Winchester SX4

Δε καταλαβαίνω το λόγο που μια καραμπίνα sm πρέπει ντε και καλά να ρίχνει 24 και 28.δεν είναι αυτός ο σκοπός της άσχετα αν πάρει να τα ρίχνει.αν θέλετε όπλα να ρίχνουν αυτά τα γραμμάρια πάρτε με απλή θαλάμη η δικανα
Οι ίδιες οι εταιρείες το λενε
 
Διαφωνώ ότι όλα τα κυνήγια μπορούν με απλή Θαλάμη ! Στην βόρεια Ελλάδα χειμώνα τα αγριογούρουνα δεν πέφτουν εύκολα
Το έχω πει και θα το ξαναπώ. Για να πέσει καπρί θέλει δύναμη πυρός. Από 50 -60 κιλά και πάνω και ειδικά τον χειμώνα που έχει τρίχωμα όχι αστεία , το μάγκνουμ είναι μονόδρομος.
 
Η SX4 (αν σου ταιριάζει το κοντάκι) είναι σχεδόν μονόδρομος στα αερίων μέσης τιμής. Ε δεν υπάρχουν και πολλά. 3 είναι όλα κι όλα μαζί με outlander και l4s.
Πολύ ωραίες εργονομίες έχει η sx4. Η ξύλινη συγκεκριμένα που δοκίμασα ήταν φοβερή. Το μόνο μείον για μένα είναι η ρίγα, αν ήταν φλατ σαν της Fabarm που μου καθόταν πολύ ωραία την είχα αγοράσει αβλεπί.
 
Διαφωνώ ότι όλα τα κυνήγια μπορούν με απλή Θαλάμη ! Στην βόρεια Ελλάδα χειμώνα τα αγριογούρουνα δεν πέφτουν εύκολα
Ίσως είναι το μόνο κυνήγι που όση δύναμη και να έχεις χρειάζεται αλλά θα σου πω ότι το γουρούνι πέφτει και με 20 Άρι διαμέτρημα μαγκουμ άρα ,Όπως και ότι στο χωριό μου μικρός θυμάμαι όσα βόδια δε πιάνονταν και τα ήθελαν για σφάξιμο τα ντουφεκουσαν με απλά φυσίγγια ακόμα και 100 βόλα άσσους δηλ και πήγαιναν Τούμπα σε λογική απόσταση πάντα.
 
Σε σταθερότητα,δυναμη στην τουφεκια,διαχειριση μεγαλης γκαμας και αποδοση στο κρυο αυτα τα οπλα μαμανε
Είναι μια κουβέντα που ποτέ δε θα τελειώσει για την απόδοση των όπλων και είναι απλό το γιατί.
Η άποψη του ενός σοβαρού ανθρώπου πρέπει να εξαρτάτε από τα βιώματά του την αντίληψη του και λίγο από το τι ακούει από τρίτους όσον αφορά τα όπλα .Έτσι είναι δύσκολα να υπάρξει κυνηγός που ενώ ρίχνει μόνο εμπορικά φυσίγγια να κυνηγά όλα τα θηράματα σε όλες τις συνθήκες και με διαφορετικά όπλα ,για να βγάλει ασφαλή άποψη επομένως στις χαλαρές συνθήκες και στα μικρά θηράματα σχετικά που κυνηγά η πλειοψηφία μέτρο σύγκρισης είναι η αξιοπιστία και η απλότητα με ότι συνεπάγεται.Για αυτό και οι προτιμήσεις είναι αυτές που είναι .Η δική μου άποψη είναι ότι οι Αμερικάνοι σε αυτογεμες παράγουν ανώτερες βλητικα κανες και οι εταιρίες Remington,Winchester, browning έχουν ξεχωριστή θέση και έχουν μια σταθερή αξία σαν όπλα .Όλα θα σκοτώσουν κάποια όμως το κάνουν καλύτερα δυστυχώς αυτήν την διαπίστωση θα την κουβαλάω όσο ζω όπως και ότι ένα σωστό κοντάκι θα σου αυξάνει πάντα την αυτοπεποίθηση και θα αγαπάς περισσότερο το όπλο σου ακόμα και το πιο προβληματικό να είναι.
 
Σε σταθερότητα,δυναμη στην τουφεκια,διαχειριση μεγαλης γκαμας και αποδοση στο κρυο αυτα τα οπλα μαμανε
Έχει καλύτερη σταθερότητα η κάνη της browning και της Winchester από της Fabarm; Εγώ με τα μαμά τσοκ της φαμπαρμ έβγαζα εξαιρετικές τουφεκιές σε όλα που για να πιάσω απόδοση με την brow ήθελα να αγοράσω τσοκ. Και δεν το έλεγα μόνο εγώ αλλά και ο φίλος μου που είχε την gold τα ίδια μου έλεγε ότι η κάνη της φαμπαρμ στέκετε ανετα δίπλα στην browning. Και την κυνήγησα χρόνια μπορεί από μηχανισμό να ήταν για τα ανάθεμα αλλά η κάνη της ήταν το κάτι άλλο και δεν διάλεγε φυσίγγια ότι της έβαζε το έριχνε σε όλες της καιρικές συνθήκες.
 
Έχει καλύτερη σταθερότητα η κάνη της browning και της Winchester από της Fabarm; Εγώ με τα μαμά τσοκ της φαμπαρμ έβγαζα εξαιρετικές τουφεκιές σε όλα που για να πιάσω απόδοση με την brow ήθελα να αγοράσω τσοκ. Και δεν το έλεγα μόνο εγώ αλλά και ο φίλος μου που είχε την gold τα ίδια μου έλεγε ότι η κάνη της φαμπαρμ στέκετε ανετα δίπλα στην browning. Και την κυνήγησα χρόνια μπορεί από μηχανισμό να ήταν για τα ανάθεμα αλλά η κάνη της ήταν το κάτι άλλο και δεν διάλεγε φυσίγγια ότι της έβαζε το έριχνε σε όλες της καιρικές συνθήκες.
Ενταξει τσοκ ειναι,ολα για βελτιωση. Τι κυνηγια εκανες φιλε;
 
Back
Top