Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι για αυτό λέω δεν έμεινα ευχαριστημένος το έριξα και σε στόχο δεν είδα καλά πράγματα
Άμα μπορέσεις να βρεις σε μαγαζί τα παλιά coturnice πάρτα όλα ,τα καινούργια με τα επινηκελομενα δεν αξίζουν πολλά ζωντανά,.
 
Άμα μπορέσεις να βρεις σε μαγαζί τα παλιά coturnice πάρτα όλα ,τα καινούργια με τα επινηκελομενα δεν αξίζουν πολλά ζωντανά,.
Ok.αλλά τι πήγε στραβά είναι το ερώτημα
Ακριβώς ίδιο φαινόμενο με το RC serie oro 35gr .Καμία σχέση σε χαρακτηριστικά το μαύρο με βύσμα απο το κίτρινο με παραδοσιακή τάπα .
 
Ok.αλλά τι πήγε στραβά είναι το ερώτημα
Ακριβώς ίδιο φαινόμενο με το RC serie oro 35gr .Καμία σχέση σε χαρακτηριστικά το μαύρο με βύσμα απο το κίτρινο με παραδοσιακή τάπα .

Δυστυχώς γίνονται αυτά....και τα παλιά τα Sipe της Nobel τα οποία ήταν φαρμάκι σκέτο.....έχω ρίξει σε τσαρτσάρα που έπεσε ξερή σε απόσταση που κανονικά δεν θα σήκωνα το όπλο... ενώ με την νέα παρτίδα είχα δει διαφορά, δεν ήταν πλέον το φυσίγγι που ήξερα....
 
Ok.αλλά τι πήγε στραβά είναι το ερώτημα
Ακριβώς ίδιο φαινόμενο με το RC serie oro 35gr .Καμία σχέση σε χαρακτηριστικά το μαύρο με βύσμα απο το κίτρινο με παραδοσιακή τάπα .
Για μένα φταίνε τα σκάγια που τα έκανε επινηκελομενα . για αυτό και δεν μου αρέσουν.
 
Δυστυχώς γίνονται αυτά....και τα παλιά τα Sipe της Nobel τα οποία ήταν φαρμάκι σκέτο.....έχω ρίξει σε τσαρτσάρα που έπεσε ξερή σε απόσταση που κανονικά δεν θα σήκωνα το όπλο... ενώ με την νέα παρτίδα είχα δει διαφορά, δεν ήταν πλέον το φυσίγγι που ήξερα....
Το NSI SIPE 32 gr ν.9 ήταν το μοναδικό φυσίγγι που με υποχρέωσε μια μέρα με πολλή υγρασία -άπνοια -σχετική ζέστη σε τσίχλα να απαρνηθώ τα δικά μου ιδιογόμωσης και να πάρω 8-10 απο τον φίλο που τα έριχνε .εντυπωσιασμένος απο τις εντυπωσιακές καταβολές του .
 
Έχω ρίξει φυσίγγια του.. αξιόλογα ήταν...το μόνο που με ενοχλεί σε site κατασκευαστών είναι που δεν γράφουν τί πυρίτιδα έχει το φυσίγγι.... αυτό πιστεύω ότι δεν είναι κανένα μυστικό που χρειάζεται να κρύβουν....όλοι οι κατασκευαστές που σεέβονται τον εαυτό τους λένε...γράφουν γεμισμένο με την τάδε...απλό
Όχι όλοι. Μόνο οι Ιταλοί και οι...Έλληνες.
 
Το NSI SIPE 32 gr ν.9 ήταν το μοναδικό φυσίγγι που με υποχρέωσε μια μέρα με πολλή υγρασία -άπνοια -σχετική ζέστη σε τσίχλα να απαρνηθώ τα δικά μου ιδιογόμωσης και να πάρω 8-10 απο τον φίλο που τα έριχνε .εντυπωσιασμένος απο τις εντυπωσιακές καταβολές του .

Έτσι Λάμπη τρομερό φυσίγγι δούλευε παντού...
 
Το NSI SIPE 32 gr ν.9 ήταν το μοναδικό φυσίγγι που με υποχρέωσε μια μέρα με πολλή υγρασία -άπνοια -σχετική ζέστη σε τσίχλα να απαρνηθώ τα δικά μου ιδιογόμωσης και να πάρω 8-10 απο τον φίλο που τα έριχνε .εντυπωσιασμένος απο τις εντυπωσιακές καταβολές του .
Το παλιό Sipe της nsi με το μέταλλο των 8mm λες Λάμπη;;;
 
Αυτό Κωστή.. ΑΡΙΣΤΟ

View attachment 12705
Εγώ αυτό πρωτοέριξα κ εχω να πω τα καλύτερα......μακρινές τσίχλες κ τα πρώτα μου μπεκατσίνια...αν ξέρει κάποιος το ακριβές setup του να μου το πει να κάνω μια προσπάθεια να δω...
(αν κ τα lot. τα σημερινά δν θα συμβαδίζουν με τα τότε)..

20200503_134507.jpg
 
Εγώ αυτό πρωτοέριξα κ εχω να πω τα καλύτερα......μακρινές τσίχλες κ τα πρώτα μου μπεκατσίνια...αν ξέρει κάποιος το ακριβές setup του να μου το πει να κάνω μια προσπάθεια να δω...
(αν κ τα lot. τα σημερινά δν θα συμβαδίζουν με τα τότε)..

View attachment 12706

Το ίδιο είναι άλλη συσκευασία...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top