Breda Team

Καλησπέρα παιδιά,ενδιαφέρομαι για την 930i δεν ξέρω πως μου έκατσε αυτό το όπλο,κυνηγάω πιο πολύ λαγό και από καμιά φορά γουρούνια,κάνει αυτό το όπλο για τέτοια κυνήγια η είναι καθαρά σκοπευτηρίου;
 
Καλησπέρα παιδιά,ενδιαφέρομαι για την 930i δεν ξέρω πως μου έκατσε αυτό το όπλο,κυνηγάω πιο πολύ λαγό και από καμιά φορά γουρούνια,κάνει αυτό το όπλο για τέτοια κυνήγια η είναι καθαρά σκοπευτηρίου;
Βασικά για την astro πήγαινα που περνει και μεγάλη αποθήκη αλλά αυτήν την 930 και μου άρεσε πολύ εσείς σαν πιο ειδικοί στην ομάδα βοηθήστε με λίγο,τα φυσίγγια που ρίχνω είναι όλα magnum
 
Βασικά για την astro πήγαινα που περνει και μεγάλη αποθήκη αλλά αυτήν την 930 και μου άρεσε πολύ εσείς σαν πιο ειδικοί στην ομάδα βοηθήστε με λίγο,τα φυσίγγια που ρίχνω είναι όλα magnum
Και κάτι τελευταίο επειδή πήγαινα για benneli πήγα στα 3 πιο μεγάλα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης η απάντηση ήταν ίδια breda,ο ένας ειδικά μου είπε αν θες να πηγαίνεις για βόλτα στο βουνό και να δείχνεις τι όπλο έχεις πάρε benelli αν θες όπλο να ρίχνει καλά και να σκοτώνεις πάρε breda,και έτσι στράφηκα στην breda astro, αλλά αυτήν την 930 τώρα την είδα από κοντά και μου άρεσε αλλά πιστεύω είναι πολύ soft όπλο πιο πολύ για σκοπευτήριο και για πουλιά σε σχέση με την astro
 
Πριν λίγο καιρό έπιασα στα χέρια μου μερικά καινούργια στον Καρασαββίδη. M1 ,astro, affinity. Μου άρεσε περισσότερο στα χέρια μου η άστρο.αυτη βγαίνει και με υπερυψωμένη ρίγα?
 
Πριν λίγο καιρό έπιασα στα χέρια μου μερικά καινούργια στον Καρασαββίδη. M1 ,astro, affinity. Μου άρεσε περισσότερο στα χέρια μου η άστρο.αυτη βγαίνει και με υπερυψωμένη ρίγα?
Και γω φίλε πήγα εκεί και αυτός μου είπε να πάρω breda astro,εγώ πήγαινα για benelli vinci και μου άλλαξε σχεδόν γνώμη,πολύ στηβαρο όπλο με καλό στήσιμο που ακόμη και με την μεγάλη απόθηκη το όπλο δεν έγερνε μπροστά,τώρα για την ρίγα δεν θυμάμαι το μόνο που θυμάμαι ότι αυτή με την 71 κανη έχει διαφορά στην ρίγα σε σχέση με την 66 και την 61
 
την προηγούμενη 930 την πούλησα σε λαγά,,,για τους επόμενους μήνες μετά από κάθε έξοδο που είχε με έπαιρνε τηλ να με ευχαριστήσει για το όπλο που του πούλησα,,,λογικά έχει φτιάξει και προτομή μου στην πλατεία του χωριού του .sarcastic.

καθόλου soft όπλο η 930 μη σε μπερδεύει το sporting,,αν μπορείς να διαθέσεις τα χρήματα που ζητάει πάρτην !
 
