Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Παιδια εγω γραφω εδω μεσα οπου νομκζω οτι εχει ουσια στην συζητηση,κανενας δε μπορει να εχει γνωμη για ολα κι εγω δεν εχω γνωμη για ολα.

Φιλε benelli τουφεκια φαρμακειο, απορώ ποιοι αγοραζουν οπλα με μπιμπελο και αερια πλεον. Ολα τα οπλα σκοτωνουν ,αρα μπενελλι. Και παρακαλα τον καθε μαστορα που εχει ουρα για κωνους να στρωσει και την δικη σου καννη. Αντε παλικαρι μου...αντε. γνωμη για ολα εχεις,κουραστικο ειναι
 
Εάν ξέρεις για ποιο λόγο θες να το κάνεις, τότε ξέρεις και τι πιθανώς να κερδίσεις.
Διαφορετικά μην την πειράξεις :)

Για να ρωτάς πάντως, μάλλον δεν πρέπει να την πειράξεις ;)
Αυτό λέω και γω....απλά με τρώει ο κωλος μου να κάνω μαλακία χαχαχα
Τι περιμένεις να κερδίσεις ;
Για εμένα δεν θα κερδίσεις τίποτα.
Μήπως λέω μήπως γίνει ποιο σφιχτή η τουφεκιά της μαζεύοντας περιφερειακά σκάγια γιατί αυτό το τσοκαρισμα με ξενίζει κάπως μιας και έχω μάθει με την μαμά κάννη 71cm 2* .
Γίνεται να γίνεις λίγο ποιό συγκεκριμένος με τα στοιχεία τής κάννης?
Ποιος συγκεκριμένα,αν με ρωτάς τι κώνο έχει τώρα δεν ξέρω να σου απαντήσω απλά το σκεπτικό Μ είναι αυτό που είπα από πάνω στον @gvp9000 .
 
Μήπως λέω μήπως γίνει ποιο σφιχτή η τουφεκιά της μαζεύοντας περιφερειακά σκάγια γιατί αυτό το τσοκαρισμα με ξενίζει κάπως μιας και έχω μάθει με την μαμά κάννη 71cm 2* .
Για μένα δεν θα γίνει.
Αν την έχεις και κάθεται βάλε τσοκ.

Αν το πάρεις απόφαση πάντως ρίξε μια τουφεκιά πριν και μετά και σύγκρινε ...
 
Για μένα δεν θα γίνει.
Αν την έχεις και κάθεται βάλε τσοκ.

Αν το πάρεις απόφαση πάντως ρίξε μια τουφεκιά πριν και μετά και σύγκρινε ...
Οκ δεν έχω γνώση για αυτό ρωτάω...μη πάω και κάνω καμία μαλακία και μετά κλαίω!! Ευχαριστώ.
 
Ποιος συγκεκριμένα,αν με ρωτάς τι κώνο έχει τώρα δεν ξέρω να σου απαντήσω απλά το σκεπτικό Μ είναι αυτό που είπα από πάνω στον @gvp9000
Αν κατάλαβα καλά είναι σταθερή 4.5 άστρα.
Αν είναι έτσι με τον κώνο πχ από ψιλλάκη 1 τσοκ κάτω.
 
Αν κατάλαβα καλά είναι σταθερή 4.5 άστρα.
Αν είναι έτσι με τον κώνο πχ από ψιλλάκη 1 τσοκ κάτω.
Το θέμα δεν είναι το ένα τσοκ,είναι πως θα μαζέψει τα εξωσκαγα και θα σφίξει η κατανομή σε όλη της την περιφέρεια...
Συμφωνώ απόλυτα για τον Ψυλλάκη.....
 
