Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Συγχαρητήρια στους νικητές αλλά και σε όσους συμμετείχαν. Ελπίζω η επιστροφή στην κανονικότητα να έρθει σύντομα ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη συμμετοχή στο άθλημα, γιατί κρυφά τα ψέματα οι διαδικασίες (τεστ κ.λπ) αποτρέπουν αρκετούς φίλους να συμμετέχουν.
 
Παντού σωστός και ειδικά για το σχόλιο για τη διαιτησία. Ίσως η μοναδική φορά σε αγώνα compak που δεν υπήρχαν λάθη, παραβλέψεις, παρεξηγήσεις.
Συμφωνώ.Το άλλο που το πάς?
Η ΑΠΟΛΥΤΗ ησυχία πάνω στην πούλα!!!
Ναι δεν είχαμε θεατές λόγω κατάστασης αλλά και οι παίκτες πίσω..τίποτα...τσιμουδιά!
Μακάρι νά συνεχίσουν έτσι όλοι οι αγώνες.Να υπάρχει σεβασμός.
 
Δέν τον είδα να ρίχνει εκτός από το shoot off που τα έκανε σκατά:) ένώ περίμενα άλλα γιατί είναι πολύ θετικός και έξυπνος σκοπευτής.
Εσυ με γκαντέμιασες μωρή καλιακούδα μαύρη! Αχααχαχα.. Φίλε ήμουν τόσο κουρασμένος που δεν μπορούσα να μπω πάλι σε mood αγώνα.. Η αλήθεια είναι πως δεν με ένοιαζε καθόλου.. Χαλάλι στον Ηλία που με κέρδισε και μπράβο του ούτως ή άλλως είμαστε πολύ φίλοι και μετά που πήγαμε για μπύρες μαζί με @leo εκεί παίχτηκε το πραγματικό Shoot off και πάλι με κέρδισε! .drunk.
 
Συγχαρητήρια σε όλους για τη προσπάθεια τους στον Πανελλήνιο αγώνα και ειδικά στους διακριθέντες Γιώργο, Ηλία και Γεράσιμο για τις άψογες εμφανίσεις τους!!

@chevy z71 Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο! Ήταν μια εμπειρία που σίγουρα άξιζε και μου έδειξε το ποσό σημαντικό είναι η διαχείριση της ψυχολογίας αφού χάσεις 1-2 δισκάκια σε έναν αγώνα μεγάλης σημασίας όπως αυτός!
 
Συγχαρητήρια σε όλους για τη προσπάθεια τους στον Πανελλήνιο αγώνα και ειδικά στους διακριθέντες Γιώργο, Ηλία και Γεράσιμο για τις άψογες εμφανίσεις τους!!

@chevy z71 Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο! Ήταν μια εμπειρία που σίγουρα άξιζε και μου έδειξε το ποσό σημαντικό είναι η διαχείριση της ψυχολογίας αφού χάσεις 1-2 δισκάκια σε έναν αγώνα μεγάλης σημασίας όπως αυτός!
Συγχαρητήρια Κωστή για την πολύ καλή εμφάνισή σου, σύμφωνα με τα αποτελέσματα που είδα! Εύχομαι στον επόμενο αγώνα να ρίξουμε παρέα!
 
