SUV

Έχω πάρει ένα Tigi 1,4cc στα 150 άλογα με 240 ευρώ σήμα !
Μέχρι τώρα μας έχει πάει παντού και ως οικογένεια και ως κυνηγαραίους....σαφώς δεν έχει τις επιδόσεις του Niva, αλλά για κυνήγι πάμε με 140-150χλμ, γρήγορα, άνετα και με ασφάλεια !
Πρόσφατα του πέρασα και αέριο, και το κόστος μετακίνησης βελτιώθηκε σημαντικά...
Στα 6 χρόνια, άλλαξα δυο βαλβίδες, σύνολο περίπου 200 ευρώ ...τίποτε άλλο, μόνο λάδια-ξύδια !!!!
 
Παλιο αλλα μεγαλο σκυλι ενα suzuki samurai που βγηκε Off μετα απο εξαιρετικα σκληρη χρηση και 370 χιλιαδες χιλιομετρα... Μπορει να μην ειναι για ταξιδια αλλα για τον κυνηγο της επαρχιας ειναι πολυ καλη περιπτωση...
 
Chevrolet Captiva 2.4cc.
Ολη μου την ζωή είχα τετρακίνητα τα οποία τα χρησιμοποιούσα μόνο για ψαρέματα , κυνήγια και ταξίδια.
Με το Chevrolet είχα την τύχη να ζήσω όμορφες στιγμές με την οικογένεια μου αφού ταξιδέψαμε σε πολλα μέρη της Ευρώπης φτάνοντας μέχρι Πορτογαλία.
Σήμερα είμαι ο καλύτερος πελάτης της εφορίας.
Ο μεγάλος μου έρωτας βέβαια ειναι τα δίτροχα.Οταν ταξιδεύω με την μηχανή μου ειμαι ευτυχισμένος........

Υγ. Να ανοίξω κανα θέμα για μοτοσικλέτες ή θα με πλακώσετε;;;;.smashfrak.
 
Ο μεγάλος μου έρωτας βέβαια ειναι τα δίτροχα.Οταν ταξιδεύω με την μηχανή μου ειμαι ευτυχισμένος........

Υγ. Να ανοίξω κανα θέμα για μοτοσικλέτες ή θα με πλακώσετε;;;;.smashfrak.

Αμα ανοίξεις θέμα θα σε πλακώσω στα
.love.
 
Lada Niva 1.700
Το αυτοκινητο αγοραστηκε καινουργιο το 2003 για το κυνηγι και για γενικοτερη χρηση δουλεια κτλ
Μεχρι τωρα εχει 122.000 χλμ με μοναδικη ζημια το κατεβασμα του σασμαν και αλλαγη στις φουρκετες με κοστος μηδαμινο οπως και τα σερβις του και τα ανταλλακτικα του
Κατα τα αλλα δεν εχει κανει κιχ και ποτε δεν με εχει προδωσει στις κυνηγετικες μου εξορμησεις .buy.
 
Suzuki Jimny μοντ 2003. Από τον Σεπτέμβριο του 2012 με υγραέριο BRC χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό το αυτοκίνητο είναι απλά σκυλί και ίσως να είναι λίγος αυτός ο χαρακτηρισμός...
 
Ford Maverick ,η αλλιώς Obama κατά τον φίλο πανούτσο ,από Ιανουάριο 2006.Έχω κάνει 160.000χλμ από τα τα οποία περίπου τα 60.000 με αέριο από τον Απρίλιο του 2012.

11-2009106-1.jpg
tauzetaomicronupsilonmuepsilonrhokappaalpha-2.jpg
 
Λοιπόν μάγκες έχω μπει σε διαδικασία αγοράς νέου αυτοκινήτου. Αυτά που θέλω με σειρά προτεραιότητας είναι τα εξής:
- Οικονομικό diesel
- Τετρακίνηση για να μπορώ να πηγαίνω το κυνήγι μου
- Ικανοποιητικούς χώρους αλλά όχι κάτι τεράστιο

Με βάση τα παραπάνω κατέληξα στο νέο Suzuki SX4 S Cross.

Θα εκτιμούσα τη γνώμη όσων το έχουν το συγκεκριμένο αυτοκίνητο καθώς και τις σκέψεις των λοιπών.
Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα πιστεύω και είμαι έτοιμος να απορρίψω όλες τις προτάσεις σας στη συγκεκριμένη κατηγόρια :p

Σας ευχαριστώ.
 
