Winchester Team

Ρε μανία να τους γεροντιάζεις όλους.Κατσε καλά μην κατέβω κάτω και πλακωθούμε.......my man. στις ρακές.

Άμα θες βοήθεια εδώ είμαι, γι αυτό είναι οι φίλοι άλλωστε..sarcastic.
Για τις ρακιές δεν ξέρω αλλά εγώ που τον έχω δοκιμάσει στα ούζα, καλός είναι! .sarcastic.
 
Τζιμι το winchester gamaei.sarcastic.
εχει τελειώσει απο ράσπες και γυαλοχαρτα, εχουν κοπει νέες ψάθες και εκκρεμεί το φινίρισμα αλλά δεν κρατιεμε το εχω μονταρει και το κάνω τις τσαρκες του.hunter.
photo sharing sites

Μπράβο μερακλίδικη δουλειά.. δώσε πόνο Θέο... στα φτερωτά :):)
 
Τελικά με το αχρωμίωτο εδω και 5 χρόνια ,αυτό που βλέπω ότι θέλει μεγάλη προσοχή και συχνό καθάρισμα ,είναι το εσωτερικό μέρος της κάνης που καλύπτει το τσοκ.
Εγω βέβαια το όπλο το καθαρίζω μετά απο κάθε κυνήγι ,αλλά όταν βρέχει το βλέπεις να πιάνει αμέσως ίχνη σκουριάς.
Πριν λιγο καιρό στην Ηγουμενίτσα έκανα ενα απογευματινό στον Βάλτο.Δεν είχα όμως μαζί τα καθαριστικά και δεν το καθάρισα.Την επόμενη κυνήγησα όλη μέρα .Το βράδυ λοιπόν ,οταν έβγαλα το τσοκ τρόμαξα μ αυτό που είδα.
Είναι το ποιο ευαίσθητο σημείο του όπλου και θέλει μεγάλη προσοχή.Ξεβίδωμα το τσοκ παντα μετα απο κυνήγι και καθάρισμα .
 
Last edited:
Briley Stainless Skeletonized Gas Piston for Winchester SX2/SX3/FN SLP

New From Briley! Stainless Steel Piston For Winchester SX2/SX3/FN SLP/ and Browning gold Shotguns. Remove that aluminum piston in your gun and replace it with Briley's new skelotinzed Steel Piston. The aluminum pistons are known to break when you least expect it, don't be that person. Briley has been making these pistons by hand for noted shooters like Bobby Fowler and Benny Cooley, and now we are manufacturing them for the general public. The piston comes with the outer shell, and everything you see in the pictures above, and you must put all of your internal parts from your existing piston into the new skeletonized piston, and then your ready to shoot with peace of mind that you have a durable setup that will last!

The piston and Lock nut are both of 416 Stainless and are supplied with the outer seal ring and tool for assembly and disassembly of your existing piston. You are to use the original factory internal Parts with this system


PBox_Border_Right_Top.gif

clear1x1.gif

Price: $94.99

αλεξανδρε βαζεις και το λινκ να δω κατι?
 
Καλησπερα παιδια ψαχνομαι για οπλο αεριων και μου αρεσει πολυ η sx3.....εχω ακουσει απο καποιους οτι βγαζει καποια προβληματα στο πιστονι και στο κλειστρο, ισχυει η ειναι μεμονομενα περιστατικα σε καποια οπλα και οχι ο κανονας?
 
αφου σου αρεσει η sx3 να την παρεις. το θεμα με το πιστονι ειναι γνωστο αλλα να το δεις σαν αναλωσιμο. και να χρειαστει πχ να το αλλαξεις στην 5ετια δεν νομιζω να ειναι προβλημα. ολα τα οπλα αλλο ποιο πολυ αλλο ποιο λιγο θελουν τα σερβις τους ;)
 
Αν σο
Καλησπερα παιδια ψαχνομαι για οπλο αεριων και μου αρεσει πολυ η sx3.....εχω ακουσει απο καποιους οτι βγαζει καποια προβληματα στο πιστονι και στο κλειστρο, ισχυει η ειναι μεμονομενα περιστατικα σε καποια οπλα και οχι ο κανονας?
Αν σου σπάσει ουρά κλειστρου και ελατήριο πιστονιου ας πούμε στα 10χιλ φυσσιγια δεν έγινε και κατι.
 
