Spinning

Για κάποιον λόγο υπάρχει η εξειδίκευση Τάσο. Παλιά έβγαιναν ψάρια με τα τεχνητά της ραπαλα φτιαγμενα απο μπαλσα. Ποιος τα ρίχνει τώρα; Και τι αποτέλεσμα θα είχαν πιστεύεις;

Και εγώ με στριφταροπαραμάνω ξεκίνησα γιατί αυτές χρησιμοποιούσα στα υπόλοιπα ψαρέματα μου αλλά χρησιμοποιώντας σκέτη παραμάνω έστω και λίγο αυξάνεις τις πιθανότητες να πιάσεις ένα ψάρι θεωρώ. Αρκεί αν ξέρεις να χειρίζεσαι το κάθε τεχνητό.
Δεν διαφωνώ..και εγώ εξάλλου δεν έχω χρησιμοποιησει ποτε στριφταροπαραμανα...
Λέω πως είχαν τοτε τα πραγματα...
 
Βασίλη δεν χρειάζεται και στριφτάρι;
Βασίλη στο link που έβαλα πήγαινε κάτω κάτω στην σελίδα 8 και διάβασε το άρθρο συνδέσεις και κόμποι. Στη σελίδα 4 το άρθρο το παράμαλλο στο spinning και το άρθρο η αγορά του πρώτου καλαμιού μας spinning . Σελίδα 3 επιλογή παραμάνας στο spinning.
Αυτά για αρχή και μετά όλα τα άλλα ...
 
Βασίλη στο link που έβαλα πήγαινε κάτω κάτω στην σελίδα 8 και διάβασε το άρθρο συνδέσεις και κόμποι. Στη σελίδα 4 το άρθρο το παράμαλλο στο spinning και το άρθρο η αγορά του πρώτου καλαμιού μας spinning . Σελίδα 3 επιλογή παραμάνας στο spinning.
Αυτά για αρχή και μετά όλα τα άλλα ...
Καλό το Lurebites αλλά πολλές διαφημίσεις οπότε καλό είναι να το διαβάζει κάποιος με προσοχή και κριτική σκέψη ταυτόχρονα!
 
Βασίλη στο link που έβαλα πήγαινε κάτω κάτω στην σελίδα 8 και διάβασε το άρθρο συνδέσεις και κόμποι. Στη σελίδα 4 το άρθρο το παράμαλλο στο spinning και το άρθρο η αγορά του πρώτου καλαμιού μας spinning . Σελίδα 3 επιλογή παραμάνας στο spinning.
Αυτά για αρχή και μετά όλα τα άλλα ...
Καποιες σκέψεις......
Κάποτε οι παρακτιες τεχνικές ήταν λιγότερες κ πιο απλες, παρολα αυτά αν κάποιος δεν είχε κάποιον να του δείξει σωστά ηταν μονόδρομος τα περιοδικα..
Σήμερα έχουν αυξηθεί οι τεχνικές κ είναι κ πολυ πιο εξιδικευμενες,αλλά δεν χρειάζεται κάποιος αρχάριος ψαράς να βρει ένα έμπειρο να του δειξει, μέσα στο ίντερνετ παρέχονται τα παντα και δωρεάν....

Καλό το Lurebites αλλά πολλές διαφημίσεις οπότε καλό είναι να το διαβάζει κάποιος με προσοχή και κριτική σκέψη ταυτόχρονα!
Και που δεν υπάρχουν διαφημισεις......
 
Καλό το Lurebites αλλά πολλές διαφημίσεις οπότε καλό είναι να το διαβάζει κάποιος με προσοχή και κριτική σκέψη ταυτόχρονα!
Τα άρθρα είναι γενικά για την τεχνική και νομίζω ότι καταγράφονται πολλά βασικά θέματα για την τεχνική που είναι δύσκολο σε σύντομο χρόνο να τα αντιληφθεί κάποιος από εμπειρία ... στα νέα προιόντα και στις δοκιμές πέφτει πολύ διαφήμιση. :)
 
Βασίλη στο link που έβαλα πήγαινε κάτω κάτω στην σελίδα 8 και διάβασε το άρθρο συνδέσεις και κόμποι. Στη σελίδα 4 το άρθρο το παράμαλλο στο spinning και το άρθρο η αγορά του πρώτου καλαμιού μας spinning . Σελίδα 3 επιλογή παραμάνας στο spinning.
Αυτά για αρχή και μετά όλα τα άλλα ...
Τα είδα μετά που μου έγραψε και ο Τάσος. Ευχαριστώ. Εξηγεί πάρα πολλές απορίες.
 
Τα είδα μετά που μου έγραψε και ο Τάσος. Ευχαριστώ. Εξηγεί πάρα πολλές απορίες.
Διάβασε καλά αυτά που έγραψα για αρχή και μετά ασχολήσου με τον εξοπλισμό σου, πήγαινε και για ψάρεμα 2-3 φορές να δεις ότι άλλο πρόβλημα θα βγει και ξαναδιαβάζεις μετά τα αντίστοιχα άρθρα ... :)
 
Εγώ έχω ασχοληθεί από 7-8 χρόνων σχεδόν με όλα τα είδη παράκτιας αλιείας, κάποια από αυτά με τρομερή επιτυχία κ μεγάλα ψάρια.... Από όταν έπιασα το πρώτο μου ψάρι στο spinning πριν 8-9 χρόνια μιας κ το δοκίμασα μεγάλος, παράτησα όλα τα άλλα... Παρόλο που με το spinning πιάνω τα λιγότερα σε σχέση με άλλες τεχνικές, αυτή η αμεσότητα στη μάχη με το ψάρι με κέρδισε αμέσως....
 
Στο στρατο εχω πιει καταλαθος κατσαριδα μεσα στο πρωινο

Και αμα εχεις βγαλει και καυσιμο με το στομα με το λαστιχο και σου εχει φυγει και παει και λιγο κατω
Ε τοτε αν φας και λιγο ψαρακι ωμο τι να παθεις μωρε.big smile.
Με τιποτε ομως δεν θα ετρωγα ωμο κρεας!!!
Μυγάκια, κουνούπια, πολλά με μηχανάκι.
Καρφώνονταν στο λαρύγγι :)

Βενζίνη λίγη σε μεταγγίσεις. :)

Κρέας εντελώς ωμό λίγο, άψητο πολύ ειδικά στην Γαλλία.
Ειδικά μπριζόλες σε ένα Γαλλικό νομίζω πανεπιστήμιο που παρακολουθούσα κάτι σεμινάρια έπλεαν σε λίμνη αίματος.

Ψάρια ωμά, ποτέ. Θα δοκιμάσω όμως τώρα που το αναφέρετε :)
 
Κάποιοι δεν θα καταλάβουν το ποστ μου. Για αυτούς που θα το καταλάβουν να πω ότι ενημερώθηκα ότι έφυγε η κυρία Χαρίκλεια. Ο Σώτος παράδειγμα προς μίμηση για το πως πρέπει να συμπεριφερόμαστε στους γονείς μας όταν γεράσουν.

 
Last edited:
Κάποιοι δεν θα καταλάβουν το ποστ μου. Για αυτούς που θα το καταλάβουν να πω ότι ενημερώθηκα ότι έφυγε η κυρία Χαρίκλεια. Ο Σώτος παράδειγμα προς μίμηση για το πως πρέπει να συμπεριφερόμαστε στους γονείς μας όταν γεράσουν.

Ο θεος να την αναπαυσει
Εγω καταλαβα
 
Back
Top