Breda Team

Μπορεί να σου κάτσει και τζαμπα να στενοχωριέσαι. Αν δωσεις την καννη και παρεις την άλλη που θες δεν συμφερει;
Η άλλη Κάνη στοιχίζει 700€ περίπου.αυτο που συμφέρει είναι αποχρωμιοση άνοιγμα αυλού και ξανά βάψιμο.περιπου 300€
 
Να σε ρωτήσω κάτι το δούλεψες το όπλο με 18.2 να δεις τι κάνει η επειδή δεν είναι αυτό που ήθελες ντε και σώνει δεν το θες μην ξεχνάς ασχέτως τώρα τις απόψεις μας ότι ένα φεγγάρι η Μπερέτα είχε βγάλει την stonecoat αν δε κάνω λαθος με 18.2 αυλό για μακρινές ντουφεκιες όπως υπάρχουν και οι Ρώσοι με 18.2 και δύσκολα ανταγωνίζεσαι ντουφεκιες τους .Στο λέω μήπως το δοκιμάσεις και άντε να πειράξεις μόνο κώνο .Αν δε θες καθόλου πήγαινε από κει που το πήρες μιλά να αλλάξεις κανη αφήνοντας αυτή που έχεις και περνώντας την άλλη με 18.6 .Δε νομίζω να χάσεις πολλά .
 
Να σε ρωτήσω κάτι το δούλεψες το όπλο με 18.2 να δεις τι κάνει η επειδή δεν είναι αυτό που ήθελες ντε και σώνει δεν το θες μην ξεχνάς ασχέτως τώρα τις απόψεις μας ότι ένα φεγγάρι η Μπερέτα είχε βγάλει την stonecoat αν δε κάνω λαθος με 18.2 αυλό για μακρινές ντουφεκιες όπως υπάρχουν και οι Ρώσοι με 18.2 και δύσκολα ανταγωνίζεσαι ντουφεκιες τους .Στο λέω μήπως το δοκιμάσεις και άντε να πειράξεις μόνο κώνο .Αν δε θες καθόλου πήγαινε από κει που το πήρες μιλά να αλλάξεις κανη αφήνοντας αυτή που έχεις και περνώντας την άλλη με 18.6 .Δε νομίζω να χάσεις πολλά .
Στις μέχρι τώρα δοκιμές στα 36 γραμμάρια δεν έιχε τις κατανομές που θέλω.εχει όμως ποιο πολύ δύναμη σε σχέση με την μπενελι μου που είναι και με 6.5 κώνο.δεν έχω δοκιμάσει λιγότερα γραμμάρια να έχω εικόνα.
 
Όσο τα λιγοστεύεις ή χοντραινεις λίγο τα σκακιά στα ίδια γρ τόσο θα κερδίζεις ο αυλός αυτός δε θέλει φορτωματα στα λιγότερα γρ υπερισχύει έτσι ήταν παλιά και τα γαλλικά και τα έβγαζαν άχρηστα μέχρι να καταλάβουν ότι οι Γάλλοι ήθελαν 28 και 30 και τότε γαμουσαν και έδερναν τα όπλα τους
 
Στις μέχρι τώρα δοκιμές στα 36 γραμμάρια δεν έιχε τις κατανομές που θέλω.εχει όμως ποιο πολύ δύναμη σε σχέση με την μπενελι μου που είναι και με 6.5 κώνο.δεν έχω δοκιμάσει λιγότερα γραμμάρια να έχω εικόνα.
8 στους 10 κυνηγούς που θα ρωτήσεις θα σου πουν 18,2 το... 2022???
Και το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι περισσοτεροι δεν κυνήγησαν με τέτοια όπλα,απλώς ακολουθουν το ρευμα της εποχής.....
Εγώ δεν λεω οτι ο 18,2 αυλός είναι ο καλυτερος η ο ιδανικός για το cal.12.....
Όπως δεν λεω οτι θελει ντε και καλά 28-32γρ κ μάλλινες για να αποδώσει, όπως ισχυρίζονται κάποιοι αρθρογράφοι και μη....
Εγώ άλλα εχω δει............
Και άλλα βλέπω και απο από τους Ρώσους στο you tube που κυνηγάν υδρόβια κ ρίχνουν 32-36γρ....
Ας πουμε οτι για τους περισσοτερους εκεί, θεωρείται ένας "καρτεριτζιδικος" αυλός......

Από ότι θυμάμαι κυνηγάς φασσα,
Είναι αδυνατον να μην σε αφήσει ικανοποιημένο αυτη η κάννη........
Δοκιμασε κ αλλα φυσίγγια στα 36γρ αν θες κ εφόσον κυνηγάς μόνο με αυτή την γομωση...
Η αλλιώς τσέκαρε φυσίγγια 33,34γρ.....