Ακου Μήτσε εσύ, να τα ακούνε και οι άλλοι να στα πώ εγώ που το έζησα από κοντά το σκηνικό για το ποιός και γιατί κατα την γνώμη μου αξίζει συγχαρητήρια εκτός από τον Γεράσιμο που σίγουρα τα αξίζει.
1ος ο Ψιλλάκης και δεν μπορεί να πεί ΚΑΝΕΙΣ κουβέντα γι αυτόν.Αυτήν την στιγμή που μιλάμε δεν έχει αντίπαλο.Είναι μια αριστερή μηχανή.- :) .
2ος ο Ηλίας Κουτσογ. με τον οποίο παίζαμε στην ίδια ομάδα.Πολύ γερός,συγκεντρωμένος,και πάρα πολύ καλό παιδί.
Χθές στην πρώτη "κρύα" πούλα στο 5 που ξεκινούσαμε τον είδα να διπλοτουφεκάει αρκετά μονά και μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν θα τα πήγαινε καλά.Μετα από αυτην την πούλα ήταν φωτιά και κέντρα.Δεν ήταν τυχαίο το αποτέλεσμα που έφερε.
Μπράβο του για αυτό και ξανά μπράβο για τον εξαίρετο χαρακτήρα που έχει!!
3ος Γεράσιμος.Δέν τον είδα να ρίχνει εκτός από το shoot off που τα έκανε σκατά:) ένώ περίμενα άλλα γιατί είναι πολύ θετικός και έξυπνος σκοπευτής.
Ξανά μπράβο για το σκόρ σου Γεράσιμε!
4ος Ο Γιώργος Αποστολίδης...τι να πουμε..αυτός και αν δεν είναι άξιος συγχαρητηρίων!!Οι 3 από πάνω "καμμένοι" στο ρίξιμο (με λιγότερο τον τζέρυ) και αν δεν ήταν μουδιασμένος την 1η μέρα θά ήταν σίγουρα στην 3άδα που αν δεν κάνω λάθος τα είχε ρίξει μόνο μια φορά.

Ηταν η 1η συμμετοχή μου σε 200άρι αγώνα και γενικά στο σκοπευτήριο ασπροπυργου.
Οργάνωση παρα πολύ καλή,διαιτησία ΑΡΙΣΤΗ και γενικά το διήμερο κύλησε υπέροχα χωρίς γκρίνιες και παράπονα.
Ηταν πολύ ωραία εμπειρία και θα προσπαθήσω να το ξανακάνω αν και είναι δύσκολο λόγω εποχιακής δουλειάς.
Συγχαρητηρια σε όλους , ο Γιώργος είναι φίλος κ φτιάχνει όπλα σε μένα κ φίλους μου, τον Ηλία δεν τον γνωρίζω, εσυ θα κεράσεις τα χρωστουμενα εντός της εβδομαδας
 
Last edited:
Συγχαρητηρια σε όλους , ο Γιώργος είναι φίλος κ φτιάχνει όπλα σε μένα κ φίλους μου, τον Ηλία δεν τον γνωρίζω, εσυ θα κεράσεις τα χρωστουμενα εντός της εβδομαδας
Επειδή βγήκα 2ος στην....Γ ή αυτά που σου είχα υποσχεθεί?
Anyway..ανέβα εσύ κ ότι γουστάρεις!!
 
Ακου Μήτσε εσύ, να τα ακούνε και οι άλλοι να στα πώ εγώ που το έζησα από κοντά το σκηνικό για το ποιός και γιατί κατα την γνώμη μου αξίζει συγχαρητήρια εκτός από τον Γεράσιμο που σίγουρα τα αξίζει.
1ος ο Ψιλλάκης και δεν μπορεί να πεί ΚΑΝΕΙΣ κουβέντα γι αυτόν.Αυτήν την στιγμή που μιλάμε δεν έχει αντίπαλο.Είναι μια αριστερή μηχανή.- :) .
2ος ο Ηλίας Κουτσογ. με τον οποίο παίζαμε στην ίδια ομάδα.Πολύ γερός,συγκεντρωμένος,και πάρα πολύ καλό παιδί.
Χθές στην πρώτη "κρύα" πούλα στο 5 που ξεκινούσαμε τον είδα να διπλοτουφεκάει αρκετά μονά και μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν θα τα πήγαινε καλά.Μετα από αυτην την πούλα ήταν φωτιά και κέντρα.Δεν ήταν τυχαίο το αποτέλεσμα που έφερε.
Μπράβο του για αυτό και ξανά μπράβο για τον εξαίρετο χαρακτήρα που έχει!!
3ος Γεράσιμος.Δέν τον είδα να ρίχνει εκτός από το shoot off που τα έκανε σκατά:) ένώ περίμενα άλλα γιατί είναι πολύ θετικός και έξυπνος σκοπευτής.
Ξανά μπράβο για το σκόρ σου Γεράσιμε!
4ος Ο Γιώργος Αποστολίδης...τι να πουμε..αυτός και αν δεν είναι άξιος συγχαρητηρίων!!Οι 3 από πάνω "καμμένοι" στο ρίξιμο (με λιγότερο τον τζέρυ) και αν δεν ήταν μουδιασμένος την 1η μέρα θά ήταν σίγουρα στην 3άδα που αν δεν κάνω λάθος τα είχε ρίξει μόνο μια φορά.

