Breda Team

μόνο η σειρά 930 είναι back bored στα 18.55-18.6 με μακρύ κώνο και από την σειρά B12 μακρύ κώνο και back bored έχει μόνο η B12i X

αυτή που αγόρασες είναι η απλή B12i με τα χαρακτηριστικά που είπες !

ο Κοσκινάς λογικά θα μπερδεύτηκε ή δεν θα γνώριζε ακόμα τα χαρακτηριστικά της B12i X οπότε τα τσουβάλιασε όλα μαζί γιατί μετέπειτα είχε ανεβάσει βίντεο με την B12i X

μη βασίζεσαι στα βίντεο που βλέπεις ,να προτιμάς να ενημερώνεσαι από την εταιρεία ,ειδικά στα όπλα :)


ο κακός χαμός

View attachment 38716
και εδώ από το official site της Breda

B12i X

View attachment 38717
και η απλή B12i δεν αναφέρει πουθενά για μακρύ κώνο και back bored
View attachment 38718
Παύλο δυστυχώς από την πολύ λαχτάρα μου να πάρω ένα αδράνειας με αυτές τις προδιαγραφές ,βασίστηκα σε αυτή την παρουσίαση και την πάτησα.ειμαι κάτοχος benelli , Remington, Beretta 686,και ήθελα κάτι διαφορετικό.δεν ξέρω την συμπεριφορά του στενού αυλού, τι απόδοση θα έχει.
 
Παύλο δυστυχώς από την πολύ λαχτάρα μου να πάρω ένα αδράνειας με αυτές τις προδιαγραφές ,βασίστηκα σε αυτή την παρουσίαση και την πάτησα.ειμαι κάτοχος benelli , Remington, Beretta 686,και ήθελα κάτι διαφορετικό.δεν ξέρω την συμπεριφορά του στενού αυλού, τι απόδοση θα έχει.
Που μετρήθηκε η κάννη ;
 
Και κάτι τελευταίο επειδή πήγαινα για benneli πήγα στα 3 πιο μεγάλα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης η απάντηση ήταν ίδια breda,ο ένας ειδικά μου είπε αν θες να πηγαίνεις για βόλτα στο βουνό και να δείχνεις τι όπλο έχεις πάρε benelli αν θες όπλο να ρίχνει καλά και να σκοτώνεις πάρε breda,και έτσι στράφηκα στην breda astro, αλλά αυτήν την 930 τώρα την είδα από κοντά και μου άρεσε αλλά πιστεύω είναι πολύ soft όπλο πιο πολύ για σκοπευτήριο και για πουλιά σε σχέση με την astro
Soft η 930 ;;;;; το ειχα γράψει κ θα το ξαναγραψω, το καλυτερο εργοστασιακο αυτογεμες όπλο είναι η 930 , στην ουσία είναι μια αγωνιστικά στημένη Benelli , τρομερό σε όλα όπλο, κ μια υπενθυμιση, τα οπλα Sporting είναι πολυ πιο ποιοτικα από τα υπόλοιπα ντουφεκια του εμπορίου, είναι Super hard δηλαδή
 
Soft η 930 ;;;;; το ειχα γράψει κ θα το ξαναγραψω, το καλυτερο εργοστασιακο αυτογεμες όπλο είναι η 930 , στην ουσία είναι μια αγωνιστικά στημένη Benelli , τρομερό σε όλα όπλο, κ μια υπενθυμιση, τα οπλα Sporting είναι πολυ πιο ποιοτικα από τα υπόλοιπα ντουφεκια του εμπορίου, είναι Super hard δηλαδή
Φίλε δεν το ήξερα το όπλο απλά αποτι διάβασα και βιντεάκια στο youtube το βγάζανε περισσότερο όπλο για σκοπευτήριο γι'αυτό μπήκα εδώ για να ρωτήσω κάποιον που κυνηγάει με τέτοιο όπλο να πάρω πραγματική γνωμη
 
