Winchester Team

Αυτο το εργαλείο φίλε το χω και γω δύσκολα το αποχωριζομαι απο το κυνηγι
Η φωτο ειναι απο Μαρτιο. Της εχω προσθεσει εξωτερικα τσοκ Μπενελι πλεον και το οπλο εχει μεγαλυτερες δυνατοτες.
Τσιχλοφαης σκετος :)
 
Η φωτο ειναι απο Μαρτιο. Της εχω προσθεσει εξωτερικα τσοκ Μπενελι πλεον και το οπλο εχει μεγαλυτερες δυνατοτες.
Τσιχλοφαης σκετος :)
Μια απο τα ιδια έκανα και γω και πρην ενα μηνα τις αγορασα ενα gemini μιλαμε το οπλο ευτασε σε αλλα σταδια
 
Μια απο τα ιδια έκανα και γω και πρην ενα μηνα τις αγορασα ενα gemini μιλαμε το οπλο ευτασε σε αλλα σταδια
Ακριβως οπωσ το λες. Εχω και μια Μοσμπεργκ 590 και της εκανα το ιδιο.
παρολο που και τα δυο οπλα εχουν μονο 50 ποντους καννη τα μπενελι τσοκ τους εδωσαν σοβαρες βλητικες ικανοτητες
 
Ακριβως οπωσ το λες. Εχω και μια Μοσμπεργκ 590 και της εκανα το ιδιο.
παρολο που και τα δυο οπλα εχουν μονο 50 ποντους καννη τα μπενελι τσοκ τους εδωσαν σοβαρες βλητικες ικανοτητες
Αυτο είδα και γω και την παίρνω και για γουρούνια απιστευτες τουφεκιες και διατρηση
 
θελω να ρωτησο αν καποιοσ κυνηγα με impala plus 71cm να μου πει βλητικα τη κανει η καννη..διοτι με την sx 3 σε χαμηλεσ γομοσησ απο διατρηση απογοητευτηκα πολυ..σε τριγονια τσιχλεσ...αστα να πανε,,,
 
θελω να ρωτησο αν καποιοσ κυνηγα με impala plus 71cm να μου πει βλητικα τη κανει η καννη..διοτι με την sx 3 σε χαμηλεσ γομοσησ απο διατρηση απογοητευτηκα πολυ..σε τριγονια τσιχλεσ...αστα να πανε,,,
sakis ρίξε μια ματιά στο ανάλογο thread:
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/impala-plus.2027/
 
θελω να ρωτησο αν καποιοσ κυνηγα με impala plus 71cm να μου πει βλητικα τη κανει η καννη..διοτι με την sx 3 σε χαμηλεσ γομοσησ απο διατρηση απογοητευτηκα πολυ..σε τριγονια τσιχλεσ...αστα να πανε,,,
Δεν φταίει το όπλο αυτό είναι το μόνο σίγουρο

Κλείσε λίγο το τσοκ γιατί ρίχνει λίγο ανοιχτά και δες αν ρίχνεις εκεί που νομίζεις γιατί είναι και λίγο παράξενο το κοντάκι.
 
θελω να ρωτησο αν καποιοσ κυνηγα με impala plus 71cm να μου πει βλητικα τη κανει η καννη..διοτι με την sx 3 σε χαμηλεσ γομοσησ απο διατρηση απογοητευτηκα πολυ..σε τριγονια τσιχλεσ...αστα να πανε,,,
Με τι τσοκ έριχνες;
 
Χαιρετω το team. Και εκει που απολαμβανα την sx3 στα δισκακια τσουυυπ ξεκινησαν οι εμπλοκες. Δεν μου ανεβαζει το επομενο φυσιγγι. Αλλες φορες το δευτερο , αλλες το τριτο , το δοκιμασα και χωρις μειωτηρα και παλι τα ιδια, αλλες φορες δεν κανει εμπλοκη μενει το κλειστρο πισω και πρεπει να πατησω το κουμπι στο πλαι για να γεμισει. Υποψειν οτι ριχνω γραμμαρια, δοκιμασα και με 28 και με 30 και με 32 και παλι τα ιδια. Τι μπορει να φταιει;;;; το οπλο το πολυ να ειχε ριξει 100 φυσιγγια ο πατερας μου
 
Πιο σχολαστικα πεθαινεις...
Πάρε το πιστόνι και βούτα το σε ένα κουτάκι με βενζίνη και κούνατο,ξέπλινε καλά μέχρι να φύγει 100% η μουτζούρα....έπειτα άστο στν ήλιο 10' να εξατμηστούν τα υπολοίματα βενζίνης ή φύσατο καλά με ένα πιστόλι αέρος αν έχεις και ξανά δοκίμασε......αλλιώς ίσως υπάρχει θεματάκι με τη γλώσσα.....(π.χ όπως μερικές SX2).... ;)
 
Πάρε το πιστόνι και βούτα το σε ένα κουτάκι με βενζίνη και κούνατο,ξέπλινε καλά μέχρι να φύγει 100% η μουτζούρα....έπειτα άστο στν ήλιο 10' να εξατμηστούν τα υπολοίματα βενζίνης ή φύσατο καλά με ένα πιστόλι αέρος αν έχεις και ξανά δοκίμασε......αλλιώς ίσως υπάρχει θεματάκι με τη γλώσσα.....(π.χ όπως μερικές SX2).... ;)
Ετσι ακριβως Το καθαρισα και παλι τιποτα
 
Πιο σχολαστικα πεθαινεις...
Όπα όπα Βαγγέλη....Λύσε το όπλο σου και βγάλε το κλείστρο......ΠΡΟΣΕΞΕ...
Μάλλον έχει κουνηθεί προς τα έξω κάποια (mm) το πυράκι που ενώνονται : ουρά με κλείστρο....με αποτέλεσμα να σφηνώνει στο σιδηρόδρομο....
 
Back
Top