SUV

Πολύ ωραίο αγορ

Ρε θα με τρελάνεις ! Εγώ στο τηλέφωνο που μιλήσαμε σε έκανα βαριά για 30 χρόνων.ομορφο δώρο από τον γιο σου να το χαρείς φίλε μου το αμάξι αλλά πάνω από όλα να χαίρεσαι τα παιδιά σου .
Έχει teen voice Λευτέρη .sarcastic.
 
Μια συνοψη.αναζητωντας αμαξι για ολες τις δουλειες φυσικα θα παμε japanεζο ...δλδ πολη κυνηγι θαλασσα κ να ειναι κ ασφαλες (εμεις μπαινουνε μεσα) και να μη με νοιαζει αν το γρατζουνισουν κατεληξα στο Hrv το παλιο κ στον τερη τον 1.3...ο τερης ξερω οτι αμα βγαλει προβλημα σου βαζει 3 δαχτυλα απο ανταλλακτικα...ο hondas πιστευω ειναι πιο φθηνος εχει κ το vtec μαλακιστουμε λιγο ( να κατεβαζουμε 9αρες;))...υπαρχει κ σε auto αλλα αμα βγαλει ζημια θα τον πίουμε...
Απο την αλλη εχω κ μελισσια οποτε μπορω να παρω αγροτη 4πορτο αλλα πινει κ αυτος το πατο του κ δεν ειναι οτι καλυτερο για την πολη κ να το οδηγει η συζυγος..
Εχωντας αυτες τις επιλογες τι προτεινεται??

Ελπιζω να μην εγινα κουραστικος.:eek:
Με εμδιαφερει το τριπτυχο ζημιες καταναλωση κινηση πολη...α κ οδηγηση απο γυναικα...
Για ταξιδι εχω αλλο αμαξι οποτε δεν καιγομαι. Χωρις μετατροπη σε υγραεριο ...
 
Last edited:
Τι να σου πω πηρε φωτια κ καηκε το αμαξι λιγο πριν βγω στην εθνικη για ταξιδι...αλλα το εσβησα με το πυροσβεστηρα απο ενα βενζιναδικο απεναντι γιατι ημουν φορτωμενος με πραγματα για ταξιδι κ δεν μπορουσα να βγαλω τον δικο μου...αρα ταεκαρετε παλι που τον βαζετε ..κ οχι του κιλου τουλαχιστον 2κιλο γιατι αμα παρει δε σβηνει ευκολα το αμαξι.
 
Τι να σου πω πηρε φωτια κ καηκε το αμαξι λιγο πριν βγω στην εθνικη για ταξιδι...αλλα το εσβησα με το πυροσβεστηρα απο ενα βενζιναδικο απεναντι γιατι ημουν φορτωμενος με πραγματα για ταξιδι κ δεν μπορουσα να βγαλω τον δικο μου...αρα ταεκαρετε παλι που τον βαζετε ..κ οχι του κιλου τουλαχιστον 2κιλο γιατι αμα παρει δε σβηνει ευκολα το αμαξι.
Σε τι αμαξι ακη;;
 
1 χρονο..η μαλακια εγινε στο συνεργειο σε αλλαγη του φιλτρου υγραεριου καταφεραν κ τρυπησαν το κοκκαλινο σωληνακι βενζινη ς που υπαρχει στο σασι..με αποτελεσμα να πεταει βενζινη στο πλαστικο καλυμμα της μηχανης κ καπου εκανε σωμα καποιο μπουζοκαλωδιο και γιναμεbbq2...ειχα τραβηξει καλο λαχειο.. :eek: σταματαω λαμπαδιασμενος απςναντι απο ενα φιλο βενζινα μπαινω τεχοντας μεσα βουταω εναν πυροσβεστηρα γαιδουρι κ το εσβησα...
Το αμαξι το εφτιαξαν στο συνεργειο που καναν τη μαλακια κ μετα το πουλησα ..οχι κυριοι εγω με μπουκαλα στον κωλο δε παω πουθενααα για καποια ευρω παραπανω προτιμω να εχω ησυχο το κεφαλι μου...κ εχω κ δει σε τρακαρισμα να σκαει η μπουκαλα αεριου κ να κανει "μανιταρι".αντε να γινει μαλακια να εγκλωβιστεις κ να σκεφτεσαι αν θα σκασει πισω η μαλακια..μαρεσει που βαζουν κ βαλβιδα αυτοματης εξαγωγης σε περπτωση τρακαρισματος..
Οχι τιποτε αλλο αναγκαστηκα να δωσω κ το αμαξι μετα...μπαινεις μετα παλι μεσα ,οχι δε μπαινεις.
 