Φίλε δεν το ήξερα το όπλο απλά αποτι διάβασα και βιντεάκια στο youtube το βγάζανε περισσότερο όπλο για σκοπευτήριο γι'αυτό μπήκα εδώ για να ρωτήσω κάποιον που κυνηγάει με τέτοιο όπλο να πάρω πραγματική γνωμη
Παρτο χωρίς καμία αμφιβολία, με το ρυθμιζόμενο κοντακι θα το φέρεις πολυ ευκολα κεντρο, καλα κυνηγια κ καλη χρονια
 
Ολα καλα αλλα οταν ερθει η φασσα επιτελους και μπενει σε τροχια βολης και εχουμε hard focus σηκωνομαστε τη καταληλη στηγμη και αυτο το υπεργυαλιστερο λουσατο τουφεκι καινει μια ωραια αντανακλαση και σπασει το πουλι στα πλαγια σα τρελο f16 τοτε θα βγεις σκετη φοτο με το τουφεκο αχαχαχαχα ματ οπλα στο κυνηγι αλιως στη τελικη 17€ πιστολι αμμωβολης αχαχαχαχαχαχχα
 
Ολα καλα αλλα οταν ερθει η φασσα επιτελους και μπενει σε τροχια βολης και εχουμε hard focus σηκωνομαστε τη καταληλη στηγμη και αυτο το υπεργυαλιστερο λουσατο τουφεκι καινει μια ωραια αντανακλαση και σπασει το πουλι στα πλαγια σα τρελο f16 τοτε θα βγεις σκετη φοτο με το τουφεκο αχαχαχαχα ματ οπλα στο κυνηγι αλιως στη τελικη 17€ πιστολι αμμωβολης αχαχαχαχαχαχχα
Σίγουρα η αντανάκλαση είναι θέμα...αλλά όταν σηκωθείς....ότι κ να κρατάς ,θα στρίψει ‼️Καλή χρονιά ‼️
 
Ολα καλα αλλα οταν ερθει η φασσα επιτελους και μπενει σε τροχια βολης και εχουμε hard focus σηκωνομαστε τη καταληλη στηγμη και αυτο το υπεργυαλιστερο λουσατο τουφεκι καινει μια ωραια αντανακλαση και σπασει το πουλι στα πλαγια σα τρελο f16 τοτε θα βγεις σκετη φοτο με το τουφεκο αχαχαχαχα ματ οπλα στο κυνηγι αλιως στη τελικη 17€ πιστολι αμμωβολης αχαχαχαχαχαχχα

μόνο που όταν σηκωθείς την κατάλληλη στιγμή θα έχεις πατήσει και την σκανδάλη ,, γιαυτό λέγεται κατάλληλη στιγμή !

αν σηκωθείς και κάνεις να πατήσεις μια ώρα παίζει να μη φύγει από το υπεργυαλιστερό λουσάτο όπλο αλλά επειδή κοιμήθηκες :)

φίλε Τόλη την έχω κυνηγήσει και σε φυλάχτρα και με σχετικά καλή κάλυψη, καμία φάσσα δεν μου έστριψε επειδή είδε το όπλο,αυτή βέβαια είναι δική μου εμπειρία και όχι κανόνας
 
μόνο που όταν σηκωθείς την κατάλληλη στιγμή θα έχεις πατήσει και την σκανδάλη ,, γιαυτό λέγεται κατάλληλη στιγμή !

αν σηκωθείς και κάνεις να πατήσεις μια ώρα παίζει να μη φύγει από το υπεργυαλιστερό λουσάτο όπλο αλλά επειδή κοιμήθηκες :)

φίλε Τόλη την έχω κυνηγήσει και σε φυλάχτρα και με σχετικά καλή κάλυψη, καμία φάσσα δεν μου έστριψε επειδή είδε το όπλο,αυτή βέβαια είναι δική μου εμπειρία και όχι κανόνας
Παυλε ασε να εχω τη γνωμη μου φιλε εχω καθημερινη διατρηβη μαζι τους μαλον δε σου ετυχε και μιλαω για το σπασιμο την ωρα της τουφεκιας ακριβως ασε που αν δεν εισαι καλα κρυμενος φενεσε απο χιλιομετρα και τα πουλια δεν ειναι χαζα να σε πλισιασουν εγω που παω καθε μερα κυνηγι αν αρχισω νακοβω πευκακια και κλαδια καθε μερα που αλλαζω και τοπο θα με πανε μεσα για αποψιλοση δασικης εκτασης αχαχαχ
 
