Winchester Team

O Ραντόγερος έχει πλάκα όταν μιλάει για εταιρείες....έχει φάει γεροντοέρωτα με fabarm....και όλα τα άλλα τα βγάζει μούφες....
Μωρέ πολλά μπορείς να πεις, ακόμα και ότι παίρνει δωράκια από τις εταιρίες για να κάνει διαφήμιση, όταν όμως παραθέτει στοιχεία και συγκρίνει με παλιότερα μοντέλα, τι να πεις ;
 
Όποιος και τα πιάσει τα 2 όπλα δίπλα δίπλα δεν υπαρχει περίπτωση να μην βγαλει ανωτερη την sx3...

Τα λέγαμε τότε που πρωτοβγηκε μετά από ένα καλο και επιτυχημενο μοντέλο όπως η sx3 επρεπε να βάλουν κατι που έλειπε... Πχ βαλε ένα καλό πέλμα μια σπεσιαλ βαφη οπως της ντιαμοντ τσοκακια ds μεγαλωσε τον κόνο κτλ να έχει ουσία η μετάβαση για τον πελατη!

Και αντί να γινει αυτο ρίξανε την ποιότητά και βγάλανε τις φλατζες.
 
Όποιος και τα πιάσει τα 2 όπλα δίπλα δίπλα δεν υπαρχει περίπτωση να μην βγαλει ανωτερη την sx3...

Τα λέγαμε τότε που πρωτοβγηκε μετά από ένα καλο και επιτυχημενο μοντέλο όπως η sx3 επρεπε να βάλουν κατι που έλειπε... Πχ βαλε ένα καλό πέλμα μια σπεσιαλ βαφη οπως της ντιαμοντ τσοκακια ds μεγαλωσε τον κόνο κτλ να έχει ουσία η μετάβαση για τον πελατη!

Και αντί να γινει αυτο ρίξανε την ποιότητά και βγάλανε τις φλατζες.
Με ποια λογικη ρε παιδια δεν βαλαν φλαντζες?? Εγω εχω επωμισει 2 sx4 και το οπλο μου ερχεται καλα, αλλα δεν παυει οι φλαντζες να ειναι απαραιτητες σε ενα καινουριο οπλο!
 
Για να ριξουν το κοστος του βασικού πακέτου κάτω από χιλιαρικο
Κολοκύθια...Δν βάλαν φλάτζες για ποιο χαμηλή τιμή;;;;; Ο αγοραστής που θα πάει να πάρει το SX4 αν χρειαστεί φλάτζες;;;; Θα τις πάρει χώρια;;; Το ίδιο ήταν κύριε Winchester...βάλε στο κουτί + τις γ@μ....ες φλάτζες κ αύξησε λίιιγο ακόμη την τιμή.....
 
Κολοκύθια...Δν βάλαν φλάτζες για ποιο χαμηλή τιμή;;;;; Ο αγοραστής που θα πάει να πάρει το SX4 αν χρειαστεί φλάτζες;;;; Θα τις πάρει χώρια;;; Το ίδιο ήταν κύριε Winchester...βάλε στο κουτί + τις γ@μ....ες φλάτζες κ αύξησε λίιιγο ακόμη την τιμή.....
Γι'αυτό θα τους φάνε οι Τούρκοι σιγά σιγά με οικονομικά όπλο και φουλ κομπλέ, καταλαβαίνω ότι έχουν κτίσει ένα όνομα οι μεγάλες εταιρείες στον χρόνο τουλάχιστον ας δίνουν τα βασικά με μια μικρή επιβάρυνση και όχι με εκπτώσεις σε υλικά και quality control
 
Γι'αυτό θα τους φάνε οι Τούρκοι σιγά σιγά με οικονομικά όπλο και φουλ κομπλέ, καταλαβαίνω ότι έχουν κτίσει ένα όνομα οι μεγάλες εταιρείες στον χρόνο τουλάχιστον ας δίνουν τα βασικά με μια μικρή επιβάρυνση και όχι με εκπτώσεις σε υλικά και quality control
Ναι ρε συ....Έτσι είναι...Αν κ εγώ δν θα πήγαινα να δώσω τα λεφτά μου στην Τουρκία για λόγους δικούς μου...fgrαλλά δν παύει να είναι μια οικονομική πρόταση για κάποιες αδύναμες τσέπες.....Και φυσικά κυκλοφορώντας όλο κ περισσότερα τούρκικα μοντέλα θα γίνονται διορθώσεις ανθεκτικότητας κ πάει λέγοντας.....topic.
Το δικό μου (παράπονο) για τα Winchester είναι πως: Ολόκληρη εταιρεία κ ένα όπλο π.χ. ένα ( SX.... LEFT) δεν αξιώθηκαν να κυκλοφορίσουν.....no.
 
