Winchester Team

Κώστα δεν το εχω ψάξει καθολου! Αλλά το βλεπω δύσκολο να μην έβγαινε..ιεροσυλία για Αμερικανικό παπιοντούφεκο και όχι μόνο να μην βγαίνει 76cm..
Τη να πω......Η συγκεκριμένη με αυτό το πέλμα αν είναι με 76cm όπως αναφέρει σίγουρα έχουν βάλει κάννη ή από τη SPORTING Raniero Testa ή από την Black Shadow η οποία την έδιναν ναι μεν με 76cm αλλά χωρίς πέλμα inflex και με μαύρη πλάκα και μαύρο κλείστρο κ κόστιζε κ λίγο φθινότερα....
 
Τη να πω......Η συγκεκριμένη με αυτό το πέλμα αν είναι με 76cm σίγουρα έχουν βάλει κάννη ή από τη SPORTING Raniero Testa ή από την Black Shadow η οποία την έδιναν με ναι μεν με 76cm αλλά χωρίς πέλμα inflex κ κόστιζε κ λίγο φθινότερα....
Εισαι ειδικός στα Winchester σου βγάζω το καπέλο!.RESPECT.
 
Κώστα δεν το εχω ψάξει καθολου! Αλλά το βλεπω δύσκολο να μην έβγαινε..ιεροσυλία για Αμερικανικό παπιοντούφεκο και όχι μόνο να μην βγαίνει 76cm..
οι πρώτες που ήρθαν είχαν και 76 cm κάννη....πάνε κάποια χρόνια που γλυκοκοίταζα μία συνθετική αλλά όσο την επώμιζα μου φαινόραν αρκετά μπροστόβαρη και δεν την πήρα
πριν 4 χρόνια πήρα την 71 :)
 
Τη να πω......Η συγκεκριμένη με αυτό το πέλμα αν είναι με 76cm όπως αναφέρει σίγουρα έχουν βάλει κάννη ή από τη SPORTING Raniero Testa ή από την Black Shadow η οποία την έδιναν ναι μεν με 76cm αλλά χωρίς πέλμα inflex και με μαύρη πλάκα και μαύρο κλείστρο κ κόστιζε κ λίγο φθινότερα....

Φίλε Κώστα νομίζω καμία εκδοχή της sx3 δεν φόραγε πέλμα inflex. Η black shadow η ξύλινη δεν είχε καθόλου, ενώ οι συνθετικές (magnum & super magnum), οι ξύλινες field & nickel και οι πιο εξειδικευμένες Flanigun, Raniero Testa & Sporting είχαν όλες το Pachmayr Decelerator.

Inflex φοράει η SX4 σε όλες τις εκδοχές, όλες οι maxus, Α5 και το 725.
 
Last edited:
οι πρώτες που ήρθαν είχαν και 76 cm κάννη....πάνε κάποια χρόνια που γλυκοκοίταζα μία συνθετική αλλά όσο την επώμιζα μου φαινόραν αρκετά μπροστόβαρη και δεν την πήρα
πριν 4 χρόνια πήρα την 71 :)
Καλησπέρα! Μια χαρα της ταιριάζει 71 Μάκη! 66 και 71 είναι όσες έχω πιασει.οπως λες αλλα και νόμιζα και εγω θα είναι λίγο άβολη η 76 στα χέρια.
 
Φίλε Κώστα νομίζω καμία εκδοχή της sx3 δεν φόραγε πέλμα inflex. Η black shadow η ξύλινη δεν είχε καθόλου, ενώ οι συνθετικές (magnum & super magnum), οι ξύλινες field & nickel και οι πιο εξειδικευμένες Flanigun, Raniero Testa & Sporting είχαν όλες το Pachmayr Decelerator.

Inflex φοράει η SX4 σε όλες τις εκδοχές, όλες οι maxus, Α5 και το 725.
Θα συμφωνίσω μαζί σου γιατί δν μπωρώ να πάρω κ όρκο κιόλας για αυτό π ανέφερα. Απλά λέω όσα γνωρίζω......big smile.
 
Παιδιά καλησπέρα Σκέφτομαι να αγοράσω την sx4 τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο όπλο Ευχαριστώ
Δεν θα ακουσεις τα καλύτερα !

Καλυτερα πάρε τη sx3 που έχει τις φλατζες που πιθανός θα τις χρειαστείς. Ίδια κάνη ίδιος μηχανισμος δεν χανεις κατι.
 
Και στα μέτρα θα μπορείς να την φέρεις πιο εύκολα και καλύτερη ποιότητα υλικών ,βαφές κλπ έχει .μπορείς να βρεις μεταχειρισμένη και με βαλίτσα. Αλλιώς αν προσανατολίζεται φίλε για νέα αγορά και κάνεις λίγη υπομονή για +150€ περίπου παίρνεις maxus one
 
Και στα μέτρα θα μπορείς να την φέρεις πιο εύκολα και καλύτερη ποιότητα υλικών ,βαφές κλπ έχει .μπορείς να βρεις μεταχειρισμένη και με βαλίτσα. Αλλιώς αν προσανατολίζεται φίλε για νέα αγορά και κάνεις λίγη υπομονή για +150€ περίπου παίρνεις maxus one
Με ενδιαφέρει για καινούριο το όπλο πρώτη φορά θα πάρω αερίων μίας και έχω από το 1994 Benelli Χωρίς κανένα πρόβλημα Θέλω να πάρω κάτι διαφορετικό με καλή κάνη ΚΑΙ αξιόπιστο Όλες οι γνώμες δεκτές Ευχαριστώ.
 
