Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
οχι Τασο δεν ειναι ειναι ρελιαστα ειχε 6κλησιμο λογικα θα ηταν πιο καινουργια φουρνια εχω μερικα 8 αρια με ασπρα γραματα το διασπορας κ το νουμερο κ τα αλλα με πορτοκαλι χρωμα το διασπορας κ το νουμερο
βαλε φωτο να τα δουμε
 
επιτελους ο Ναυπλιωτης ενημερωσε το site του (η' εγω τωρα το ειδα). ενα "νεο" φυσιγγι ειναι το μπλε. ειναι μονο με sipe και πιεσεις 700, ετσι εχουμε ενα ενδιαφερον 34 ενισχυμενο για τα δυσκολα στην τσιχλα και ιδιως την τσαρτσαρα στο κρυο και την ομιχλη
 
Ερώτηση, μπορούμε να φτιάξουμε μια λίστα με 32άρια γεμισμένα με psb1 από φυσίγγια εμπορίου; Ξέρω αν δεν κάνω λάθος ότι έτσι είναι γεμισμένα τα goriila red και τα express 32.
 
Για πειτε ρε παιδια αυτα τι φυσιγγια ειναι αυτα


Τελικα αυτα το μαγαζάκι που συζητούσαμε τις προάλλες έχει καλό πράμα κ σε καλή κατασταση...:D
Αυτά είναι από την δεκαετία του " 80 ...
Τα Nobel (Βραχνός) δεν παράγονται εδώ κ αρκετά χρόνια..
 
Last edited:
Τελικα αυτα το μαγαζάκι που συζητούσαμε τις προάλλες έχει καλό πράμα κ σε καλή κατασταση...:D
Αυτά είναι από την δεκαετία του " 80 ...
Τα Nobel (Βραχνός) δεν παράγονται εδώ κ αρκετά χρόνια..
αυτα Τασο τα εχω απο χερι μαζι με κατι baikal
 
Νικόλα S4 είχαν παλιά, όχι Tecna ... Εκτός από την γενναία δόση, 1,55 -1,57 γρ. ήταν και αρκετά βαθιά ρελιασμένα, και ο συγκεντρωτήρας - GT 24, που από τη φύση του είναι αρκετά σκληρός - ήταν και πολύ συμπιεσμένος, τσαλακωμένος θα έλεγα, όσο δεν πάει άλλο !!!
Δεν ξέρω για την ανάκρουση, αφού δεν έχω ρίξει κανένα - ένα κουτί είχα πάρει μόνο και μόνο για να δω τη δόση S4 - αλλά με αυτό που είδα υποθέτω ότι θα είναι ... δυνατούτσικα , ειδικά με δίκαννο ... ;)
Πριν κάνα εφταρι χρονια είχα παρει ενα κουτι για πέρδικες(δυο πήρα Κώστα σε νορμάλ αποστάσεις,ήταν κ ιδανικό το νούμερο χαχαχα!)
Αλλα τα άφησα στην άκρη για να δοκιμάσω και αλλα..:D
Ειχα ανοίξει θυμαμε κ ο συγκεντρωτηρας ηταν νορμάλ..
Ηταν τότε που "χτύπαγαν" στον κάλυκα την ένδειξη max1050 bar( όπως κ άλλοι τύποι φυσιγγίων lambro στα χοντρά σκαγια..)
Αυτο που έκανε εντύπωση παρότι ηταν ζέστη δεν ειχα καταλάβει ανακρουση..Τα nsi gm3 fast - sipe τα βρήκα σιγουρα πιο δυνατά...
Νομίζω τα είχες αγοράσει πιο παλιά?
screenshot tools
 
Πριν κάνα εφταρι χρονια είχα παρει ενα κουτι για πέρδικες(δυο πήρα Κώστα σε νορμάλ αποστάσεις,ήταν κ ιδανικό το νούμερο χαχαχα!)
Αλλα τα άφησα στην άκρη για να δοκιμάσω και αλλα..:D
Ειχα ανοίξει θυμαμε κ ο συγκεντρωτηρας ηταν νορμάλ..
Ηταν τότε που "χτύπαγαν" στον κάλυκα την ένδειξη max1050 bar( όπως κ άλλοι τύποι φυσιγγίων lambro στα χοντρά σκαγια..)
Αυτο που έκανε εντύπωση παρότι ηταν ζέστη δεν ειχα καταλάβει ανακρουση..Τα nsi gm3 fast - sipe τα βρήκα σιγουρα πιο δυνατά...
Νομίζω τα είχες αγοράσει πιο παλιά?
screenshot tools
Ναι, άλλο κανά εφτάρι χρόνια πριν από σένα ... ;)
 
ixVYOaf.jpg
 
Το εχουν πανω τα speed 34 και τα classica 32 που αγόρασα φέτος.
Τα percorso Kai ta dispersants Kai super felt που εχω ειναι 6-7 ετων και δεν το εχουν.
Στις φωτο στο site NSI δεν φαινεται να το εχουν .
Στα ιταλικά οπλα ειναι ενδεικτικό χρονολογίας . Μήπως ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top