Remington Team

δεν δουλευει γιατι αραγε?View attachment 64001View attachment 64003
Μα αφού απ'έξω ήταν πεντακάθαρη...
Οπως εχω ξαναπει, καπως ετσι εβγαλαν φημη οι 1100 οτι κανουν εμπλοκες. Η δικη μου παντως δούλευε αψογα (κατασκευη 1974). Ηταν ομως καθαρη και με ο ρινγκ οχι απο χρωματοπωλειο
 
Και πόσα φυσίγγια έριξες με αυτή?
Υπάρχουν Remington που έχουν ρίξει πάρα πολλά και που λειτουργούν άψογα με δεκαετίες στην πλάτη με την σωστή συντήρηση φυσικά
Εγώ το παραπάνω το έγραψα ανεξαρτήτως εταιρείας, γιατί έχω δει όργια και σε όπλα που είχαν την φήμη όχι άδικα, ότι είναι αθάνατα και απροβλημάτιστα
 
Και πόσα φυσίγγια έριξες με αυτή?
Την κρατησα κανα 6 χρονια. Αρκετα φυσιγγια γιατι πηγαινα σαν τρελος σκοπευτηριο τοτε. Εκανα πρακτικη και δεν ειχα αλλη καραμπινα τυπου τακτικαλ τοτε. Σαν μαλακας ημουν μ' αυτη. Ειχε πολυ γελιο. Μου τη ζηταγαν ολοι. Αυτη, μια 870 και ενα γκλοκ ειχαν μαρτυρησει.
 
Δεν μου κάνει εντύπωση, μου έχει πει φίλος πάνω στην κουβέντα, ότι μια φορά το χρόνο, παίρνει ένα μπουκαλάκι DW40 ανοίγει το κλείστρο και τον αδειάζει μέσα για να " πλύνει" τον μηχανισμό σκανδάλης. Του λέω γιατί δεν αφαιρείς τον μηχανισμό να τον καθαρίσεις; Και μου είπε ότι άμα τα βγάζεις αυτά χαλάνε.
 
Φρακαρισμενο επανατατικο βλεπω
Δεν μου κάνει εντύπωση, μου έχει πει φίλος πάνω στην κουβέντα, ότι μια φορά το χρόνο, παίρνει ένα μπουκαλάκι DW40 ανοίγει το κλείστρο και τον αδειάζει μέσα για να " πλύνει" τον μηχανισμό σκανδάλης. Του λέω γιατί δεν αφαιρείς τον μηχανισμό να τον καθαρίσεις; Και μου είπε ότι άμα τα βγάζεις αυτά χαλάνε.
Δεν μπορω να φανταστω ποσα χρονια θελει να καταντησει ετσι ενα οπλο, εγω που αλλαξα επανατατικο πριν λιγες μερες περιμενα να βρω σκουρια στο παλιο η στη σωληνα που ειναι μεσα.

Εχω το οπλο 6 χρονια και εχει φαει πολλες βροχες, αλλα ηταν πεντακαθαρο το επανατατικο και η σωληνα, ηταν λες και δεν εχει βραχει ποτε το οπλο.

Ενταξει το καθαριζω πολυ το οπλο αλλα αυτο το κομματι δεν το ειχα λυσει ποτε μου, τωρα αυτες οι φωτο που εβαλε ο Βαγγος ειναι αστα να πανε...μιλαμε για χαλια.
 
Του λέω γιατί δεν αφαιρείς τον μηχανισμό να τον καθαρίσεις; Και μου είπε ότι άμα τα βγάζεις αυτά χαλάνε.

Τα ίδια λέει και ο πατέρας μου 🤣 🤣
Μην το πειράζεις μικρέ θα το χαλάσεις. Άμα λείπει απ' το σπίτι του, πάω του το βουτάω, το φέρνω στο εργαστήριο(δικό μου σπίτι ) και το καθαρίζω 🤣🤣
 
Last edited:
Τα ίδια λέει και ο πατέρας μου 🤣 🤣
Μην το πειράζεις μικρέ θα το χαλάσεις. Άμα λείπει απ' το σπίτι του πάω του το βουτάω το φέρνω στο εργαστήριο(δικό μου σπίτι ) και το καθαρίζω 🤣🤣
Κάτσε να Του το πω του ανθρώπου να μην του το χαλάσεις!!!
 
Οπως εχω ξαναπει, καπως ετσι εβγαλαν φημη οι 1100 οτι κανουν εμπλοκες. Η δικη μου παντως δούλευε αψογα (κατασκευη 1974). Ηταν ομως καθαρη και με ο ρινγκ οχι απο χρωματοπωλειο
Και εγώ μια που είχα δυο χρόνια ποτέ εμπλοκές η ζημια
 
Back
Top