Winchester Team

Στο site της winchester αναφέρεται ότι στην Πόλη κατασκευάζεται το sxp pump action και η sx4 στην Πορτογαλία κι αυτό για την αγορά της Αμερικής είναι πιστεύω αληθινό :)
Πιστεύεις ότι αυτά αναφέρονται στα site ? :)
 
Μακη δεν θα το ελεγα και τοσο φαρμακερη της sx2 ναι ηταν φαρμακι το impula plus που εχει σχεδεον την ιδια κανη εβγαζε καλητερες τουφεκιες
Συγνώμη φίλε Τεό αλλά φίλος που έχει το ιμπάλα Πλας το sx2 δεν το έφτασε ακόμα και τον ιμάμη να φωνάζε να κάνει τεμεναδες
 
Last edited:
Ρε παίδες συγνώμσ κιόλας να μην λέμε ότι θέλουμε χωρίς αποδείξεις....δλδ η κάννη της sx4 κατασκευάζεται στην Τουρκία αλλά αναγράφει στην κάννη made in Portugal.....δλδ κάποιος ψαγμενος μπορεί να κάνει μήνυση στην εταιρεία αν έχει στοιχεία για μαϊμού κάννες και για παραπληροφόρηση προϊόντος....ωραία με αυτή την λογική και εγώ από έγκυρη πηγή έχω μάθει ότι η beretta δίνει στην benelli τις β διαλογής καννες για τα όπλα της
 
αν διάβασα καλά σε απάντηση για ερωτήσεις που κατασκευάζονται τα win ναι αναφέρονται
http://www.winchesterguns.com/support/faq/where-are-winchester-firearms-manufactured.html
και με μετάφραση το διάβασα για επιβεβαίωση στα όχι άριστα αγγλικά μου :)
Ωραία, θα ρωτήσω στο www.beretta.com που φτιάχνονται οι urica να δω τι θα μου απαντήσουν :).
Μήπως ξέρεις;
 
Ωραία, θα ρωτήσω στο www.bereta.com που φτιάχνονται οι urica να δω τι θα μου απαντήσουν :).
Μήπως ξέρεις;
όχι γιατί δεν αναφέρεται πουθενά (όσο κι αν έχω ψάξει )γενικά σε ιταλικά σάιτ(κατασκευαστικών εταριών) ανάλογες επίσημες απαντήσεις σε ερωτήσεις ενδιαφερομένων
προσωπικά η επίσημη απάντηση της win με καλύπτει
:)
 
Last edited:
Συγνώμη φίλε Τεό αλλά φίλος που έχει το ιμπάλα Πλας το sx2 δεν το έφτασε ακόμα και τον ιμάμη να φωνάζε να κάνει τεμεναδες
Αν καταλαβες καλα ηπα οτι η sx2 ειναι φωτια η συγγριση ειναι αναμεσα σχ4 και ιμπαλα
 
Να αναγράφουν οι κανες της sx4 ότι φτιάχνονται στην Πορτογαλία αλλά να φτιάχνονται στην Τουρκία δεν παίζει σε καμία των περιπτώσεων. .Όπως έδειξε και το link του Μάκη...Τώρα αυτό που λέτε πως είναι καλύτερο όπλο η sx3 από την sx4 επειδή έχει φλατζες αλλαγής κλίσεων δεν το καταλαβαίνω...προνόμιο σίγουρα είναι αλλά αν σου κάθετε το όπλο νομίζω είναι ακριβώς τα ίδια με μικρές λεπτομέρειες εξωτερικά....Εκτός από τις πρώτες sx3 που είχαν αχρωμειωτες κανες που και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό...
 
Να αναγράφουν οι κανες της sx4 ότι φτιάχνονται στην Πορτογαλία αλλά να φτιάχνονται στην Τουρκία δεν παίζει σε καμία των περιπτώσεων. .Όπως έδειξε και το link του Μάκη...Τώρα αυτό που λέτε πως είναι καλύτερο όπλο η sx3 από την sx4 επειδή έχει φλατζες αλλαγής κλίσεων δεν το καταλαβαίνω...προνόμιο σίγουρα είναι αλλά αν σου κάθετε το όπλο νομίζω είναι ακριβώς τα ίδια με μικρές λεπτομέρειες εξωτερικά....Εκτός από τις πρώτες sx3 που είχαν αχρωμειωτες κανες που και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό...
Άλλη ποιότητα όλο το οπλο ακόμα και σε σχέση με τα τελευταία χ3. Σε όλα και όχι μόνο στο φινίρισμα που να σου πω ακόμα και οι μαύρες χ3 έχουν διπλή βαφή με εξωτερικό φινίρισμα προστασιας.
Πιστονι μεταλικκο με κάποιες διάφορες, πλαστική σκανδαλοθηκη, όχι packmayar πελμα.

