδιών… και θα κλείσω με την κουβέντα που είχε γράψει ο αρις από διαλόγων με κοπέλα ( υπάρχουν δυο ίδια άντρες(κυνηγοί)αυτοί που γ@@@@@ και αυτοί που νομίζουν ότι @&@&@&@) καλή συνέχεια
 
Ποιος νικάει ρε παίδες γιατί μπερδεύτηκα!
Ισοπαλία φαίνεται το ματς.
Ο πούστhς ο πίνακας από το πολύ το τουφεκίδι μάλλον τελικά μας κοροϊδεύει λίγο :) :) :)
Εγώ αυτό κατάλαβα.
Θα συνεχίσουμε να τον τουφεκάμε μέχρι να τα μαρτυρήσει όλα αχαχαχα
.tired.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top