Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Να κάνω μια ερώτηση......έχω μια κάννη browning 4.5* αυλός 18.4 ή 18.3 ...δεν θυμάμαι.....εάν κάνω κώνο...θα κερδίσω κάτι???
Εάν ξέρεις για ποιο λόγο θες να το κάνεις, τότε ξέρεις και τι πιθανώς να κερδίσεις.
Διαφορετικά μην την πειράξεις :)

Για να ρωτάς πάντως, μάλλον δεν πρέπει να την πειράξεις ;)
 
Δε μιλαμε για το εργαλιακι που το βαζουμε στο ντρεμελ
Πολυ γνωστος αλλα ακριβως αρχαιος οπλουργος στη αθηνα εχει ολα τα εργαλειακια που λες ,ακομα και ειδικο αλεζουαρ για κωνους συναρμογης.

Στα οπλα ο πατερας μου εχει κανει και στους δυο


Γι αυτο σε ρωταω εχεις κανει παρεμβαση?
 
Πολυ γνωστος αλλα ακριβως αρχαιος οπλουργος στη αθηνα εχει ολα τα εργαλειακια που λες ,ακομα και ειδικο αλεζουαρ για κωνους συναρμογης.

Στα οπλα ο πατερας μου εχει κανει και στους δυο


Γι αυτο σε ρωταω εχεις κανει παρεμβαση?
Εχω κανει και εμεινα πολυ ευχαριστημενος και στη δουλεια και στην τιμη αλλα μη λεμε και σωβαρο εργαλειο το αλεζουαρ του κωνου
 
Εχω κατεβασει παπια απο τα συνεφα με 0νικα μe browning baikal benelli beretta δε θεωποιο κανενα ομως ουτε προσπαθω να πεισω κανενα και οταν ειχα το ταπινο μπαικαλακι δε την ελαγα σε κανενα με μπενελλι και αλλα ακρυβα οπλα κι ασ μη σκωτωνανε τπτ ουτε καθιστο μη λεμε οτι θελουμε
 
Ε τοτε τι συζηταμε... τεσπα κατι θα ξερεις
Πρωτα να μας πεις απο που εισαι και βλεπουμε εγω απο Δραμα εχει πολυ κυνηγι στα 5 λεπτα καθημερινα απ το σπιτι μου για πες εσυ με τις πολλες εμπηριες που μενεις
 
Και οσο για τα οπλα 18.6 και πανω σου γνωστοποιω οτι τα κανανε και ισχυριζοντε οτο βγαζουνε πιο ανοιχτες οφελιμες τουφεκιες πχ οποτε να ο λογος στα σκωτωματα
 
Να ερηξες με browning παπια με χοντρα και να μην θεοποιηθηκε... μαλλον εισαι πολυ μετριόφρων στις απαιτησεις.

Κυνηγι να χουμε,δε βαριεσαι...
 
Πρωτα να μας πεις απο που εισαι και βλεπουμε εγω απο Δραμα εχει πολυ κυνηγι στα 5 λεπτα καθημερινα απ το σπιτι μου για πες εσυ με τις πολλες εμπηριες που μενεις
Φιλε ηρεμα δεν ηξερα οτι θελει μονιμης κατοικιας για να γραψω και να συζητησω μαζι σου
Πρωτα να μας πεις απο που εισαι και βλεπουμε εγω απο Δραμα εχει πολυ κυνηγι στα 5 λεπτα καθημερινα απ το σπιτι μου για πες εσυ με τις πολλες εμπηριες που μενεις
Ηρεμα φιλε...ηρεμα
 
Φιλε ηρεμα δεν ηξερα οτι θελει μονιμης κατοικιας για να γραψω και να συζητησω μαζι σου

Ηρεμα φιλε...ηρεμα
Εγω ηρεμος ειμαι εσυ ορμας τους ιταλους φιλε μου σε ρωτησα απο που εισαι να δουμε ποσα κυνηγια εχει γθα να μαζεψες τοσες εμπιριες οχι για τπτ αλλο
 
Καποια πραματα ειναι ξοφθαλμα απο οπλοσε οπλο.δε γινεται να κινηγησες με οπλα που λες και να μην ειδες διαφορα και να ειδες διαφορα στο οπλο που ηταν και θα ειναι πισω μια ζωη και το εσωσες με παρεμβαση.
 
Καποια πραματα ειναι ξοφθαλμα απο οπλοσε οπλο.δε γινεται να κινηγησες με οπλα που λες και να μην ειδες διαφορα και να ειδες διαφορα στο οπλο που ηταν και θα ειναι πισω μια ζωη και το εσωσες με παρεμβαση.
Φιλε εμενα δε με αρεσουν οι κοντρες αλλα σου λεω στον εβρο οι πομακοι ερχοτανε με αρμσαν βουρσαν πουτσαν και τσεκις χαν τουρκικα οπλα κατεβαζανε χηνες απο τα ουρανια με μονοβολα και δραμια τωρα τι να κανω να δωσω γη μπενελα και να παρω hatsan ?
 
Back
Top