Λοιπόν μάγκες έχω μπει σε διαδικασία αγοράς νέου αυτοκινήτου. Αυτά που θέλω με σειρά προτεραιότητας είναι τα εξής:
- Οικονομικό diesel
- Τετρακίνηση για να μπορώ να πηγαίνω το κυνήγι μου
- Ικανοποιητικούς χώρους αλλά όχι κάτι τεράστιο

Με βάση τα παραπάνω κατέληξα στο νέο Suzuki SX4 S Cross.

Θα εκτιμούσα τη γνώμη όσων το έχουν το συγκεκριμένο αυτοκίνητο καθώς και τις σκέψεις των λοιπών.
Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα πιστεύω και είμαι έτοιμος να απορρίψω όλες τις προτάσεις σας στη συγκεκριμένη κατηγόρια :p

Σας ευχαριστώ.

Ωραιο Μανο.. και πολυ καλη επιλογη για αυτα που το θες...
Εχει και κανα 100σταρικο τελη, μια χαρα εισαι...

Προσωπικα δεν θα επαιρνα πετρελαιο ακομα... ποσο μαλλον ιταλικο...

Ευχομαι να το παρεις και να το χαρεις...
 
Λοιπόν μάγκες έχω μπει σε διαδικασία αγοράς νέου αυτοκινήτου. Αυτά που θέλω με σειρά προτεραιότητας είναι τα εξής:
- Οικονομικό diesel
- Τετρακίνηση για να μπορώ να πηγαίνω το κυνήγι μου
- Ικανοποιητικούς χώρους αλλά όχι κάτι τεράστιο

Με βάση τα παραπάνω κατέληξα στο νέο Suzuki SX4 S Cross.

Θα εκτιμούσα τη γνώμη όσων το έχουν το συγκεκριμένο αυτοκίνητο καθώς και τις σκέψεις των λοιπών.
Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα πιστεύω και είμαι έτοιμος να απορρίψω όλες τις προτάσεις σας στη συγκεκριμένη κατηγόρια :p

Σας ευχαριστώ.
Ωραια επιλογη Μανολιο αλλα εγω θα το λυπομουν να το βαλω σε λασπες και κατσαβραχα λογω οτι ειναι καινουργιο κτλ
Εγω περιμενω να δω τι θα γινει με το φυσικο αεριο
Αν ανοιξουν πρατηρια ετσι ακουγεται εδω και καιρο τοτε ενα μεταχειρισμενο τζιπ πωλουνται τσαμπα πλεον θα ειναι μονοδρομος για μενα θα του κανω και μια εγκατασταση για φυσικο αεριο ακουσα οτι η τιμη του ειναι γυρω στα 40-50 λεπτα το λιτρο οποτε θα ειμαι κομπλε
Για καινουργιο ουτε λογος
 
Λοιπόν μάγκες έχω μπει σε διαδικασία αγοράς νέου αυτοκινήτου. Αυτά που θέλω με σειρά προτεραιότητας είναι τα εξής:
- Οικονομικό diesel
- Τετρακίνηση για να μπορώ να πηγαίνω το κυνήγι μου
- Ικανοποιητικούς χώρους αλλά όχι κάτι τεράστιο

Με βάση τα παραπάνω κατέληξα στο νέο Suzuki SX4 S Cross.

Θα εκτιμούσα τη γνώμη όσων το έχουν το συγκεκριμένο αυτοκίνητο καθώς και τις σκέψεις των λοιπών.
Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα πιστεύω και είμαι έτοιμος να απορρίψω όλες τις προτάσεις σας στη συγκεκριμένη κατηγόρια :p

Σας ευχαριστώ.

Nissan qashqai 1.6 diesel Μάνο ...τελεία και παύλα.:)
 
Το νέο qashqai πρέπει να είναι πολυ καλό !!!!
Το sx4 θα σου φανεί μικρό , δες το πρώτα .....και δεν έχει και σπουδαία απόσταση από το έδαφος.
Η μετατροπή σε ΦΑ είναι ακριβή και θέλει πολλαπλάσιους χώρους και προσθέτει πολύ βάρος για τις μπουκάλες. Δεν είναι έξυπνο για "μικρα" αμάξια, δεν δίνει αυτονομία πάνω από 120-150χλμ
 
Back
Top