Όσο για την καννη 4140-2 ατσάλι το οποίο έχει μια κληροτητα που μετέπειτα μπόρεσε να στηρίξει και το χρωμιο. Ίδιο μέταλλο σε όλες με αλλη περιεκτικοτητα για έκπτωση της ποιότητας. Σε σχέση με τα αχρωμιωτα προφανώς αλλού επιπέδου λειανση
 
Αν νευριασει κάποιος με κάνα συνθετικό κοντάκι από broςning winchester και θέλει να το σπάσει, να το κανει κομμάτια ας δοκιμάσει ακόμα και με γωνία από καλεμι η σκεπαρνι κι αν γίνει η παραμικρή γρατζουνια...
Όποιος νευριασει λεω
 
Εγώ αυτό που ξέρω κιας το ψάξουμε είναι ότι όλες οι καννες είναι fn και το πορτουγκαλ είναι για φορολογικού λόγους. Οι πρώτες δεν έλεγαν τίποτα, μετά έλεγαν fn, στα χρωμιωμενα (κάτω από την απαίτηση των αμερικανων) fn kai συναρμολογηση portugal.
 
Κοντά στα 3 χρονιά η sx3 κ το μπαφερ μέσα στη βάση είναι για αλλαγή ακριβούτσικο μεν από 15 με παζάρι 12
προσοχή είναι κάποια που πιο μεγάλα κ άλλα πιο μικρά λογικά διαφέρουν αυτά που είναι για browning gold,proenix γιατί έχουν άλλη βάση
η διαφέρουν λόγο magnum η s.magnum
 
Κοντά στα 3 χρονιά η sx3 κ το μπαφερ μέσα στη βάση είναι για αλλαγή ακριβούτσικο μεν από 15 με παζάρι 12
προσοχή είναι κάποια που πιο μεγάλα κ άλλα πιο μικρά λογικά διαφέρουν αυτά που είναι για browning gold,proenix γιατί έχουν άλλη βάση
η διαφέρουν λόγο magnum η s.magnum
Νικολα απο που το πηρες αν επιτρεπεται γιατι και στην phoenix θελει αλλαγη!
 
Κοντά στα 3 χρονιά η sx3 κ το μπαφερ μέσα στη βάση είναι για αλλαγή ακριβούτσικο μεν από 15 με παζάρι 12
προσοχή είναι κάποια που πιο μεγάλα κ άλλα πιο μικρά λογικά διαφέρουν αυτά που είναι για browning gold,proenix γιατί έχουν άλλη βάση
η διαφέρουν λόγο magnum η s.magnum
Ποιο λέτε Μπάφερ...αυτό το στρογγυλό αφρολεξακι...εγώ έβαλα από αυτό που βάζουν κάτω απ' τις καρέκλες....άκου 12€...αν μιλάμε για το ιδιο
 
Νικολα απο που το πηρες αν επιτρεπεται γιατι και στην phoenix θελει αλλαγη!
Νίκο από οπλουργιο εδώ τις περιοχής μου θα βρεις σε ολα λογικα
Ποιο λέτε Μπάφερ...αυτό το στρογγυλό αφρολεξακι...εγώ έβαλα από αυτό που βάζουν κάτω απ' τις καρέκλες....άκου 12€...αν μιλάμε για το ιδιο
Γιαννη κ αυτο μπαφερ ειναι εγω λεω αυτο
B1116029AE_100x100.jpg

μπαίνει μέσα στι βάση είναι κάτι σαν stop για μην χτυπάει το κλείστρο στη βάση όταν πάει πίσω κατά την επισοκροτιση
 
Νίκο από οπλουργιο εδώ τις περιοχής μου θα βρεις σε ολα λογικα

Γιαννη κ αυτο μπαφερ ειναι εγω λεω αυτο
B1116029AE_100x100.jpg

μπαίνει μέσα στι βάση είναι κάτι σαν stop για μην χτυπάει το κλείστρο στη βάση όταν πάει πίσω κατά την επισοκροτιση
Νικόλα αυτό το έχει και η SX3...
Σαν Sileblock είναι...είχα ρωτήσει κ εγώ για καινούριο κ μου είπαν 18€...
Ακόμη έτσι το έχω...:D Και είναι πλέον και σχεδόν ξερό.
 
Back
Top