Καλησπέρα παιδιά,ενδιαφέρομαι για την 930i δεν ξέρω πως μου έκατσε αυτό το όπλο,κυνηγάω πιο πολύ λαγό και από καμιά φορά γουρούνια,κάνει αυτό το όπλο για τέτοια κυνήγια η είναι καθαρά σκοπευτηρίου;
Συνάδελφε περνά από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς καθ να σε γνωρίσουμε καλυτερα...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-584
 
Και κάτι τελευταίο επειδή πήγαινα για benneli πήγα στα 3 πιο μεγάλα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης η απάντηση ήταν ίδια breda,ο ένας ειδικά μου είπε αν θες να πηγαίνεις για βόλτα στο βουνό και να δείχνεις τι όπλο έχεις πάρε benelli αν θες όπλο να ρίχνει καλά και να σκοτώνεις πάρε breda...
Συμπεραίνουμε αβίαστα ότι οι έμποροι έχουν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους στην πώληση μιας Μπρέντα από ότι μιας Μπενέλι.
Και ας ορκίζονται για το αντίθετο.
Και ας λένε ότι τους νοιάζει να μας πουλήσουν καλύτερο όπλο.

Ο έμπορος στο μαγαζί του είναι προσηλωμένος στο κέρδος, όπως ο κυνηγός είναι προσηλωμένος στο πουλί στο καρτέρι του.
 
Συμπεραίνουμε αβίαστα ότι οι έμποροι έχουν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους στην πώληση μιας Μπρέντα από ότι μιας Μπενέλι.
Και ας ορκίζονται για το αντίθετο.
Και ας λένε ότι τους νοιάζει να μας πουλήσουν καλύτερο όπλο.

Ο έμπορος στο μαγαζί του είναι προσηλωμένος στο κέρδος, όπως ο κυνηγός είναι προσηλωμένος στο πουλί στο καρτέρι του.
Συμφωνω ρε φίλε μου ότι και ο έμπορος προσπαθεί να κερδίσει όσο πιο πολλά μπορεί αλλά όταν μου λέει ότι ένα όπλο των 1800 ευρώ είναι καλύτερο από ένα άλλο των 2400 που μου έδειξε και τα δύο εκει τότε τι να πιστέψω δεν ξέρω πραγματικά,είχε την 930i και πολλά άλλα πολύ πιο ακριβά όπλα αλλά μου είπε ότι αυτή είναι ο βασιλιάς της τουφεκιας λόγο του κονου που έχει στην κανη,εγώ για benelli πήγαινα δεν είχα ποτέ στο μυαλό μου την μάρκα breda αλλά όταν ακούς και διαβάζεις γενικά καλά σχόλια θα πιστέψεις αυτούς που κυνηγάνε αυτά τα όπλα και όχι τον πωλητή
 
Καμία αντίρρηση Μάκη, οπλάρες είναι οι Breda. Και το brand name Benelli σίγουρα είναι πιο ισχυρό από το Breda, κατά συνέπεια και πιο υπερτιμημένες οι Benelli.

Όμως ο έμπορος στο είπε αποκλειστικά και μόνο επειδή θα έβγαζε περισσότερα χρήματα. Αν έβγαζε περισσότερα στη Benelli, θα στα έλεγε ανάποδα, τύπου, καλά θέλεις να πάρεις Breda που είναι ο φτωχός συγγενής; Benelli θα πάρεις που είναι ο Βασιλιάς του αυτογεμούς!

Προσωπικά ποτέ δεν επιτρέπω στον έμπορα να επηρεάσει την επιλογή μου. Ρωτάω φίλους, γνωστούς, ακόμα και εχθρούς ακούω αν είναι γνώστες, αλλά ποτέ τον έμπορα. Τον οποίο έμπορα τον σέβομαι πάρα πολύ και τη δουλειά που κάνει και θέλω να είναι καλά η επιχείρησή του και δε γκρινιάζω εύκολα γιατί ξέρω τί τραβάνε στην χώρα των κομπλεξικών, αλλά η σύγκρουση συμφερόντων του με εμένα τον αγοραστή είναι σαφής.
 
Καμία αντίρρηση Μάκη, οπλάρες είναι οι Breda. Και το brand name Benelli σίγουρα είναι πιο ισχυρό από το Breda, κατά συνέπεια και πιο υπερτιμημένες οι Benelli.

Όμως ο έμπορος στο είπε αποκλειστικά και μόνο επειδή θα έβγαζε περισσότερα χρήματα. Αν έβγαζε περισσότερα στη Benelli, θα στα έλεγε ανάποδα, τύπου, καλά θέλεις να πάρεις Breda που είναι ο φτωχός συγγενής; Benelli θα πάρεις που είναι ο Βασιλιάς του αυτογεμούς!

