Winchester Team

Νικόλα αυτό το έχει και η SX3...
Σαν Sileblock είναι...είχα ρωτήσει κ εγώ για καινούριο κ μου είπαν 18€...
Ακόμη έτσι το έχω...:D Και είναι πλέον και σχεδόν ξερό.
Καλημερα σε ολους με Υγεια! Εχω μια απορια! Στα Αμερικανικα τα εχω δει τα buffer...τα Ιταλικα γιατι δεν εχουν?
 
Νικόλα αυτό το έχει και η SX3...
Σαν Sileblock είναι...είχα ρωτήσει κ εγώ για καινούριο κ μου είπαν 18€...
Ακόμη έτσι το έχω...:D Και είναι πλέον και σχεδόν ξερό.
Κωστα σε ξερω τι παιζει αλλα αν δεις τιμες εδω
https://www.midwestgunworks.com/winchester-sx3/parts.html
μιλαμε μας κοροιδευουν παρα πολυ
παντος αλλαξετο γιατι οσο ξερενετε αρχιζουν κ ρογμες κ κοβοντε
 
Καλημερα σε ολους με Υγεια! Εχω μια απορια! Στα Αμερικανικα τα εχω δει τα buffer...τα Ιταλικα γιατι δεν εχουν?
Θεωρώ πως είναι η "ΙΔΕΑ" του αμερικάνου να προφυλάξει τα κλείστρα λόγο των συχνών βαριών γομώσεων που χρησιμοποιεί......
Σε αντίθεση με την ιταλική νοοτροπία με τα όπλα αδρανείας τα οποία δν τα προορίζουν για καθημερινή χρήση magnum ή S.magnum φυσίγγια....
Άποψή μου πάντα και υποθέτω....!!
 
Θεωρώ πως είναι η "ΙΔΕΑ" του αμερικάνου να προφυλάξει τα κλείστρα λόγο των συχνών βαριών γομώσεων που χρησιμοποιεί......
Σε αντίθεση με την ιταλική νοοτροπία με τα όπλα αδρανείας τα οποία δν τα προορίζουν για καθημερινή χρήση magnum ή S.magnum φυσίγγια....
Άποψή μου πάντα και υποθέτω....!!
Κώστα ουτε στα ρώσικα το βαζουν αυτό τα οποία σηκώνουν βαριές γομωσεις. Φαντάζομαι ειναι θέμα κατασκευής της εκάστοτε εταιρείας για το αν χρειάζεται ή οχι αυτο το αναλώσιμο εξάρτημα.
 
Ρε παίδες θα τρελαθώ.Στα 2 και 3 χρονια που εχετε το οπλο και ξεράθηκε ;
Το δικο μου 9 χρονια και ειναι μια χαρά .
Δημήτρη δν γράφω πως ξεράθεικε...
Γράφω πως είναι "Σχεδόν ξερό" πράγμα που σημαίνει πως απλά δν έχει την αρχική εργοστασιακή ελαστικότητα του...Απλά σκεφτόμουν να το αλλάξω πριν πάθω καμιά ήττα στο εσωτερικό της πλάκας του όπλου.....
 
Σε μένα δεν υπάρχει κανένα θέμα. Ξερό όταν λέτε τι εννοείται? Έχετε δει αλλαγή στην αίσθηση της ανακρουσης μετά απ αυτό? Άμα δεν αλλαχτει άμεσα υπάρχει θεμα?
Όχι Μάριε....
Λογικά αν ξεραθεί τελείως αυτό το Buffer θα δεις σημάδια χτυπήματος απ'το κλείστρο, γύρο γύρο από το Buffer γιατί τότε δν θα έχει την ελαστικότητα να κάνει απόσβεση κραδασμών απ'το κλείστρο τη στιγμή της πυροδότησης.
 
Νίκο από οπλουργιο εδώ τις περιοχής μου θα βρεις σε ολα λογικα

Γιαννη κ αυτο μπαφερ ειναι εγω λεω αυτο
B1116029AE_100x100.jpg

μπαίνει μέσα στι βάση είναι κάτι σαν stop για μην χτυπάει το κλείστρο στη βάση όταν πάει πίσω κατά την επισοκροτιση
Από μετπλαστ να το πάρετε η καλκο σε γδερνει κανονικά αν θυμάμαι καλά το πήρα 10 ευρώ για την sx2
 
Σε μένα δεν υπάρχει κανένα θέμα. Ξερό όταν λέτε τι εννοείται? Έχετε δει αλλαγή στην αίσθηση της ανακρουσης μετά απ αυτό? Άμα δεν αλλαχτει άμεσα υπάρχει θεμα?
Κανένα . Τι ξερό τι φρέσκο , ένα στοπ είναι και τπτ άλλο . Εδώ υπάρχουν όπλα που δεν έχει αλλαχτεί εδώ κι 25 χρόνια . Εδώ άλλες εταιρίες δεν έχουν καθόλου κι δεν υπάρχει κανένα θέμα .
 