Οπότε με τον κώνο αν κατάλαβα καλά ας πουμε στην ουσία πέφτω ένα τσοκ κάτω.
Δεν είναι έτσι ακριβώς,με την λογική αυτή αλλάζουμε τσοκ και καταρρίπτουμε την επιμήκυνση...
Ο επιμηκυμενος κώνος βοηθάει τα σκάγια στην ομαλή μετάβαση στον αυλό με αποτέλεσμα την μη παραμόρφωση άρα και στην σωστή κατανομή..
Αν είχες τσοκ και έπεφτες ένα κάτω κέρδιζες μόνο μαζεμένα κέντρα με ανομοιόμορφη περιφέρεια..
Με την επιμήκυνση θα κερδίσεις σε ποσότητα σκαγιων πράγμα που θα έχανες με την αλλαγή τσοκ προς τα κάτω,τα σκάγια που θα έχανες έξω από τον κύκλο των 76 εκατοστών με την επιμήκυνση θα τα βάλεις μέσα στον κύκλο και θα πυκνώσει από ποσότητα η κατανομή σου....
 
Δεν είναι έτσι ακριβώς,με την λογική αυτή αλλάζουμε τσοκ και καταρρίπτουμε την επιμήκυνση...
Ο επιμηκυμενος κώνος βοηθάει τα σκάγια στην ομαλή μετάβαση στον αυλό με αποτέλεσμα την μη παραμόρφωση άρα και στην σωστή κατανομή..
Αν είχες τσοκ και έπεφτες ένα κάτω κέρδιζες μόνο μαζεμένα κέντρα με ανομοιόμορφη περιφέρεια..
Με την επιμήκυνση θα κερδίσεις σε ποσότητα σκαγιων πράγμα που θα έχανες με την αλλαγή τσοκ προς τα κάτω,τα σκάγια που θα έχανες έξω από τον κύκλο των 76 εκατοστών με την επιμήκυνση θα τα βάλεις μέσα στον κύκλο και θα πυκνώσει από ποσότητα η κατανομή σου....
Σ ευχαριστώ.....εξέφρασες με σωστά λόγια την σκέψη μου. Όπως είπες και ποιο πάνω αν γίνει στην ουσία η τουφεκιά μου ένα μαζεμένο όμορφο 3.5 θα είναι το ιδανικό!!! (Αρκεί να βρω τον κατάλληλο μάστορα).
 
Παιδια εγω γραφω εδω μεσα οπου νομκζω οτι εχει ουσια στην συζητηση,κανενας δε μπορει να εχει γνωμη για ολα κι εγω δεν εχω γνωμη για ολα.

Φιλε benelli τουφεκια φαρμακειο, απορώ ποιοι αγοραζουν οπλα με μπιμπελο και αερια πλεον. Ολα τα οπλα σκοτωνουν ,αρα μπενελλι. Και παρακαλα τον καθε μαστορα που εχει ουρα για κωνους να στρωσει και την δικη σου καννη. Αντε παλικαρι μου...αντε. γνωμη για ολα εχεις,κουραστικο ειναι
Οτι πεις κυνηγαρα μου εσυ καλα που υπαρχουν τα αφτερ μαρκετ τσοκ και γινετε οπλο η μπρο και κωνο εγω οπως θες
 
Σ ευχαριστώ.....εξέφρασες με σωστά λόγια την σκέψη μου. Όπως είπες και ποιο πάνω αν γίνει στην ουσία η τουφεκιά μου ένα μαζεμένο όμορφο 3.5 θα είναι το ιδανικό!!! (Αρκεί να βρω τον κατάλληλο μάστορα).
Θαλαμη 70 χιλ έχεις ;
 
Σ ευχαριστώ.....εξέφρασες με σωστά λόγια την σκέψη μου. Όπως είπες και ποιο πάνω αν γίνει στην ουσία η τουφεκιά μου ένα μαζεμένο όμορφο 3.5 θα είναι το ιδανικό!!! (Αρκεί να βρω τον κατάλληλο μάστορα).
Για τον κατάλληλο μάστορα σου γράψαμε δύο ψαγμενοι...
Από εκεί και πέρα εσύ επιλέγεις...
 
Back
Top