Winchester Team

Α
Όπα όπα Βαγγέλη....Λύσε το όπλο σου και βγάλε το κλείστρο......ΠΡΟΣΕΞΕ...
Μάλλον έχει κουνηθεί προς τα έξω κάποια (mm) το πυράκι που ενώνονται : ουρά με κλείστρο....με αποτέλεσμα να σφηνώνει στο σιδηρόδρομο....
Αυυο να πω την αληθεια δεν μου περασε απο το μυαλο, θα το κοιταξω
 
Α
Αυυο να πω την αληθεια δεν μου περασε απο το μυαλο, θα το κοιταξω
Έλεγξε με προσοχή καλύτερα όλα τα πυράκια εκεί στο κλείστρο.
Μου το είχε κάνει και εμένα αυτό ακριβώς στο καρτέρι το Φλεβάρη. Λύνω το όπλο κάτω από την ελιά και έβγαλα το κλείστρο και το είδα......Τσέκαρε με προσοχή... ;)
 
Έλεγξε με προσοχή καλύτερα όλα τα πυράκια εκεί στο κλείστρο.
Μου το είχε κάνει και εμένα αυτό ακριβώς στο καρτέρι το Φλεβάρη. Λύνω το όπλο κάτω από την ελιά και έβγαλα το κλείστρο και το είδα......Τσέκαρε με προσοχή... ;)
Τα τσεκαρα και τα Πυρακια. Ολα καλα ειναι
 
Με τη φυσίγγια (τη γόμωση δηλαδή) στο έκανε Βαγγέλη...;;;
Αρχικα μου το παρουσιασε στα 24 γραμμαρια, λεω ισως να ειναι λιγα τα γραμμαφια για να οπλισει (αν και ποτε δεν μου το ξανακανε με τα ιδια γραμμαρια), μετα δοκικαζω 28gr, παλι τα ιδια, μετα 30gr, παλι τα ιδια, μετα 32 gr. Παλι τα ιδια. Μετα το εβαλα στη θηκη του και γυρισα σπιτι
 
Εχεις καθαρισει και ελατηριο αποθηκης και ελατηριο επαναφορας κλειστρου (επανατατικο)?
Καθαρισμενα τα παντα, εβλαλα και τον μειωτηρα για να βαλω 4 φυσιγγια για να πιεζει και καλα περισσοτερο, μηπως και μαλακωσε το ελατηριο αποθηκης. Αλλα παλι τιποτα. Αλλες φορες στο δευτερο φυσιγγι, αλλες στο τριτο, αλλες στο 4, αλλες στο 5
 
Καθαρισμενα τα παντα, εβλαλα και τον μειωτηρα για να βαλω 4 φυσιγγια για να πιεζει και καλα περισσοτερο, μηπως και μαλακωσε το ελατηριο αποθηκης. Αλλα παλι τιποτα. Αλλες φορες στο δευτερο φυσιγγι, αλλες στο τριτο, αλλες στο 4, αλλες στο 5
Τι να πω ρε πούστη μου.....Νιώθω λες και είναι δικό μου το όπλο.
Τσέκαρε ρε Βάγγο τη γλώσσα ΜΗΠΩΣ στο ανέβασμά της ΣΚΑΛΩΝΗ (γλύφη) τν αναστολέα των φυσιγγίων που έρχονται από την αποθήκη......Αν είναι κάτι τέτοιο τότε θα θέλει αλλαγή το έλασμα που έχει εσωτερικά ο αναστολέας...(θα αργεί να κάνει επιστροφή ο αναστολέας με αποτέλεσμα το εισερχόμενο φυσίγγι να σκαλώνει και να μην αφήνει το κλείστρο να ολοκληρώσει την κίνησή του μαζί με τη γλώσσα).... :rolleyes:
 
το σχόλιο λέει ότι ειχε φυγει ένα ελατήριο από τη θεση του. Από ότι καταλάβα το κουμπί που πατας εσύ για να γεμίσει έχει ενα ελατήριο από μέσα. Ο Μάριος μάλλον ανακάλυψε τι φταίει στο όπλο σου μιας και η περιγραφή σου κουμπώνει με το σχόλιο που υπέδειξε.
 
Με λιγα λογια,

Μεσα απο το κουμπι απελευθερωσησ κλειστρου εχει 2 ελατηρια.
Αν το ενα το μικροτερο λειπει τοτε ο διακοπτης παρεμβαλει την λειτουργια.
Ριξε μια ματια με προσοχη με κανα μεγεθυντικο φακο αφου λυσεις το οπλο
 
το σχόλιο λέει ότι ειχε φυγει ένα ελατήριο από τη θεση του. Από ότι καταλάβα το κουμπί που πατας εσύ για να γεμίσει έχει ενα ελατήριο από μέσα. Ο Μάριος μάλλον ανακάλυψε τι φταίει στο όπλο σου μιας και η περιγραφή σου κουμπώνει με το σχόλιο που υπέδειξε.
Ακριβως
 
Back
Top