Με ποια λογικη ρε παιδια δεν βαλαν φλαντζες?? Εγω εχω επωμισει 2 sx4 και το οπλο μου ερχεται καλα, αλλα δεν παυει οι φλαντζες να ειναι απαραιτητες σε ενα καινουριο οπλο!

Για να ριξουν το κοστος του βασικού πακέτου κάτω από χιλιαρικο

Κολοκύθια...Δν βάλαν φλάτζες για ποιο χαμηλή τιμή;;;;; Ο αγοραστής που θα πάει να πάρει το SX4 αν χρειαστεί φλάτζες;;;; Θα τις πάρει χώρια;;; Το ίδιο ήταν κύριε Winchester...βάλε στο κουτί + τις γ@μ....ες φλάτζες κ αύξησε λίιιγο ακόμη την τιμή.....
Όπως λέει κι ο Νίκος μείωση κόστους από φλάντζες βαλίτσα λιγότερα τσοκ(3 αντί 5 άλλοι)ελαφρύτερη ρίγα(της sx2 όλα τα λεφτά)
η κάννη όμως ευτυχώς παραμένει το ίδιο φαρμακερή ;)
 
Μακη δεν θα το ελεγα και τοσο φαρμακερη της sx2 ναι ηταν φαρμακι το impula plus που εχει σχεδεον την ιδια κανη εβγαζε καλητερες τουφεκιες
 
Μακη δεν θα το ελεγα και τοσο φαρμακερη της sx2 ναι ηταν φαρμακι το impula plus που εχει σχεδεον την ιδια κανη εβγαζε καλητερες τουφεκιες
Τεό έχουν περάσει από τα χέρια μου sx2 sx3(την έχω τώρα)browning fusion,fusion evolve,phoenix(2) 425(το έχω ακόμα)ultra sporter,gts κι έχω κυνηγήσει sx4 2 φίλων
διαφορές δεν είδα γι αυτό και κόλλησα σ αυτόν τον όμιλο
για την impala plus δεν έχω γνώμη αλλά σύντομα θα την δώ και ίσως δοκιμαστεί στον πίνακα και πρώτα ο θεός στο κυνήγι την νέα περίοδο :)
 
Εγω αυτο που ξερω απο πρωτο χερι ειναι οτι τοις κανες της sx4 τοις φτιαχνει η istampul silah στην ΠΟΛΗ η ετερια που φτιαχνει και τα impula δεν ειναι κακο για μενα μιας και οι τουρκοι φτιχνουν καλες κανες
 
Εγω αυτο που ξερω απο πρωτο χερι ειναι οτι τοις κανες της sx4 τοις φτιαχνει η istampul silah στην ΠΟΛΗ η ετερια που φτιαχνει και τα impula δεν ειναι κακο για μενα μιας και οι τουρκοι φτιχνουν καλες κανες
δεν το γνωρίζω,αλλά διόλου απίθανο :)
 
Έπεσε η ποιότητα συνολικά και φταίει και το κοινό με την ανοχή του απέναντι στα ''μαζικής παραγωγης αλλά έχουν τουφεκια''.
Δεν θα βάλουν φλατζες θέλει μελέτη για να γίνει κάτι τέτοιο. Τα κοντακια είναι άλλη φιλοσοφίας.
Η ανωμαλία είναι ότι φτιαξαν καννες φωτιά και τους απασχόλησε η προσαρμογή του οπλου στον σκοπευτη έστω και με φλατζες. Να όμως που οι Αμερικάνοι ξέρουμε πως κυνηγάνε τα υδρόβια πχ οπότε δεν έχουν και πολύ μεγάλη απαιτηση.
 
Εγω αυτο που ξερω απο πρωτο χερι ειναι οτι τοις κανες της sx4 τοις φτιαχνει η istampul silah στην ΠΟΛΗ η ετερια που φτιαχνει και τα impula δεν ειναι κακο για μενα μιας και οι τουρκοι φτιχνουν καλες κανες
δεν το γνωρίζω,αλλά διόλου απίθανο :)
Στο site της winchester αναφέρεται ότι στην Πόλη κατασκευάζεται το sxp pump action και η sx4 στην Πορτογαλία κι αυτό για την αγορά της Αμερικής είναι πιστεύω αληθινό :)
 
Back
Top