Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
Το φόρουμ δίνει τη δυνατότητα να μπλοκάρεις όσους δε γουστάρεις,εγώ προκειμένου να μη χαλάω τη ζαχαρένια μου αυτό έπραξα‼️εχω δηλώσει ότι είμαι του φραμπάλα ,εκτιμώ την καλή προαίρεση, σέβομαι την αντίθετη άποψη,Αλλλλλλα την ειρωνία την απεχθάνομαι.-
Αν θέλεις την άποψη μου για τις ενδεχόμενες αποχωρήσεις....καθαρά παιδιάστικο‼️
 
Το φόρουμ δίνει τη δυνατότητα να μπλοκάρεις όσους δε γουστάρεις,εγώ προκειμένου να μη χαλάω τη ζαχαρένια μου αυτό έπραξα‼️εχω δηλώσει ότι είμαι του φραμπάλα ,εκτιμώ την καλή προαίρεση, σέβομαι την αντίθετη άποψη,Αλλλλλλα την ειρωνία την απεχθάνομαι.-
Αν θέλεις την άποψη μου για τις ενδεχόμενες αποχωρήσεις....καθαρά παιδιάστικο‼️
Μεταφραστη βαλε ποτε ποτε.να καταλαβενομε και εμεις η μη αλιεν .very funny.
 
Ο παππούς μου με κάτι άλλους πάνε για κυνήγι.
Για να μην μακρηγορώ ένας βλέπει έναν λαγό στο γιατάκι.
Του λέει ο παππούς μου διώξτον, είμαστε 4 άτομα δεν θα τον χάσουμε.
Ο άλλος σηκώνει το όπλο και τον τουφεκάει ... κάπνα, ιστορίες ο παππούς μου νευρίασε και φεύγει.
Τον χάλασες ; Ρωτάει ο τρίτος ... μπα δεν βλέπω τίποτα απαντά ο Ρίνγκο.
Τον είχε κρατημένο από τα αυτιά.
Κάνει ένα μαρς ο λαγός και την κάνει ... μπαμ μπουμ τίποτα ... Βασίλη πάνω σου, φωνάζουν στον παππού μου.
Ούτε κατέβασε το όπλο, φύγε ρε πουτσ@ρά, σώθηκες από του χάρου τα δόντια, σήμερα δεν είναι η μέρα σου.

Δεν ξέρω πόσο % είναι αλήθεια ούτε με ενδιαφέρει, ο αδερφός του παππού μου μας τα εξιστορούσε.
Με αυτές τις ιστορίες μεγάλωσα.
 
Στις αγριόχηνες γράφουμε❓κάτσει να φυγουμει μη φαμεί κι καμία τφικια‼️
Παίδες σόρρυ για το άσχετο,πάρτε το σαν ευχαριστο διάλειμμα ‼️
Εγω παντος της κυνιγαο με 60β ρελιαστο στα 34 γρ με 2 γρ αλευρη με stell24 μοτιφια και πευτουν ξερες μεχρει και 50 μετρα με 3* με ΜΒ36
 
Ο παππούς μου με κάτι άλλους πάνε για κυνήγι.
Για να μην μακρηγορώ ένας βλέπει έναν λαγό στο γιατάκι.
Του λέει ο παππούς μου διώξτον, είμαστε 4 άτομα δεν θα τον χάσουμε.
Ο άλλος σηκώνει το όπλο και τον τουφεκάει ... κάπνα, ιστορίες ο παππούς μου νευρίασε και φεύγει.
Τον χάλασες ; Ρωτάει ο τρίτος ... μπα δεν βλέπω τίποτα απαντά ο Ρίνγκο.
Τον είχε κρατημένο από τα αυτιά.
Κάνει ένα μαρς ο λαγός και την κάνει ... μπαμ μπουμ τίποτα ... Βασίλη πάνω σου, φωνάζουν στον παππού μου.
Ούτε κατέβασε το όπλο, φύγε ρε πουτσ@ρά, σώθηκες από του χάρου τα δόντια, σήμερα δεν είναι η μέρα σου.

Δεν ξέρω πόσο % είναι αλήθεια ούτε με ενδιαφέρει, ο αδερφός του παππού μου μας τα εξιστορούσε.
Με αυτές τις ιστορίες μεγάλωσα.
Ειναι αληθεια
Αλλα ο λαγος ψοφησε πιθανον
Πολες φορες την ωρα που πατας την σκανδαλη μαζευεται για να πετακτει
Τρωει την βολη ολη το χωμα και φευγει
Για να μεινει να τον αρπαξει καπου θα επαθε καποια ζημια ειτε απο τα αερα ειτε απο κανα εξοστρακισμο
Αλλιως θα φευγε
 
Έναν αγιασμό το φόρουμ θα τον χρειαζόταν γιατί κυκλοφορούν φαντάσματα.Πως αλλιώς να εξηγήσω ότι παίρνω γελακια από άτομο που αγνοω την ύπαρξη του ,για εμένα δεν υπάρχει . Εκτός και αν το ignore είναι στρουθοκαμηλισμος.
 
Για αγριόχηνες τώρα τα φυσίγγια τους ήταν #2 #3 #4 σπάνια #1 και χοντρότερα κάλυκες χάρτινοι, 6.45, πυρίτιδες της εποχής sipe η αγαπημένη του παππού μου, μάλλινη τάπα και ρέλι με χαρτάκι, όπλα επίσης εκείνης της εποχής που δεν είχαν δοκιμαστεί στα 1370bar.
Το πυρομαχικό πάντα έχει να κάνει με την απόσταση.

Όταν υπάρχουν θηράματα απομυθοποιούνται πολλά πράγματα.
Όταν περιμένεις ένα χρόνο για 5-10 τουφεκιές σε χηνάρια θα πας προετοιμασμένος για κάθε περίπτωση.

Από Lambro διασποράς μέχρι 0.50 BMG αχαχα :)

Και αυτό δεν είναι άσχημο #3 σε λογικές αποστάσεις.

.big smile.

Screenshot_2022-06-28-09-52-43-173_nextapp.fx~3.jpg
 
Δικαιολογίες του στυλ π.χ. "προσβάλλεις τον τάδε που είναι τεράστιος στον τομέα του", και να απαντώ "λες βλακώδεις χοντροκοπιές" ή "προσβλητική αερολογία ολκής" νομίζω ότι κανένας δεν έχει δικαίωμα, να γράφει κατ' αυτόν τον τρόπο. Αν ο Λώρυ ή οι συγγενείς του νιώθουν ότι προσβάλλονται ας βάλουν έναν δικηγόρο να αρχίσει τις μηνύσεις. Οταν απευθυνόμαστε σε συναδέλφους, που λέμε καλημέρα κάθε πρωί, οφείλουμε το λιγότερο να είμαστε ευγενικοί και ας διαφωνούμε σε όλα. Ειδάλλως και με τις εταιρείες και μάρκες όπλων, έπρεπε να έχουμε σφαχτεί, γιατί εγώ προσβάλω την benelli και ο άλλος την beretta. Όλες κολοσσοί είναι στο είδος τους. Αλλοίμονο. Νταβατζήδες κανενός δεν είμαστε. Αυτά το λίγα.
Υ.Γ. Τζώνυ, το "ηλίθιος" πιστεύω ήταν φάουλ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top