Φυσίγγια για τρυγόνι

Γιατρε μου ετσι κ τα ριξεις με το δικαννο κ σε τετοια εποχη σιγουρα θα χρειαστεις ορθοπεδικο... .sarcastic.

..κατα τα αλλα δεν νομιζω να μην πεφτει το τρυγονι επειδη ξερει οτι ειναι 6αρια και 35-36γρ κ οχι 8αρια και 32γρ μην πω και 28...yel..yel.
Τάσο ίσως εσύ να τα θυμάσαι κάποια super x 28gr (πρίν καμιά 30αριά χρόνια) σε 7,5 νούμερο, ήταν τα καλύτερα φυσίγγια που έχω ρίξει στα τρυγόνια (με δίκανο beretta με κοκκόρια & αυλούς 18,3 ).
 
Δηλαδη και με ιταλικης φιλοσοφιας σκωτωνεις και με αμερικανηκης φιλοσοφιας σκωτωνεις το ιδιο σε κοντακια αναφερομε κλεινεις ματι τοτε αχαχαχα
Δεν έχω ρίξει Αμερκλανικα αλλά με Ιταλικά και Ισπανικά δώσε μου από την άκρα και αν γινόταν να κάτσουμε δίπλα δίπλα κάπου θα γελούσεs καλα..
 
Κοίτα μην πιάσεις καρτέρι σε κανένα χερσο και ψάχνεις με τις ώρες τα δόντια σου .sarcastic.
Τελικά δεν με πρόδωσαν τα φυσιγγακια αν και οι βολές δεν ήταν μακρινές και μου έδωσαν 6 πουλάκια.
Η αλήθεια είναι πως με την πρώτη ντουφέκια ξαφνιάστηκα λίγο μιας και είχα να ρίξω από το Φλεβάρη και κουδούνισε το αφτί μου.
Εσυ τα έχεις βρει δυνατα;
 
Τελικά δεν με πρόδωσαν τα φυσιγγακια αν και οι βολές δεν ήταν μακρινές και μου έδωσαν 6 πουλάκια.
Η αλήθεια είναι πως με την πρώτη ντουφέκια ξαφνιάστηκα λίγο μιας και είχα να ρίξω από το Φλεβάρη και κουδούνισε το αφτί μου.
Εσυ τα έχεις βρει δυνατα;
Σε λάθος μήνυμα απάντησες, ο Alex37 λέει για τα Condor και τα MB Extra που έβαλε ο DrV πιο πάνω για πλάκα !!!
Μια χαρά είναι τα Lambro 2 όπως διαπίστωσες κι εσύ. Δεν είναι δυνατά, κανονικά είναι, υπάρχουν πολύ πιο σκληρά 28αρια ... Εγώ ρίχνω 3-4 κουτιά κάθε απόγευμα στο σκοπευτήριο και δεν καταλαβαίνω τίποτα, και μάλιστα με δικαννο μόλις 3.150 γρ. Αλλά και στις τσίχλες που τα έριξα, όλη την περασμένη σεζόν όσες φορές πήγα με το δίκαννο, δεν είχαν κανένα θέμα, πολύ καλά δούλεψαν. Μόνο που ήταν ελάχιστα τα πουλιά και δεν το φχαριστήθηκα όσο θα ήθελα ...
 
Ίσως είναι καλύτερα να μην πέφτουμε κάτω από 32 gr φυσιγγια στο τρυγονι.
Βλέπω και τις εταιρείες τις μεγάλες
Στο τρυγονι στις collection γεμίζουν
33 gr. Nομιζώ πως οι Ιταλοί κυνηγούν Σεπτέμβρη αλλά κάτι θα ξέρουν.
Εξάλλου υπάρχουν φυσιγγια 33 gr
αρκετά μαλακά και 30 gr που με το
μπαμ κρύβονται οι αλεπουδες
Έμενα παλιά μου άρεσε και το VERGINA 33
της LAMBRO
 
Σε λάθος μήνυμα απάντησες, ο Alex37 λέει για τα Condor και τα MB Extra που έβαλε ο DrV πιο πάνω για πλάκα !!!
Μια χαρά είναι τα Lambro 2 όπως διαπίστωσες κι εσύ. Δεν είναι δυνατά, κανονικά είναι, υπάρχουν πολύ πιο σκληρά 28αρια ... Εγώ ρίχνω 3-4 κουτιά κάθε απόγευμα στο σκοπευτήριο και δεν καταλαβαίνω τίποτα, και μάλιστα με δικαννο μόλις 3.150 γρ. Αλλά και στις τσίχλες που τα έριξα, όλη την περασμένη σεζόν όσες φορές πήγα με το δίκαννο, δεν είχαν κανένα θέμα, πολύ καλά δούλεψαν. Μόνο που ήταν ελάχιστα τα πουλιά και δεν το φχαριστήθηκα όσο θα ήθελα ...
Λαθος δεν το πηρα χαμπάρι
 
Back
Top