Winchester Team

Να μαι και εγώ με μια sx3 71cm (δώρο από τον πατέρα μου).πολύ ωραιο και εύχρηστο όπλο με μηδέν λάκτισμα για εμένα ( εντάξει 24 και 28gr ρίχνω τι λάκτισμα να έχει αλλά τεσπα) Μου έκατσε απίστευτα ωραία, αλλά κλασικά έχω θέμα με τους καλυκες και τα αέρια σαν αριστερόχειρας
 
Last edited:
Να μαι και εγώ με μια sx3 71cm (δώρο από τον πατέρα μου).πολύ ωραιο και εύχρηστο όπλο με μηδέν λάκτισμα για εμένα ( εντάξει 24 και 28gr ρίχνω τι λάκτισμα να έχει αλλά τεσπα) Μου έκατσε απίστευτα ωραία, αλλά κλασικά έχω θέμα με τους καλυκες και τα αέρια σαν αριστερόχειρας
Την εχεις καιρο φιλε?
 
Ναι. 3-4 χρόνια αλλά το όπλο είναι σε τέλεια κατάσταση λόγο ότι δεν με βολεύει
Σου εχει βγαλει καποιο θεμα απο την μεχρι τωρα χρηση? Μηπως θα ηταν καλυτερα να την δωσεις κ να παρεις μια για αριστεροχειρες?
 
Μου έκατσε απίστευτα ωραία, αλλά κλασικά έχω θέμα με τους καλυκες και τα αέρια σαν αριστερόχειρας
Τι ακριβως ειναι αυτο που σε ενοχλει Βαγγελη?
Γιατι εγω κοντα 20χρονια κυνηγαω με δεξια καραμπινα κ ειμαι αριστεροχειρας(και σιγουρα δεν ειμαι ο μονος....) χωρις να εχω αντιμετωπησει καποιο χοντρο προβλημα που θα με εκανε να την παροπλισω...
 
Τι ακριβως ειναι αυτο που σε ενοχλει Βαγγελη?
Γιατι εγω κοντα 20χρονια κυνηγαω με δεξια καραμπινα κ ειμαι αριστεροχειρας(και σιγουρα δεν ειμαι ο μονος....) χωρις να εχω αντιμετωπησει καποιο χοντρο προβλημα που θα με εκανε να την παροπλισω...
Έχω θέμα με τους καλυκες και περισσότερο με την ασφάλεια που πατιέται καταλαθος
 
Ναι στο δεξί χέρι συνήθως και κανα 2 φορές μου ήρθε στο πρόσωπο
Ουτε ξερω ποσα φυσιγγια εχω ριξει κ αυτο δεν μου εχει συμβει ποτε κ με οποιαδηποτε τροχια βολης..ισως η αποσταση κλειστρου κ προσωπου να ειναι πιο κοντινη στο δικο σου οπλο..τοτε αστην στην ακρη......
 
Ουτε ξερω ποσα φυσιγγια εχω ριξει κ αυτο δεν μου εχει συμβει ποτε κ με οποιαδηποτε τροχια βολης..ισως η αποσταση κλειστρου κ προσωπου να ειναι πιο κοντινη στο δικο σου οπλο..τοτε αστην στην ακρη......
Μάλλον και είναι κρίμα ρε γαμωτο γιατί κατα τα άλλα μου κάθεται πολύ καλά και ούτε θέλω να την δώσω ούτε πρόκειται να την δουλεύω
 
Ναι, μου έχει μείνει κουσούρι από την Nova
Φίλε μου, αν το όπλο είναι πράγματι σωστό στα μέτρα σου, κρίμα να μένει στον οπλοβαστό λόγω επώμισης.
Τις συνήθειες μας δύσκολα τις αλλάζουμε, αλλά προσπάθησέ το, αξίζει τον κόπο το συγκεκριμένο όπλο ;)
 
Φίλε μου, αν το όπλο είναι πράγματι σωστό στα μέτρα σου, κρίμα να μένει στον οπλοβαστό λόγω επώμισης.
Τις συνήθειες μας δύσκολα τις αλλάζουμε, αλλά προσπάθησέ το, αξίζει τον κόπο το συγκεκριμένο όπλο ;)
Έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες, θα κοιτάξω το θέμα αλλαγής φοράς της ασφάλειας και θα το προσπαθήσω γιατί είναι πολύ καλό όπλο
 
Εδω βλεπετε την αριστερη μερια της σκανδαλοθηκης. Η πεταλουδα που εχω κυκλωσει με κοκκινο βγαινει ευκολα. Μολις την βγαλετε αφαιρεστε την ασφαλεια με προσοχη και ενα μικρο πυρακι θα βγει απο την αριστερη μερια. Βαλτε την ασφαλεια με την κοκκινη σημανση απο τα δεξια. Το πυρακι παλι απο τα δεξια καθως και την πεταλουδα.
https://postimg.cc/image/3zh3c73dn/
https://postimg.cc/image/7j312710b/

Προσοχη. Για να αφαιρεθει η ασφαλεια τραβηχτε με προσοχη τον πυρο της ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ που προεξεχει δεξια στην φωτο με προσοχη μην πεσει το ελατήριακι τηςhttps://postimg.cc/image/yi6vwxfmz/

Ισχύει σχεδόν για όλα τα browning Winchester
 
Last edited:
Back
Top