Winchester Team

Περιοχή
Κομοτηνη
Όνομα
Kwstas
Τσέκαρε αυτό το πιράκι Κωστή.
Μου το είχε κάνει κ εμένα κ το έλεισα επιτόπου στν κυνηγότοπο κ είδα πως είχε βγει κάποια χιλιοστά προς τα μέσα κ ακουμπούσε στην πλάκα κ δν έκανε επαναφορά το κλείστρο.
Αν σου έχει κ τν παραμικρό τζόγο άλλαξέ το.

View attachment 12372
Μηπως γιαυτο χαλαρωσε το πιρακι. Και το δικο σου ειναι ετσι η ειναι λιγο τεντομενο? Με δυσκολευει να μπει στο ελατηριο του κοντακιου το πιρακι μεσα τρυπα δηλ.στη θαλαμη γιανα παει τερμα πισω το κλειστρο. μετα το καθαρισμα οταν κανω συναρμολογιση του κλειστρου

Περιοχή
Κομοτηνη
Όνομα
Kwstas
Το πιρακι στα browning( εχουν ιδιο κλειστρο απο το ιδιο εργοστασιο βγαινουν) ειναι τεντομενα στο maxus που εχει ενας φιλος μου. Στο δικο σου πως το πιρακι τεντομενο?
Στα winchester ειναι ετσι χαλαρομενο επειδη δεν θυμαμε το δικο sx3 πως ηταν στην αρχη 10 χρονια περασαν

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Το πιρακι στα browning( εχουν ιδιο κλειστρο απο το ιδιο εργοστασιο βγαινουν) ειναι τεντομενα στο maxus που εχει ενας φιλος μου. Στο δικο σου πως το πιρακι τεντομενο?
Το πηράκι αυτό λειτουργεί σαν μεντεσές όταν γίνεται η παληδρόμηση του κλείστρου.
ΙΣΩΣ έχει τζόγο...τσεκαρέ το κ ρίξε κ καμιά τουφεκιά να δεις.
Εγώ δν την έχω πλέον την sx3 να σε βοηθήσω παραπάνω Κωστή.

Περιοχή
Κομοτηνη
Όνομα
Kwstas
Εγώ δν το είχα τοποπετήσει καλά για κάποια δέκατα του χιλιουστού κ γι'αυτό μου το έκανε.
Τσέκαρε!!
Εγω δεν εχω λυσει ποτε το πιρακι ομως μονο με πανακι λαδωνω απο πανω πως να ξεφυγει?

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Εγω δεν εχω λυσει ποτε το πιρακι ομως μονο με πανακι λαδωνω απο πανω πως να ξεφυγει?
Εγώ σου έγραψα ΤΗ αντιμετώπησα κ το έλυσα το πρόβλημα.
Τώρα δν ξέρω τη άλλο μπορεί να είναι.
Κοίτα για τυχόν κάποια εκδωρά ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ να δεις αν ακουμπάει κάπου κάτι.

Περιοχή
Κομοτηνη
Όνομα
Kwstas
Εγώ σου έγραψα ΤΗ αντιμετώπησα κ το έλυσα το πρόβλημα.
Τώρα δν ξέρω τη άλλο μπορεί να είναι.
Κοίτα για τυχόν κάποια εκδωρά ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ να δεις αν ακουμπάει κάπου κάτι.
Ok

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Μετά απο δυο μήνες κατάφερα χθες να πάρω το ελατήριο απο την sx3. Αυτό που ειχε εκτοξευθεί αν θυμάστε .yel.
Το κοστος 10€ και το πρπσπερνάω. Σήμερα το έβαλα και ελπίζω να μη θελήσει κι αυτό να δραπετεύσει κάποια στιγμή.

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Μετά απο δυο μήνες κατάφερα χθες να πάρω το ελατήριο απο την sx3. Αυτό που ειχε εκτοξευθεί αν θυμάστε .yel.
Το κοστος 10€ και το πρπσπερνάω. Σήμερα το έβαλα και ελπίζω να μη θελήσει κι αυτό να δραπετεύσει κάποια στιγμή.
.well done.
Δεν λες που ήσουν τυχερός και σου έτυχε σε νεκρή περίοδο; .my man.

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
.well done.
Δεν λες που ήσουν τυχερός και σου έτυχε σε νεκρή περίοδο; .my man.
Παντελή το ελατηριάκι πήρχε στην Καλκο και το έστελναν αν ήθελες ,απλά εγώ με τα θέματα που είχα το άφησα πίσω.
Όσο για τον καθαρισμό τον κάνω πάντα μετά τη λήξη της περιόδου,οπότε τότε δίνω και τη δυνατότητα στο ελατηριάκι να εκτοξευτεί.
.sarcastic.

Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Όνομα
JIM
καλησπερα στην ομαδα, αγορασα την sx4 για αγριογουρουνα, θα ηθελα να ρωτησω συμφωνα με την εμπειρια σας ποιο μονοβολο προτεινεται + νουμερο τσοκ , και ποια δραμια + νουμερο τσοκ? διοτι αυτη την περιοδο δεν μπορω να κανω δοκιμες

Περιοχή
Κομοτηνη
Όνομα
Kwstas
Σήμερα ερηξα ένα Fortuna που είχα στην τσέπη προκειμένου να κάνω πάταγο μπας και σηκωθεί κάνα πουλί στην περιοχή.
Πατοντας 2η φορά τ σκανδάλη έκανε κλικ... Μετά τίποτα κενή. Κατάλαβα ότι. Δεν είχε φυσίγγι από την αποθήκη. Αυτό. Γιατί?
Πέρυσι ειχα ακριβως το ιδιο πρόβλημα φίλε μου ακόμα δεν βρήκα το γιατί. Φέτος πριν την αρχή του κυνηγίου θα βουτήξω το πιστονι μέσα σε βενζίνη ή οινόπνευμα( φέτος με το κορονοΐοιο γίναμε οινόπνευμανιαδες .hair. .hair..hair.) και να ανοίξουν οι τρύπες του πιστονιου φουλ κ θα δείξει στο κινηγι