Φυσίγγια για τρυγόνι

Ενα φυσίγγι που πάντα κουβαλώ στο σακκίδιο θα φανεί βαρύ αλλά είναι θέμα εμπιστοσύνης -αυτοπεποίθησης -σιγουριάς .
12/68.40 Τecna 688 1.85 X 35.5 drago 20 n.7 6* 57.00 .Σηκώνει στρίμωγμα ......
Ωραίο set up για τρυγόνι με καλό -δραστικό βεληνεκές ανετα στα 40 μ αρκετά πουλιά
Λίγο βαρύ ακούγεται αλλά το o/u 686 το πάει με 1000.:)
 
ενα καλο 28 γρ ν 8 τα βαζη γυλεκο .shake hands.tetra betta food review
Σάκη δεν λέω ότι το 28άρι ή 30άρι φυσίγγι δεν καταβάλλει το τρυγόνι .
Όμως αλλο το 28άρι φυσίγγι κι'άλλο ένα καλό δυνατό φυσίγγι
Βάζω μια φώτο με καλή κάρπωση 21 πουλιά όλα με 28άρια sporting 81/2 kai ΑS 29 GR ιδιογόμωση ν. 8
Όμως το κάθε φυσίγγι έχει Α δυνατότητες
 
Σάκη δεν λέω ότι το 28άρι ή 30άρι φυσίγγι δεν καταβάλλει το τρυγόνι .
Όμως αλλο το 28άρι φυσίγγι κι'άλλο ένα καλό δυνατό φυσίγγι
Βάζω μια φώτο με καλή κάρπωση 21 πουλιά όλα με 28άρια sporting 81/2 kai ΑS 29 GR ιδιογόμωση ν. 8
Όμως το κάθε φυσίγγι έχει Α δυνατότητες
;) .shake hands.στα ειδια λογια μου ερχαισε φιλεμου λαμπη οτι το 28αρι κανη δουλια δηλ ταχυτητες κτλ και τουλαχιστων εδω στην χωραμας βγαζουνε πωλη καλα 28αρια φυσιγκαγκιααα,,εγω εδω και 7 8 χρονια σε κυνηγι οτυκιου και τρυγονιου βαζω 28αρια ν8 και δουλευω με τα τσοκακια ωπος θελω;);) επισης και στο σκοπευτηριοοο,,τα 28αρια τα εχω απωλητη εμπιστοσηνηηηη διωτι κανουνε ΘΑΥΜΑΤΑΑΑ
 
;) .shake hands.στα ειδια λογια μου ερχαισε φιλεμου λαμπη οτι το 28αρι κανη δουλια δηλ ταχυτητες κτλ και τουλαχιστων εδω στην χωραμας βγαζουνε πωλη καλα 28αρια φυσιγκαγκιααα,,εγω εδω και 7 8 χρονια σε κυνηγι οτυκιου και τρυγονιου βαζω 28αρια ν8 και δουλευω με τα τσοκακια ωπος θελω;);) επισης και στο σκοπευτηριοοο,,τα 28αρια τα εχω απωλητη εμπιστοσηνηηηη διωτι κανουνε ΘΑΥΜΑΤΑΑΑ
Ξερει το μυαλο σου την εικονα προσκοπευσης Σακη , με τα φυσιγγια που ριχνεις και στο σκοπευτηριο , εκει ειναι ολο το εργο
 
Ξερει το μυαλο σου την εικονα προσκοπευσης Σακη , με τα φυσιγγια που ριχνεις και στο σκοπευτηριο , εκει ειναι ολο το εργο
δεν λεω οτι κωλαω σε καπια φυσιγκια φιλεμου,,απλα για μενα τα 28αρια κανουνε την δουλιατους σε τετεια θυραματα πχ τρυγονι ορτυκι που εχουνε ταχυτητες,,τα εχω δουλεψη σχεδων ολα και εισαγωγης και ελληνικαααα,,,και γιαυτο μηλαω οτι τα ελληνικα φυσιγκια δεν εχουνε να ζηλεψουνε τιποτε απο τα ξενα ;) ιδου και η κουτες που αγωραζα γενικααα πιστευω σε γεμισαααα με ωραια 28αριααα που κανουνε την δουλιατουςςςςς.shake hands.
 
Μένοντας στην κατηγορία 28άρια πρέπει να διαχωρίσουμε ότι υπάρχουν διακριτές διαφορές απο 28άρι Χ σε 28άρι Ψ .
Αυτό για γίνει κατανοητό σε νέους κυνηγούς που διαβάζουν . Δέν είναι δηλαδή όλα ίδια στα χαρακτηριστικά τους .
Από την φώτο που έβαλα πιο πάνω 3-4 τρυγόνια ''κατέβηκαν '' από τα 40 + μέτρα ύψος .
Το θέμα είναι πώς .
28άρι φυσίιγγι πλήν όμως φωτοβολίδα !!
Gamebore dark storm 28 ( cx2000 F2 X32 1.65 X28 6*) η δοσολογία για ιδιογομωτές για να πάρουν την εικόνα της ενέργειας του .
Όχι μόνο τα κατέβασε αλλά τα δίπλωνε σ'αυτό το ύψος .
Έχω την άποψη ότι με ''συμβατικό '' 28άρι το έργο μας θάταν δύσκολο .
 
Back
Top