Με ενδιαφέρει για καινούριο το όπλο πρώτη φορά θα πάρω αερίων μίας και έχω από το 1994 Benelli Χωρίς κανένα πρόβλημα Θέλω να πάρω κάτι διαφορετικό με καλή κάνη ΚΑΙ αξιόπιστο Όλες οι γνώμες δεκτές Ευχαριστώ.
Πολύ καλό όπλο.....θα ευχαριστηθείς τουφεκιές που δεν θα πιστεύεις....αν είχες μόνο αδράνεια θα ξενερώσεις με το καθάρισμα, τουλάχιστον Εγώ αυτό έπαθα..θα χρειαστείς και ένα τουλάχιστον aftermarket τσοκ..τα δικά του έχουν λίγο έντονα κέντρα και κενα γύρω γύρω...Όσο για το χρώμα και την ποιότητα Εγώ δεν είδα κάτι αρνητικό ούτε ξεφλούδισε ούτε σκουριάζει
 
Παιδιά καλησπέρα Σκέφτομαι να αγοράσω την sx4 τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο όπλο Ευχαριστώ
Πολυ δυνατη τουφεκια αλλα πολυ ανοιχτα τσοκ, θα χρειαστεις σιγουρα aftermarket ειδικα για μακρινες τουφεκιες...
Στο θεμα μετρων δεν εχει φλατζες οποτε αν κατι δεν σου παει καλα θα χρειαστει να πατενταρεις τις φλατζες της sx3 η να απευθυνθεις σε οπλουργο...
Απο θεμα ποιοτητας δεν εχω αποψη, ειμαι απο αυτους που η ποιοτητα φαινεται με τη χρηση κ οχι με το ματι...
 
Και στα μέτρα θα μπορείς να την φέρεις πιο εύκολα και καλύτερη ποιότητα υλικών ,βαφές κλπ έχει .μπορείς να βρεις μεταχειρισμένη και με βαλίτσα. Αλλιώς αν προσανατολίζεται φίλε για νέα αγορά και κάνεις λίγη υπομονή για +150€ περίπου παίρνεις maxus one
.shake hands.
Έτσι και αλλιώς και την σχ4 στο εργοστάσιο της browning τη βγαζουν αν δε κάνω λάθος.
SX3 ή Maxus και η δικιά μου άποψη που είναι και δοκιμασμένες ;)
 
.shake hands.
Έτσι και αλλιώς και την σχ4 στο εργοστάσιο της browning τη βγαζουν αν δε κάνω λάθος.
SX3 ή Maxus και η δικιά μου άποψη που είναι και δοκιμασμένες ;)
Ναι φίλε .Αλλά πάντα υπάρχει το καλύτερο. Προσωπικά δεν θα πήγαινα στο όπλο αυτο
 
Όταν είχε αγοραστεί από μένα είχα κλάψει. Μετά τον κώνο ύστερα από ένα φυσιγγι Σκιτ που είχα ρηξει και μόνο είχα παρατηρήσει μια μικρή χαρακιά,όχι γρατζουνιά ή σκάσιμο του χρωμίου. Ένα σαν μικρό αυλάκι το οποίο ήθελε μεγάλη παρατήρηση.
Το είδα 3 διαφορετικοί οπλουργος και με βεβαιότητα είπαν ότι δεν είναι τίποτα. Ο νους μου πήγε στο φινίρισμα ή την επίστρωση του χρωμίου,κι αυτό στα πλαίσια της μαζικής παραγωγής.
Είναι όπλα τα οποία κάτω από την απαίτηση της αμερικανικής αγοράς χρωμιωθηκαν και τονίζεται ως ιδιαίτερο προσόν αυτό σε κάποια μοντέλα, η σκληρή χρωμιωση.
Βλέποντας και συγκρίνοντας αυτό που βλέπω με βάση το επίπεδο χρωμιωσης άλλων όπλων άλλης εποχής πχ μπερεττα μπενελλι Μπρέντα, νομίζω ότι η επίστρωση είναι πολύ πιο λεπτή για τους ευνόητους λόγους που μπορεί να επιδράσει .
Το πρόβλημα είναι το τι δουλειά έχει γίνει από κάτω,στην εσωτερική λείανση πριν την χρωμιωση
Για να καταλάβει κάποιος που έχει τέτοιο όπλο,ας παρατηρήσει το χρωμόσωμα σημείο στην ουρά της κάννης εκεί που είναι σε τρηβη με το πάνω μέρος του κλείστρου
 
Καλησπέρα παίδες ! Μια καλή λύση είναι η εφαρμογή εσωτερικών τσοκ colonian για λεπτά τοιχωματα....... Ας ξεκινήσει ο φίλος με την αριστερή, τοποθετώντας ένα τσοκακι πχ3* και εφόσον δεν του είναι αρκετό ας προχωρήσει και στη δεξιά. Αν και νομίζω ότι με 5&3 και ανάλογα φυσίγγια είναι καλυμμένος! Υπάρχουν οπλουργοι που με κατάλληλα αλεζουαρ το ανοίγουν φτιάχνουν σπειρωμα και τοποθετούν το τσοκ ........Ένας γνωστός μου πέρυσι έφτιαξε μια κανη benelli και πλήρωσε νομίζω 250 ευρώ εργασία και δύο τσοκ 5&3 *
 
Back
Top