Νίκο από οπλουργιο εδώ τις περιοχής μου θα βρεις σε ολα λογικα

Γιαννη κ αυτο μπαφερ ειναι εγω λεω αυτο
B1116029AE_100x100.jpg

μπαίνει μέσα στι βάση είναι κάτι σαν stop για μην χτυπάει το κλείστρο στη βάση όταν πάει πίσω κατά την επισοκροτιση
Ναι...γνωρίζω....ένα στρογγυλό αφρολεξακι είχε η δική μου ... πέρυσι το άλλαξα με ένα καρεκλισιο!
 
Σε μένα δεν υπάρχει κανένα θέμα. Ξερό όταν λέτε τι εννοείται? Έχετε δει αλλαγή στην αίσθηση της ανακρουσης μετά απ αυτό? Άμα δεν αλλαχτει άμεσα υπάρχει θεμα?

Δημήτρη δν γράφω πως ξεράθεικε...
Γράφω πως είναι "Σχεδόν ξερό" πράγμα που σημαίνει πως απλά δν έχει την αρχική εργοστασιακή ελαστικότητα του...Απλά σκεφτόμουν να το αλλάξω πριν πάθω καμιά ήττα στο εσωτερικό της πλάκας του όπλου.....

Όχι Μάριε....
Λογικά αν ξεραθεί τελείως αυτό το Buffer θα δεις σημάδια χτυπήματος απ'το κλείστρο, γύρο γύρο από το Buffer γιατί τότε δν θα έχει την ελαστικότητα να κάνει απόσβεση κραδασμών απ'το κλείστρο τη στιγμή της πυροδότησης.

Κανένα . Τι ξερό τι φρέσκο , ένα στοπ είναι και τπτ άλλο . Εδώ υπάρχουν όπλα που δεν έχει αλλαχτεί εδώ κι 25 χρόνια . Εδώ άλλες εταιρίες δεν έχουν καθόλου κι δεν υπάρχει κανένα θέμα .
Αν δεν σκιστεί με την χρήση όσο ξερό και είναι δεν υπάρχει θέμα για σημάδια στο όπλο η προβλήματα λειτουργίας
το άλλαξα επειδή είμαι ψείρας,με 10 ευρώ από Μέτπλαστ :)
 
Αυτό είναι το δικό μου εκεί που είναι το βελάκι είναι σκισμένο
γι όσους αναρωτιούνται πως σε τόσο νωρίς δε χρειάζεται ,από τι στιγμή μου παίρνει το κίτρινο χρώμα κ μαυρίζει γίνεται σκληρό σαν πετρά, από εκεί κ πέρα μπορεινα βγουν άλλα προβλήματα ανάλογα το ποσά φυσίγγια ρίχνει ο καθένας
για να το διατηρείτε σε πιο καλή κατάσταση το μπαφερ μην αφήνεται λάδια κ βρομιά εκεί πίσω στη βάση επίσης μπορείτε να το βγάζετε κ να του βάζετε γαλάκτωμα για ταμπλό αυτοκινήτου
fallout vault tec experiments
 
Ναι...γνωρίζω....ένα στρογγυλό αφρολεξακι είχε η δική μου ... πέρυσι το άλλαξα με ένα καρεκλισιο!
Τελικώς...αυτό το αφρολεξακι....είναι για τη σκανδάλη...το άλλο ....δεν παίζει σε μένα η...έπαιζε κ δεν το πήρα χαμπάρι....
 
Εγώ δεν έχω δοκιμάσει να το βγάλω. Πρέπει να πατηθει ο υποδοχεας της ουράς του κλείστρο στο επανατατικο και μετά τι, τραβάμε και αφαιρείται?
Παντω αυτό που θέλει συντήρηση και αλλαγή μετά από 2 σεζόν είναι το Ο ring στον μαστο. Αφαιρείται αυκολα μένα κατσαβίδι δε φαντάζεσαι τι βρώμα έχει από κάτω. Εγώ το καθαρίζω ανά 3 4 καθαρισμούς
 
Back
Top