Ηταν η 1η συμμετοχή μου σε 200άρι αγώνα και γενικά στο σκοπευτήριο ασπροπυργου.
Οργάνωση παρα πολύ καλή,διαιτησία ΑΡΙΣΤΗ και γενικά το διήμερο κύλησε υπέροχα χωρίς γκρίνιες και παράπονα.
Ηταν πολύ ωραία εμπειρία και θα προσπαθήσω να το ξανακάνω αν και είναι δύσκολο λόγω εποχιακής δουλειάς.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... συγχαρητήρια και σε σένα όπως και στους νικητές αλλά και όλους τους συμμετέχοντες σε μια δύσκολη περίοδο. Ήταν ένας απαιτητικός 200αρης αγώνας που κύλησε ομαλά χωρίς παρατράγουδα και οφείλουμε να πούμε ένα μπράβο σε όλους όσους εργάστηκαν γι’αυτό. Εμένα το τέλος του αγώνα με βρήκε στην 4η θέση γενικής με προσωπικό ρεκόρ για 200αρη. Δε θα κρυφτώ και θα πω ότι ήθελα κάτι παραπάνω όμως έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας αλλά και ο τρόπος που τον διαχειρίστηκα και έριξα ειδικά τη δεύτερη μέρα με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο. Η σκοποβολή είναι ένα ιδιαίτερα διασκεδαστικό άθλημα και φυσικά γίνεται ακόμη πιο διασκεδαστικό όταν πετυχαίνουμε οσο το δυνατόν περισσότερους στόχους. Θέλω λοιπόν να ευχαριστήσω τον προπονητή μου @leo Λεωνίδα Μητσιάλη οποίος έχει συμβάλει τα μέγιστα ώστε να κάνει το χόμπι μου ιδιαίτερα διασκεδαστικό. Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ανδρέα Ρουμελιώτη για τα φανταστικά φυσίγγια που μου ετοίμασε για τον αγώνα αυτό. Εις το επανιδείν καψαλιάριδες :p
 
Συμφωνώ.Το άλλο που το πάς?
Η ΑΠΟΛΥΤΗ ησυχία πάνω στην πούλα!!!
Ναι δεν είχαμε θεατές λόγω κατάστασης αλλά και οι παίκτες πίσω..τίποτα...τσιμουδιά!
Μακάρι νά συνεχίσουν έτσι όλοι οι αγώνες.Να υπάρχει σεβασμός.
Με αυτό σου το πρόσθετο σχόλιο ουσιαστικά ξεκαθάρισε στο κεφάλι μου τι συμβαίνει πραγματικά. Ωριμάζουμε! Και για να συμπληρώσω στο προηγούμενο σχόλιό μου, επειδή ξαναδιαβάζοντάς το συνειδητοποίησα ότι αδικεί πολλές άλλες επιτυχημένες διοργανώσεις με άριστες διαιτησίες, φυσικά και δεν ήταν η μοναδική φορά που είχαμε σωστή διαιτησία. Απλά αυτή την φορά υπήρχε αμοιβαίος σεβασμός, αποδοχή της κρίσης των διαιτητών και μηδέν αντιδράσεις και γκρίνιες από τους σκοπευτές. Εμείς διαφέραμε, όχι οι διαιτητές, οι οποίοι πάντα πασχίζουν να κάνουν τη δουλειά τους κάτω από ζορικες συνθήκες.
Η ησυχία που ανέφερες και ο σεβασμός είναι αποτέλεσμα ωρίμανσης. Η αποδοχή του ρόλου και της κρίσης των διαιτητών είναι αποτέλεσμα ωρίμανσης.

