Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δυστυχώς γίνονται αυτά....και τα παλιά τα Sipe της Nobel τα οποία ήταν φαρμάκι σκέτο.....έχω ρίξει σε τσαρτσάρα που έπεσε ξερή σε απόσταση που κανονικά δεν θα σήκωνα το όπλο... ενώ με την νέα παρτίδα είχα δει διαφορά, δεν ήταν πλέον το φυσίγγι που ήξερα....
Τα ίδια έχω βολευτεί και γω στην πέρδικα coturnice και percorso και παλιότερα το super caccia . Μια που το φέρε η κουβέντα με το cutornice χρόνια ευχαριστημένος και με διαφορετικά όπλα το παλιό βέβαια, έτσι μου έτυχε και μένα μια τουφεκιά από αυτές που σκέφτεσαι κάποια δευτερόλεπτα ρε μακριά είναι αλλά την κάνεις. Σε περδικοκυνηγι ατουφεκιστος από το πρωί , ξαφνικά βλέπω δύο κοπάδια 15 με 20 πουλιά να ανεμίζουν, τα πέρασα για γερακοτσιχλες να πω την αλήθεια προσπάθησα να σημωσω λίγο αλλά μάταια εξαφανίστηκαν πίσω από το βουνό και εκεί που τους ευχόμουν καλό κατευόδιο .sarcastic. και να τους πάνε όλα καλά, από εκεί που έφυγαν τα κοπαδακια φεύγει μια μονή με την ίδια πορεία. Φυσίγγια δεν είχα αλλάξει από το πρωί coturnice πρώτο, αρκετά μεγάλη η απόσταση και όπως προείπα από τις τουφεκιές που σκέφτεσαι να κάνεις, μπαμ και κεραυνοβοληθηκε πατσαβούρα που λέμε με μια παλιομπενελι ultra light ξερεται αυτές που δεν σκοτώνουν με ένα briley LM. Πάω κοντά ήταν τσαρτσαρα τελικά και η πρώτη που έχω κάνει μιας και δεν μας τιμανε πολύ στα νότια.
 
Το NSI SIPE 32 gr ν.9 ήταν το μοναδικό φυσίγγι που με υποχρέωσε μια μέρα με πολλή υγρασία -άπνοια -σχετική ζέστη σε τσίχλα να απαρνηθώ τα δικά μου ιδιογόμωσης και να πάρω 8-10 απο τον φίλο που τα έριχνε .εντυπωσιασμένος απο τις εντυπωσιακές καταβολές του .
Έχει άποψη κάποιος για το τι άλλαξε τελικά σε αυτό το φυσιγγι;
 
Περάσματα Οκτωμβρίου του 2014...(κατεψυγμένη φωτό) .sarcastic.
Άργησα να πάω στο καρτέρι κ έπειασα θυμάμαι την πιο χάλια μεριά....κατάφερα 4 ψηλομένες με τη νεροσωλήνα....sarcastic.

View attachment 12704
Κωστα...(ασχετο)...αυτη τη καραμπινα της εχεις χρονια? Σου εχει βγαλει κανα προβλημα?
 
Κωστα...(ασχετο)...αυτη τη καραμπινα της εχεις χρονια? Σου εχει βγαλει κανα προβλημα?
Αυτή την καραμπίνα Αλέξη μου την έκαναν δώρο το 2012...την είχαν κ καθόταν στη τουλάπα, τουλάχιστο για μια 10ετία.
Φαντάσου πως όταν την πήρα, εγώ την έστρωσα...ήταν αγρατζούνιστη η αποθήκη της η οποία είναι σε επαφή με το ελατήριο!!
(μιας κ είναι ελατηρίου).
Την κυνηγάω κάθε χρόνο από το 2012 κ έπειτα, αλλά ακόμη δν έχει ζητήσει τίποτα απολύτως... :)
Βαρή τουφέκι...!!
 
Αυτή την καραμπίνα Αλέξη μου την έκαναν δώρο το 2012...την είχαν κ καθόταν στη τουλάπα, τουλάχιστο για μια 10ετία.
Φαντάσου πως όταν την πήρα, εγώ την έστρωσα...ήταν αγρατζούνιστη η αποθήκη της η οποία είναι σε επαφή με το ελατήριο!!
(μιας κ είναι ελατηρίου).
Την κυνηγάω κάθε χρόνο από το 2012 κ έπειτα, αλλά ακόμη δν έχει ζητήσει τίποτα απολύτως... :)
Βαρή τουφέκι...!!
Μπραβο Κωστα! Ευχομαι ετσι απροβληματιστα να συνεχισεις!!
 