Μια συνοψη.αναζητωντας αμαξι για ολες τις δουλειες φυσικα θα παμε japanεζο ...δλδ πολη κυνηγι θαλασσα κ να ειναι κ ασφαλες (εμεις μπαινουνε μεσα) και να μη με νοιαζει αν το γρατζουνισουν κατεληξα στο Hrv το παλιο κ στον τερη τον 1.3...ο τερης ξερω οτι αμα βγαλει προβλημα σου βαζει 3 δαχτυλα απο ανταλλακτικα...ο hondas πιστευω ειναι πιο φθηνος εχει κ το vtec μαλακιστουμε λιγο ( να κατεβαζουμε 9αρες;))...υπαρχει κ σε auto αλλα αμα βγαλει ζημια θα τον πίουμε...
Απο την αλλη εχω κ μελισσια οποτε μπορω να παρω αγροτη 4πορτο αλλα πινει κ αυτος το πατο του κ δεν ειναι οτι καλυτερο για την πολη κ να το οδηγει η συζυγος..
Εχωντας αυτες τις επιλογες τι προτεινεται??

Ελπιζω να μην εγινα κουραστικος.:eek:
Με εμδιαφερει το τριπτυχο ζημιες καταναλωση κινηση πολη...α κ οδηγηση απο γυναικα...
Για ταξιδι εχω αλλο αμαξι οποτε δεν καιγομαι. Χωρις μετατροπη σε υγραεριο ...
Καλησπερα! Εχεις σκεφτει kia sportage το προηγουμενο μοντελο πετρελαιο αγεοτικο; πιστευω ειναι πολλη καλη λυση. Σκυλια αμαξια για ολες τις χρησεις
 
Μια συνοψη.αναζητωντας αμαξι για ολες τις δουλειες φυσικα θα παμε japanεζο ...δλδ πολη κυνηγι θαλασσα κ να ειναι κ ασφαλες (εμεις μπαινουνε μεσα) και να μη με νοιαζει αν το γρατζουνισουν κατεληξα στο Hrv το παλιο κ στον τερη τον 1.3...ο τερης ξερω οτι αμα βγαλει προβλημα σου βαζει 3 δαχτυλα απο ανταλλακτικα...ο hondas πιστευω ειναι πιο φθηνος εχει κ το vtec μαλακιστουμε λιγο ( να κατεβαζουμε 9αρες;))...υπαρχει κ σε auto αλλα αμα βγαλει ζημια θα τον πίουμε...
Απο την αλλη εχω κ μελισσια οποτε μπορω να παρω αγροτη 4πορτο αλλα πινει κ αυτος το πατο του κ δεν ειναι οτι καλυτερο για την πολη κ να το οδηγει η συζυγος..
Εχωντας αυτες τις επιλογες τι προτεινεται??

Ελπιζω να μην εγινα κουραστικος.:eek:
Με εμδιαφερει το τριπτυχο ζημιες καταναλωση κινηση πολη...α κ οδηγηση απο γυναικα...
Για ταξιδι εχω αλλο αμαξι οποτε δεν καιγομαι. Χωρις μετατροπη σε υγραεριο ...
Ακη ποσα ταξιδια κανεις με το επιβατικο τον χρονο και για τι αποστασεις μιλαμε ?
Εγω στην θεση σου θα πουλαγα το επιβατικο και θα πηγαινα καρφι σε ενα διπλοκαμπινο αγροτη η σε ενα καινουργιο τζιπ πετρελαιο
Ο λογος ?
Οι χωροι φορτωσεις η οδικη ασφαλεια η ανεση στην οδηγηση και η καλυψη ολων των δραστηριοτητων μου πχ ταξιδια κυνηγι-ψαρεμα -μελισσια κτλ
Σκεψου οτι για μια δεκαετια θα εχεις καλυψει τα παντα χωρις να τρεχεις καθε λιγο στα συνεργεια για φθορες και βλαβες
Οι εποχες των δυο-τριων αυτοκινητων σε μια οικογενεια με την λογικη πχ
του επιβατικου να καθεται κουκουλωμενο στο γκαραζ
και του δευτερου σαν εργατη που καλυπτει ολες τις αναγκες τελειωσε
;);)
 
Αφου μπορεις να παρεις αγροτη.....δεν υπαρχει δευτερη επιλογη....ειναι μονοδρομος για μενα....ενα αμαξι που τα κανει ολα.....και τα κανει και καλα....
Οσο για το αεριο....... καλο ειναι να μην ειμαστε απολυτοι.....στην τελικη δεν λαμπαδιασες απο το αεριο....αλλα απο το σωληνακι της βενζινης......
Ποτε δεν εχω ακουσει μπουκαλα να κανει μπαμ.....και μου ειναι δυσκολο να το πιστεψω....διοτι πιστευω αν ειχε αρκετα τετοια περιστατικα θα την ειχαν απαγορευση.Αντιθετος εχω δει αρκετα τρακαρισματα..που ατην κυριολεξια εχουν σταματησει στην μπουκαλα πανω και δεν εχουν κανει μπαμ
 
Back
Top