Σε αυτη τη χρονικη στιγμη του ετους δεν υπαρχουνε χαζες φασσες παιδια οταν θελουν να πανε καπου ψαχνουνε καμια ωρα απο αποσταση το μερος στην εναρξη με τα φετιναρια αν θελετε ντυνομε και φλορινιοτης και καθομε χωρις φυλαχτρα στη μεση του χωραφιου με πληρως χρωμειομενο οπλο εξωτερικα να λαμπει μεχρι την αυστραλια αχαχαχα
 
γιαυτο είπα πιο πάνω πως η εμπειρία μου δεν είναι ο κανόνας ;)
Παυλε οτι και να κανουμε αυτες καριολες θα ειναι μολις γυρισα απο μερος για νερο που πινουν καθε μερα εδω και ενα μηνα εχθες δε τις πειραξε κανεις κι ομως σημερα δε φανικανε οι πορνες αχαχαχα
 
Ολα καλα αλλα οταν ερθει η φασσα επιτελους και μπενει σε τροχια βολης και εχουμε hard focus σηκωνομαστε τη καταληλη στηγμη και αυτο το υπεργυαλιστερο λουσατο τουφεκι καινει μια ωραια αντανακλαση και σπασει το πουλι στα πλαγια σα τρελο f16 τοτε θα βγεις σκετη φοτο με το τουφεκο αχαχαχαχα ματ οπλα στο κυνηγι αλιως στη τελικη 17€ πιστολι αμμωβολης αχαχαχαχαχαχχα
Άστο Τόλη, είδα κ με τα παραλλαγης οπλα, μάσκες, φυλαχτρες κλπ κλπ τι γίνεται, τράβηγμα χειρόφρενο κ στρίψιμο στα εκατό μέτρα μερικές, την κίνηση τελικά βλέπουν
 
Άστο Τόλη, είδα κ με τα παραλλαγης οπλα, μάσκες, φυλαχτρες κλπ κλπ τι γίνεται, τράβηγμα χειρόφρενο κ στρίψιμο στα εκατό μέτρα μερικές, την κίνηση τελικά βλέπουν
Αυτο ενωειτε φιλε απλα το γυαλισμα ειναι πιο καταστροφικο
 
Αυτο ενωειτε φιλε απλα το γυαλισμα ειναι πιο καταστροφικο
Χαμηλά στα ποδια στην φυλαχτρα δεν φαίνεται το όπλο, αλλά γενικά δίκιο έχεις, τα καρτεροντουφεκα δεν πρέπει να γυαλίζουν, αλλά όταν το τουφέκι είναι κουκλα κάνουμε την καρδιά μας πετρα ρε φίλε, κ εσυ με την Super sport τα ίδια κανεις
 
Επησεις εχουν επιγνωση του τοπου και καθε τι προσθετο το αναγνωριζουν αμεσως πχ αν κοψεις δεντρακι αν βαλεις βλαστηση καπου που δεν ειχε επησεις κι αν ολα πανε καλα απο πλευρα σου αυτες κατι θα κανουν παλι να ξεκαριολιαστουνε αχαχαχα
 
Χαμηλά στα ποδια στην φυλαχτρα δεν φαίνεται το όπλο, αλλά γενικά δίκιο έχεις, τα καρτεροντουφεκα δεν πρέπει να γυαλίζουν, αλλά όταν το τουφέκι είναι κουκλα κάνουμε την καρδιά μας πετρα ρε φίλε, κ εσυ με την Super sport τα ίδια κανεις
Μητσο εχει φαει αμμωβολη εδω και χρονια μια και ειχε ξεφτυσει Κιωλας αχαχαχαχα οσο κουκλα και να νε που η μπρεντα ειναι πιο ομορφη οπως και να το κανουμε οταν τρως φολες ειναι σπαστικο σα τη γκομεναρα που τελεφταια στηγμη πρεπει να παει σπιτι γτ αργησε και ακουει και πολυ το μπαμπα ασε αχαχαψαψ
 
Back
Top