Είμαι σίγουρος ότι θα μεινεις ευχαριστημένος κ ίσως κ απορημένος.........

Και επισης,
Αν για "ψυχολογικους λογους" νομίζεις ότι ένας διευρυμένος αυλός αυτομάτως θα σου έδινε.....λίγες φασσες παραπανω...
Τότε άλλαξε κάννη.........
 
Last edited:
8 στους 10 κυνηγούς που θα ρωτήσεις θα σου πουν 18,2 το... 2022???
Και το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι περισσοτεροι δεν κυνήγησαν με τέτοια όπλα,απλώς ακολουθουν το ρευμα της εποχής.....
Εγώ δεν λεω οτι ο 18,2 αυλός είναι ο καλυτερος η ο ιδανικός για το cal.12.....
Όπως δεν λεω οτι θελει ντε και καλά 28-32γρ κ μάλλινες για να αποδώσει, όπως ισχυρίζονται κάποιοι αρθρογράφοι και μη....
Εγώ άλλα εχω δει............
Και άλλα βλέπω και απο από τους Ρώσους στο you tube που κυνηγάν υδρόβια κ ρίχνουν 32-36γρ....
Ας πουμε οτι για τους περισσοτερους εκεί, θεωρείται ένας "καρτεριτζιδικος" αυλός......

Από ότι θυμάμαι κυνηγάς φασσα,
Είναι αδυνατον να μην σε αφήσει ικανοποιημένο αυτη η κάννη........
Δοκιμασε κ αλλα φυσίγγια στα 36γρ αν θες κ εφόσον κυνηγάς μόνο με αυτή την γομωση...
Η αλλιώς τσέκαρε φυσίγγια 33,34γρ.....

Είμαι σίγουρος ότι θα μεινεις ευχαριστημένος κ ίσως κ απορημένος.........

Και επισης,
Αν για "ψυχολογικους λογους" νομίζεις ότι ένας διευρυμένος αυλός αυτομάτως θα σου έδινε.....λίγες φασσες παραπανω...
Τότε άλλαξε κάννη.........
Τάσο πολύ σωστά θυμασαι κυνηγώ φάσες περισσότερο τα τελευταία χρόνια.ειχα βάλει λοιπόν στο μυαλό μου να πάρω ένα όπλο με κάποιες προδιαγραφές.αυτος είναι ο λόγος που χαλαστεικα.με λίγο ψάξιμο όπως πολύ σωστά λες μπορεί να το ευχαριστηθω στο τέλος.με τρώει το γιατί να την πατήσω έτσι.θα σάς ακούσω όλους και θα κάνω όσες περισσότερες δοκιμές μπορώ.ευχαρηστω όλη την ομάδα από καρδιάς.
 
με λίγο ψάξιμο όπως πολύ σωστά λες μπορεί να το ευχαριστηθω στο τέλος.
Εγώ φίλε Σταυρο μπορεί να λέω ότι θέλω, όπως κ ο καθένας........
Η μεγάλες αλήθειες φαίνονται εντός του κυνηγοτοπου κ πουθενά αλλού.........
 
Εγώ φίλε Σταυρο μπορεί να λέω ότι θέλω, όπως κ ο καθένας........
Η μεγάλες αλήθειες φαίνονται εντός του κυνηγοτοπου κ πουθενά αλλού.........
Τάσο έχω μπροστά μου σχεδόν δύο μήνες κυνηγιού.μακαρι να μην χρειαστεί να το δώσω και να μείνω ευχαριστημένος.θα ανεβάσω κάποια στιγμή φωτό και με δοκιμές
 
18.2 αυλός, υπερβολικά έντονα κ μόνο κέντρα, λάκτισμα, πιεσεις , παραμορφωσεις στα ψιλά σκάγια, μειωμένες αρχικές ταχυτητες
Φαγώθηκες ... :)


όχι ότι ο τύπος είναι φωστήρας αλλά κάτι θα έχει ακούσει ...
 
18.2 αυλός, υπερβολικά έντονα κ μόνο κέντρα, λάκτισμα, πιεσεις , παραμορφωσεις στα ψιλά σκάγια, μειωμένες αρχικές ταχυτητες
Δημήτρη περιμένω να επισκευαστεί η Remington , μόλις την πάρω θα μετρήσω με τον ταχογραφο ταχύτητες. Η Remington έχει αυλό 18.8 φτιαγμένο στον Ήφαιστο
 
μακαρι να μην χρειαστεί να το δώσω και να μείνω ευχαριστημένος.
.....Το ευχομαι.......
Έκτος κ έχουν άγνοια εκεί στην breda κ δεν γνωρίζουν ότι αυτός ο αυλός έχει μόνο μειονεκτήματα...........
Ρισκάρουν κ την φήμη τους.........
 
Back
Top