Καλησπερα παιδια ψαχνομαι για οπλο αεριων και μου αρεσει πολυ η sx3.....εχω ακουσει απο καποιους οτι βγαζει καποια προβληματα στο πιστονι και στο κλειστρο, ισχυει η ειναι μεμονομενα περιστατικα σε καποια οπλα και οχι ο κανονας?
καλησπέρα Βαγγέλη
όπως λέει κι ο Σταμάτης αν σ αρέσει να το πάρεις το όπλο που σαν κάτοχος του λέω είναι άριστο
τα προβλήματα που λές είναι αλήθεια αλλά όχι ο κανόνας....σε 2 φίλους μου όπλα με τον ίδιο μηχανισμό έχουν σπάσει σπείρα από πιστόνι μετά απο χρήση,σε σύνολο οι 2 τους φίλοι είχαν 9 όπλα κατά καιρούς (browning winchester)και συνέβη μόνο σε 2.....συνεχίζουν να έχουν και δεν τ αλλάζουν ;)
προσωπικά είχα 4 browning και 2 winchester(με το τωρινό)και δεν μου έχει συμβεί....ούτε πρόκειται να μου συμβεί,λένε,οι φίλοι γιατί είμαι πολύ ψείρας στο καθάρισμα τους .sarcastic.

αν κυνηγάς καρτέρι και λίγο μεγαλύτερα θηράματα,απότι εγώ,τρυγόνια φάσσες παπιά π.χ. οι τουφεκιές που βγάζει το sx3 θα σε ευχαριστήσουν σίγουρα
πάντα φιλικά από προσωπικές διαπιστώσεις και γνώμες
καλή απόφαση :)
 
Last edited:
Μάριε καλορίζικη καλοτούφεκη :)
όταν λές full custom τι εννοείς ποιό μοντέλο;;;;
φωτό μην μ αφήνεις σ αγωνία .hair.
Να εισαι καλα Μακη σε ευχαριστω πολυ.Λοιπον εχων γινει οι παρακατω εργασειες -κωνοι προσαρμογης-πορτινκ-αλλαγη ολων των αλατηριων με ανοξειδωτα -νεα ταπα αποθηκης[folow cup] 4 choke carlson- νεα αποθηκη φυσιγγιων-ανοξειδωτος σωληνας κοντακιου-σκοπευτικο hiviz flame.Kai το καλυτερο νεο κοντακι ακριβως στα μετρα μου.Αυτα
 
Να εισαι καλα Μακη σε ευχαριστω πολυ.Λοιπον εχων γινει οι παρακατω εργασειες -κωνοι προσαρμογης-πορτινκ-αλλαγη ολων των αλατηριων με ανοξειδωτα -νεα ταπα αποθηκης[folow cup] 4 choke carlson- νεα αποθηκη φυσιγγιων-ανοξειδωτος σωληνας κοντακιου-σκοπευτικο hiviz flame.Kai το καλυτερο νεο κοντακι ακριβως στα μετρα μου.Αυτα
Mας τρελανες θελουμε φωτο
 
κοιτα τωρα ειναι λιγο δυσκολο γιατι πινω κατι τσικουδιες και ακουω μαντιναδες απο των Αντωναρο τον μαρτσακη.drunk.bbq2.violin.

Συνεχισε με κακλη και αερακη.drunk. και παιξε και μερικα μπαλοτιδιααα.hunter..shoot.
Μετά βάλε και έναν Κουνάλη για να κοιμηθείς ήρεμος :)
 
Back
Top