Η nobel sport μάλλον έχει καλλιτεχνικές ανησυχίες ενώ αλλάζει συχνά το περιτύλιγμα με ομολογουμένως ωραίους ημιδιαφανες κάλυκες, συχνά όμως αλλάζει και η σύσταση κάποιας πυριτιδας και εκεί αρχίζουν τα παράπονα.
 
Η nobel sport μάλλον έχει καλλιτεχνικές ανησυχίες ενώ αλλάζει συχνά το περιτύλιγμα με ομολογουμένως ωραίους ημιδιαφανες κάλυκες, συχνά όμως αλλάζει και η σύσταση κάποιας πυριτιδας και εκεί αρχίζουν τα παράπονα.
Κων/τίνε οι Ιταλοί είναι μανούλες στο να πιάνουν τα θέλω του καταναλωτή .
Στις εποχές που ζούμε μετρά πρώτα η εικόνα και μετά η ουσία .
Θα πώ κάτι που ίσως θεωρηθεί υπερβολή καί αγγίζει τον παραλογισμό πλήν όμως δεν απέχει απο κοινωνικές συμπεριφορές σήμερα .
Αν προσφέρεις σε κάποιον χρυσό σε περιτύλιγμα εφημερίδα καί πέτρα σε περιτύλιγμα πολυτελείας ίσως επιλεγεί το Β .....
 
Κων/τίνε οι Ιταλοί είναι μανούλες στο να πιάνουν τα θέλω του καταναλωτή .
Στις εποχές που ζούμε μετρά πρώτα η εικόνα και μετά η ουσία .
Θα πώ κάτι που ίσως θεωρηθεί υπερβολή καί αγγίζει τον παραλογισμό πλήν όμως δεν απέχει απο κοινωνικές συμπεριφορές σήμερα .
Αν προσφέρεις σε κάποιον χρυσό σε περιτύλιγμα εφημερίδα καί πέτρα σε περιτύλιγμα πολυτελείας ίσως επιλεγεί το Β .....
Φινέτσα αν δεν το χαν αυτοί ποιός άλλος?
Έχουν και ουσία όμως αν πάρουμε υπόψη μας από τα ποιο καλά και ακριβά πράγματα που φτιάχνονται στον πλανήτη αυτοί τα φτιάχνουν.
 
Φινέτσα αν δεν το χαν αυτοί ποιός άλλος?
Έχουν και ουσία όμως αν πάρουμε υπόψη μας από τα ποιο καλά και ακριβά πράγματα που φτιάχνονται στον πλανήτη αυτοί τα φτιάχνουν.
Ναί είναι artisti σε όλα είναι αλήθεια .
Κι'όμως !!! Εί δυνατόν αυτή η χώρα που φτιάχνει απ'όλα κινδυνεύει με χρεοκοπία !topic.
 
Ναί είναι artisti σε όλα είναι αλήθεια .
Κι'όμως !!! Εί δυνατόν αυτή η χώρα που φτιάχνει απ'όλα κινδυνεύει με χρεοκοπία !topic.
Έτσι Λάμπη αυτοί φτιάχνουν εμάς δεν μας αφήνουν να φτιάξουμε βίοι παράλληλοι, μας καταδικάζουν οι βόρειοι που κουμανταρουν topic.
 
Πάντως από το 206 απογοητευμένος καμμία σχέση με το παλιό καλό 206 , λίγο καλύτερο το 206 33 γρ αλλά καμμία σχέση με το παλιό Με τον αποσπώμενο πάτο.
Φυσικό και επόμενο.ειναι.......αφου το βύσμα κάνει τη διαφορά......όλα με αποσπώμενο πάτο κεντανε!!!!!
 
Πάντως από το 206 απογοητευμένος καμμία σχέση με το παλιό καλό 206 , λίγο καλύτερο το 206 33 γρ αλλά καμμία σχέση με το παλιό Με τον αποσπώμενο πάτο.
Αν δεν κάνω λάθος το νέο 206 με 33 gr, έχει επίσης αποσπώμενο πάτο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top