Τα πιάτα ήταν υπέρ του δέοντος απαιτητικά αλλά όλοι σεβάστηκαν ότι είναι Πανελλήνιος. Τα σχήματα από την άλλη ήταν επιλεγμένα ώστε να είναι δίκαια ώστε να υπάρχει ισορροπία με την δυσκολία των τροχιών. Αμοιβαίος σεβασμός ανάμεσα στον διοργανωτή και στον αθλητή.

Στην απονομή παρέμειναν σχεδόν όλοι οι παρευρισκόμενοι, εκτός από λιγοστούς που είχαν ταξίδι. Σεβασμός στον θεσμό και στον συναθλητή.

Είναι γεγονός λοιπόν ότι ωριμάζουμε. Συνειδητοποιούμε ως σύνολο ότι κινούμενοι εντός των γραπτών και άγραφων κανονισμών, με γνώμονα την ευγενή άμιλλα και το σεβασμό προς το άθλημα και τους συναθλητές μας γινόμαστε καλύτεροι. Και ναι, ο συγκεκριμένος Πανελλήνιος αγώνας, ακριβώς 10 χρόνια ύστερα από τον πρώτο αγώνα Compak στη χώρα μας, δείχνει ότι έχουμε μπει σε μία νέα εποχή, όπου σοφότεροι και ωριμοτεροι μπορούμε να χαράξουμε το μέλλον του.
 
Συγχαρητήρια Γεράσιμε!
Όπως και σε όλους που συμμετείχαν, ειδικότερα όμως στα παιδιά από το φόρουμ!
Αλήθεια, εκτός από εσένα, τον Γιώργο, τον Άρη, και φυσικά τον Λεωνίδα, υπάρχουν και άλλα μέλη;
για να μαθαίνουν και οι λιγότερο σχετικοί.

3 @BeReT aKa RoBo
4 @Caesar
6 @Fanisrem
10 @leo
20 @Milkman
23 @chevy z71

σε σύνολο 60 από τους καλλίτερους σκοπευτές compak αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
δεν το λές και άσχημα , ή να το πω αλλιώς ΜΠΡΑΒΟ παιχτούρες τους ..... .sex hard....

Βέβαια τα πιό πολλά ΜΠΡΑΒΟ στον Τζέρυ , αν και με απογοήτεψε λιγουλάκι που έχασε το shoot off , αν και είμαι σίγουρος ( επειδή τον ξέρω λιγουλάκι ) ότι αν ήταν για την πρώτη θέση δεν θα το έχανε με τίποτα. Τώρα αφού δεν πήρε την πρώτη , τι δεύτερος τι τρίτος δεν λέει διαφορά . ( έτσι είναι ROBO ? ).
Και ο Γιώργος 4ή θέση , ακόμα μία φορά άξιος θαυμασμού , γιατί είναι ο μόνος που έριξε με μία μόνο φορά προπόνηση , ενώ όλοι οι άλλοι τα είχαν στα πόδια τους εύκολα κάθε ημέρα.
Και βέβαια πολλά ΜΠΡΑΒΟ και στους Φάνη , Λεωνίδα ,Κώστα , Άρη για τα αποτελέσματα και τον καλό αγώνα.
Και λέω ΚΑΛΟ αγώνα σε σχέση με όσα ολόσωστα είπε πιό πάνω ο @leo για την εικόνα και την εξέλιξη του αθλήματος.
Εγώ δυστυχώς λόγω προσωπικών θεμάτων δεν κατάφερα να είμαι παρών.
Αλλά μην νομίζετε ότι θα γλυτώσετε έτσι εύκολα από εμένα .......yel..yel..yel.
στις 20/6 στο Σχιστό ........ ( πρώτα ο Θεός μην φάμε παλι πόρτα .......................pray to God. )

και πάλι ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΧΤΟΥΡΕΣ........RESPECT.
 
για να μαθαίνουν και οι λιγότερο σχετικοί.

3 @BeReT aKa RoBo
4 @Caesar
6 @Fanisrem
10 @leo
20 @Milkman
23 @chevy z71

σε σύνολο 60 από τους καλλίτερους σκοπευτές compak αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
δεν το λές και άσχημα , ή να το πω αλλιώς ΜΠΡΑΒΟ παιχτούρες τους ..... .sex hard....

