Φυσίγγια για τρυγόνι

Στο πάνω μέρος του φόρουμ φίλε είναι η ιστοσελίδα του, με τα τηλέφωνα του όλα, τα πάντα, αλλά δεν έχει πάρε δώσε με καταστήματα πώλησης, μόνο παραγγελία,ή στο κατάστημα του, καλή σου μέρα

Καλημέρα , συνεργάζεται με καταστήματα αν φυσικά ενδιαφερθούν και γίνει κάποια συζήτηση. Εγώ ο οικογενειακός φίλος που έχει μαγαζί του ζήτησα να τα φέρει , τα έχει στα ράφια του και όποτε θέλω πηγαίνω και παίρνω . Οπότε οταν καποιος με ρωτάει τι φυσίγγι είναι του λέω τα έχει ο τάδε πάνε πάρε και δοκίμασε :) .
Φυσίκα η τιμή διαφέρει αλλά λίγο με αποσχολεί μιας και οι δύο θα είναι κερδισμένοι και αυτό είναι το ζητούμενο να κινείται η αγόρα απο όλους . Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγω.
 
Άσχετο αλλά τα καινούρια φυσίγγια της λαμπρό με α1 32γρ.τα έριξε σμρ ο φίλος Μ στο ορτύκι κ προχθές κ ήταν πραγματικά τραγικά...ίσως έπαιξε ρόλο ότι οι θερμοκρασίες ήταν σχετικά υψηλές βέβαια....
Προφανώς η σχετικά υψηλή θερμοκρασία να έπαιξε ρόλο.
 
Δοκίμασα στην έναρξη της Lambro τα Α1 Speciale 32gr και τα Super Tordo 32gr σε νο.8 και 7.
Τα πρώτα δεν μου άρεσαν καθόλου και λογικά φταίνε οι θερμοκρασίες θα τα δοκιμάσω αργότερα σε πιο υγρές και κρύες μέρες.
Για τα δεύτερα θα πω μόνο καλές εντυπώσεις όπως θα δείτε και στο Post που έκανα στα τρυγόνια, πολύ ωραία φυσίγγια γρήγορα με καλές κατανομές.
 
Δοκίμασα στην έναρξη της Lambro τα Α1 Speciale 32gr και τα Super Tordo 32gr σε νο.8 και 7.
Τα πρώτα δεν μου άρεσαν καθόλου και λογικά φταίνε οι θερμοκρασίες θα τα δοκιμάσω αργότερα σε πιο υγρές και κρύες μέρες.
Για τα δεύτερα θα πω μόνο καλές εντυπώσεις όπως θα δείτε και στο Post που έκανα στα τρυγόνια, πολύ ωραία φυσίγγια γρήγορα με καλές κατανομές.
λογικά αυτά με τη sipe θα πρέπει να τα πήγαν πολύ καλά με την υγρασία
 
Δοκίμασα στην έναρξη της Lambro τα Α1 Speciale 32gr και τα Super Tordo 32gr σε νο.8 και 7.
Τα πρώτα δεν μου άρεσαν καθόλου και λογικά φταίνε οι θερμοκρασίες θα τα δοκιμάσω αργότερα σε πιο υγρές και κρύες μέρες.
Για τα δεύτερα θα πω μόνο καλές εντυπώσεις όπως θα δείτε και στο Post που έκανα στα τρυγόνια, πολύ ωραία φυσίγγια γρήγορα με καλές κατανομές.
αλλά και η Α1 θεωρητικά δεν έχει πρόβλημα με την υγρασία
ούτε με τη θερμοκρασία
πόσους βαθμούς είχε όταν τα έριξες?
 
λογικά αυτά με τη sipe θα πρέπει να τα πήγαν πολύ καλά με την υγρασία
αλλά και η Α1 θεωρητικά δεν έχει πρόβλημα με την υγρασία
ούτε με τη θερμοκρασία
πόσους βαθμούς είχε όταν τα έριξες?
Και τα 2 τα δοκίμασα από τις 20 έως 24 Αυγούστου πρωινά και απογευματινά σε σχετικά ξηρό κλίμα με θερμοκρασίες από 24-25 το πρωί έως 34-36 μεσημέρι προς απόγευμα.
Ίσως τα Α1 να μου μπήκε η ιδέα ότι δεν πάνε καλά και δεν έκανα και πολλές δοκιμές.
Αλλά θυμάμαι ακριβώς μια περίπτωση πρωινό με αρκετή ζέστη χωρίς υγρασία σε απόσταση που ρίχνω 25 με 30 μέτρα βάζω 3 κόκκινα (Α1) 2 8αρια και ένα 7αρι περνάει το τρυγόνι ρίχνω 2 και τίποτα.
Έπειτα βάζω πρώτα 2 μαύρα (Sipe) ακριβώς ίδιο πέρασμα και πέφτει με την πρώτη.
 
Και τα 2 τα δοκίμασα από τις 20 έως 24 Αυγούστου πρωινά και απογευματινά σε σχετικά ξηρό κλίμα με θερμοκρασίες από 24-25 το πρωί έως 34-36 μεσημέρι προς απόγευμα.
Ίσως τα Α1 να μου μπήκε η ιδέα ότι δεν πάνε καλά και δεν έκανα και πολλές δοκιμές.
Αλλά θυμάμαι ακριβώς μια περίπτωση πρωινό με αρκετή ζέστη χωρίς υγρασία σε απόσταση που ρίχνω 25 με 30 μέτρα βάζω 3 κόκκινα (Α1) 2 8αρια και ένα 7αρι περνάει το τρυγόνι ρίχνω 2 και τίποτα.
Έπειτα βάζω πρώτα 2 μαύρα (Sipe) ακριβώς ίδιο πέρασμα και πέφτει με την πρώτη.
2 μαύρα ποια εννοείς φίλε?
 
Τι εντυπώσεις έχεις από αυτά?????.
Τα πήγαν πολύ καλά στην έναρξη όπως έγραψα και πιο πάνω όλη την ημέρα σε υψηλές θερμοκρασίες αλλά και στις πρωινές ώρες με λίγη σχετικά υγρασία.
Θα σου πρότεινα αν μπορείς να πάρεις από 2 κουτάκια Lambro Super Tordo 32γρ και A1 Speciale 32γρ και να τα δοκιμάσεις συγκριτικά.
Αυτό έκανα φέτος και τα Super Tordo μου ''εκατσαν'' καλύτερα με όπλο Raffaello Crio 3* τσοκ.
 
Τα πήγαν πολύ καλά στην έναρξη όπως έγραψα και πιο πάνω όλη την ημέρα σε υψηλές θερμοκρασίες αλλά και στις πρωινές ώρες με λίγη σχετικά υγρασία.
Θα σου πρότεινα αν μπορείς να πάρεις από 2 κουτάκια Lambro Super Tordo 32γρ και A1 Speciale 32γρ και να τα δοκιμάσεις συγκριτικά.
Αυτό έκανα φέτος και τα Super Tordo μου ''εκατσαν'' καλύτερα με όπλο Raffaello Crio 3* τσοκ.
Ευχαριστώ πολύ!!!
 
Back
Top