Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Εχω ακουσει ότι με το πορτινκ ακουγεται πολυ δυνατά η τουφεκια, με αποτέλεσμα να ταλαιπωρείς τα αυτιά σου! Αληθευει?
Επισεις ότι τα τσοκακια φρενου όταν φυσάει κοντρα, σου έρχονται κομάτια πλαστικου στο προσωπο κ στα μάτια.
 
Εχω ακουσει ότι με το πορτινκ ακουγεται πολυ δυνατά η τουφεκια, με αποτέλεσμα να ταλαιπωρείς τα αυτιά σου! Αληθευει?
Επισεις ότι τα τσοκακια φρενου όταν φυσάει κοντρα, σου έρχονται κομάτια πλαστικου στο προσωπο κ στα μάτια.
Κάποτε πήρα δανεική μία κάννη από Super Sport με σκοπό να την δοκιμάσω πάνω στην Raffaello για να την αγοράσω....Ένα θα σου πω έριξα με το ζόρι 3-4 φυσίγγια και αμέσως την έβγαλα από πάνω...Εμένα προσωπικά με ενόχλησε αφάνταστα το πόρτινγκ...Ίσως να φταίει που δεν είχα ξαναρίξει,ίσως κάποιους να μην τους ενοχλεί... Εμένα προσωπικά μου φάνηκε σκέτο βασανιστήριο...Και το καλύτερο όπλο του κόσμου να μου έδιναν λέγοντας αν είχε πόρτινγκ ούτε καν θα έκανα τον κόπο να το πιάσω στα χέρια μου!
 
Καλησπέρα σε όλους.πηρα ένα πλαγιοκαννο aya και θέλειεί σήκωμα η ράχη του.σκευτομαι να βάλω την cervellati.
Την έχει τοποθετήσει κάποιος και εάν είναι ευχαριστημένος;
Μπορεις να βαλεις και αλλα υλικα για δωκιμη πχ κανα κοματι λαστιχο να βρεις πρωτα ποσα χιλιοστα σηκωμα θες και μετα πας σε αγωρα γτ βγαζει διαφορα υψοι και μπωρει νατο κανεις τοσο καλο που θα το αφησεις οπως το εκανες
 
Μπορεις να βαλεις και αλλα υλικα για δωκιμη πχ κανα κοματι λαστιχο να βρεις πρωτα ποσα χιλιοστα σηκωμα θες και μετα πας σε αγωρα γτ βγαζει διαφορα υψοι και μπωρει νατο κανεις τοσο καλο που θα το αφησεις οπως το εκανες
+1000
 
Κάποτε πήρα δανεική μία κάννη από Super Sport με σκοπό να την δοκιμάσω πάνω στην Raffaello για να την αγοράσω....Ένα θα σου πω έριξα με το ζόρι 3-4 φυσίγγια και αμέσως την έβγαλα από πάνω...Εμένα προσωπικά με ενόχλησε αφάνταστα το πόρτινγκ...Ίσως να φταίει που δεν είχα ξαναρίξει,ίσως κάποιους να μην τους ενοχλεί... Εμένα προσωπικά μου φάνηκε σκέτο βασανιστήριο...Και το καλύτερο όπλο του κόσμου να μου έδιναν λέγοντας αν είχε πόρτινγκ ούτε καν θα έκανα τον κόπο να το πιάσω στα χέρια μου!
Να σου ρχοντε οι χηνες βολικα και να μη θες να ριξεις αχαχαχαχαχαχαχα
 
Την φρανκη γιατί την είχες πουλήσει?
Ήθελα καθαρή αδράνεια χωρίς σιδηρόδρομους και τα λοιπά... Επηρεάστηκα από έναν γνωστό με Affinity που του έσπασε πάνω στο κυνήγι...Δεν θα ήθελα με τίποτα πάνω σε ένα καλό κυνήγι να ξεμείνω από όπλο και να είμαι θεατής για το υπόλοιπο!
 
,
Τολη σε ευχαριστώ πολύ.
Έχω προσαρμόσει σκληρό αφρολέξ με χαρτοταινία κομμένο κατάλληλα και το έχω βρει
Θέλει λίγο παραπάνω από ποντο
Παρε το 1.5 η ενα δερματινο καλυμα κοντακιου πανω απο αυτο που σε βολεψε και εισαι κομπλε ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου που λεμε απλα τσεκαρε μηπως σε βγαζει πολυ αριστερα
 
Τολη σε ευχαριστώ πολύ.
Έχω προσαρμόσει σκληρό αφρολέξ με χαρτοταινία κομμένο κατάλληλα και το έχω βρει
Θέλει λίγο παραπάνω από ποντο
Κυνηγισε το πρωτα ετσι να δεις πως σου ερχετε μπας και λιγο θελει κανα διωρθομα και τα 15€ που εχει το cervelatti παρε μια δεκαδα λαγοφυσεκα να τα γουσταρεις
 
Καλησπέρα σε όλους.πηρα ένα πλαγιοκαννο aya και θέλειεί σήκωμα η ράχη του.σκευτομαι να βάλω την cervellati.
Την έχει τοποθετήσει κάποιος και εάν είναι ευχαριστημένος;
Αυτή η ράχη ειναι πλαστική ή ξυλινη; Δεν την εχω δει ποτέ απο κοντά. Με τι κολλιέται ωστε να μπορεί να ξαναβγεί;
 
Back
Top