Βέβαια τα πιό πολλά ΜΠΡΑΒΟ στον Τζέρυ , αν και με απογοήτεψε λιγουλάκι που έχασε το shoot off , αν και είμαι σίγουρος ( επειδή τον ξέρω λιγουλάκι ) ότι αν ήταν για την πρώτη θέση δεν θα το έχανε με τίποτα. Τώρα αφού δεν πήρε την πρώτη , τι δεύτερος τι τρίτος δεν λέει διαφορά . ( έτσι είναι ROBO ? ).
Και ο Γιώργος 4ή θέση , ακόμα μία φορά άξιος θαυμασμού , γιατί είναι ο μόνος που έριξε με μία μόνο φορά προπόνηση , ενώ όλοι οι άλλοι τα είχαν στα πόδια τους εύκολα κάθε ημέρα.
Και βέβαια πολλά ΜΠΡΑΒΟ και στους Φάνη , Λεωνίδα ,Κώστα , Άρη για τα αποτελέσματα και τον καλό αγώνα.
Και λέω ΚΑΛΟ αγώνα σε σχέση με όσα ολόσωστα είπε πιό πάνω ο @leo για την εικόνα και την εξέλιξη του αθλήματος.
Εγώ δυστυχώς λόγω προσωπικών θεμάτων δεν κατάφερα να είμαι παρών.
Αλλά μην νομίζετε ότι θα γλυτώσετε έτσι εύκολα από εμένα .......yel..yel..yel.
στις 20/6 στο Σχιστό ........ ( πρώτα ο Θεός μην φάμε παλι πόρτα .......................pray to God. )

και πάλι ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΧΤΟΥΡΕΣ........RESPECT.
Παικταρα αισθητή η απουσία σου!
 
για να μαθαίνουν και οι λιγότερο σχετικοί.

3 @BeReT aKa RoBo
4 @Caesar
6 @Fanisrem
10 @leo
20 @Milkman
23 @chevy z71

σε σύνολο 60 από τους καλλίτερους σκοπευτές compak αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
δεν το λές και άσχημα , ή να το πω αλλιώς ΜΠΡΑΒΟ παιχτούρες τους ..... .sex hard....

Βέβαια τα πιό πολλά ΜΠΡΑΒΟ στον Τζέρυ , αν και με απογοήτεψε λιγουλάκι που έχασε το shoot off , αν και είμαι σίγουρος ( επειδή τον ξέρω λιγουλάκι ) ότι αν ήταν για την πρώτη θέση δεν θα το έχανε με τίποτα. Τώρα αφού δεν πήρε την πρώτη , τι δεύτερος τι τρίτος δεν λέει διαφορά . ( έτσι είναι ROBO ? ).
Και ο Γιώργος 4ή θέση , ακόμα μία φορά άξιος θαυμασμού , γιατί είναι ο μόνος που έριξε με μία μόνο φορά προπόνηση , ενώ όλοι οι άλλοι τα είχαν στα πόδια τους εύκολα κάθε ημέρα.
Και βέβαια πολλά ΜΠΡΑΒΟ και στους Φάνη , Λεωνίδα ,Κώστα , Άρη για τα αποτελέσματα και τον καλό αγώνα.
Και λέω ΚΑΛΟ αγώνα σε σχέση με όσα ολόσωστα είπε πιό πάνω ο @leo για την εικόνα και την εξέλιξη του αθλήματος.
Εγώ δυστυχώς λόγω προσωπικών θεμάτων δεν κατάφερα να είμαι παρών.
Αλλά μην νομίζετε ότι θα γλυτώσετε έτσι εύκολα από εμένα .......yel..yel..yel.
στις 20/6 στο Σχιστό ........ ( πρώτα ο Θεός μην φάμε παλι πόρτα .......................pray to God. )

και πάλι ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΧΤΟΥΡΕΣ........RESPECT.
Γιώργη έλειψες ...
 
Back
Top