Προσωπικά ποτέ δεν επιτρέπω στον έμπορα να επηρεάσει την επιλογή μου. Ρωτάω φίλους, γνωστούς, ακόμα και εχθρούς ακούω αν είναι γνώστες, αλλά ποτέ τον έμπορα. Τον οποίο έμπορα τον σέβομαι πάρα πολύ και τη δουλειά που κάνει και θέλω να είναι καλά η επιχείρησή του και δε γκρινιάζω εύκολα γιατί ξέρω τί τραβάνε στην χώρα των κομπλεξικών, αλλά η σύγκρουση συμφερόντων του με εμένα τον αγοραστή είναι σαφής.
Και γω φίλε μου γι'αυτό μπήκα στην σελίδα σας,γιατί ήθελα να μάθω για την 930 από πραγματικούς κυνηγούς και όχι από τον έμπορα,ο έμπορος είπε τα δικά του,εγώ εσάς ήθελα να ακούσω,η 930 κάνει για λαγό και για γουρούνια η να κοιτάξω κάτι σε benelli;περιμένω γνώμες και από άλλους συναδέλφους κυνηγούς
 
Καλημέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά.πριν λίγες ημέρες παρέλαβα τηv Breda B 12i. Είχα δεί μια παρουσίαση στο κανάλι της κυνηγεσιας και κυνοφιλιας. Αναφέρανε ότι το όπλο έχει αυλό να 18.6 και κώνο 9 εκ.μπεικα λοιπόν στην μπριζα και το πείρα.στο θέμα μας τώρα.μετα από μέτρηση της κάνης διαπιστώθηκε ότι έχει αυλό 18.2 και κώνο 3.5εκ.καμια σχέση με την παρουσίαση.μεγαλο ξενέρωμα.το αναφέρω γι αυτούς που έχουν στο μυαλό τους αυτό το όπλο.ευχομαι τουλάχιστον να μου κάνει τα κέφια στο κυνήγι.καλη χρονιά σε όλους.
 
Καλημέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά.πριν λίγες ημέρες παρέλαβα τηv Breda B 12i. Είχα δεί μια παρουσίαση στο κανάλι της κυνηγεσιας και κυνοφιλιας. Αναφέρανε ότι το όπλο έχει αυλό να 18.6 και κώνο 9 εκ.μπεικα λοιπόν στην μπριζα και το πείρα.στο θέμα μας τώρα.μετα από μέτρηση της κάνης διαπιστώθηκε ότι έχει αυλό 18.2 και κώνο 3.5εκ.καμια σχέση με την παρουσίαση.μεγαλο ξενέρωμα.το αναφέρω γι αυτούς που έχουν στο μυαλό τους αυτό το όπλο.ευχομαι τουλάχιστον να μου κάνει τα κέφια στο κυνήγι.καλη χρονιά σε όλους.
μόνο η σειρά 930 είναι back bored στα 18.55-18.6 με μακρύ κώνο και από την σειρά B12 μακρύ κώνο και back bored έχει μόνο η B12i X

αυτή που αγόρασες είναι η απλή B12i με τα χαρακτηριστικά που είπες !

ο Κοσκινάς λογικά θα μπερδεύτηκε ή δεν θα γνώριζε ακόμα τα χαρακτηριστικά της B12i X οπότε τα τσουβάλιασε όλα μαζί γιατί μετέπειτα είχε ανεβάσει βίντεο με την B12i X

μη βασίζεσαι στα βίντεο που βλέπεις ,να προτιμάς να ενημερώνεσαι από την εταιρεία ,ειδικά στα όπλα :)


ο κακός χαμός

1640860266088.png
και εδώ από το official site της Breda

B12i X

1640860377360.png
και η απλή B12i δεν αναφέρει πουθενά για μακρύ κώνο και back bored
1640860431486.png
 
Last edited:
Τα breda ειναι πολυ ποιοτικα οπλα και με καλες καννες.
Η astro ειναι μια απο τις επιλογες μου για καραμπινα. Οι αλλες ειναι
browning A5
ata arms neo
Άκου όνομα‼️ατα αρμς ,που θα πας ❓θα πάω ΑΤΑ ....το τσογλαν αρμς πιο αλητικο‼️
 
Back
Top