Remington Team

Καννη? Τσοκαρισμα? Τιμή? Να το χουμε υπόψη όλοι.
Κώστα τώρα κοιτούσα τις φωτό κάνες 71
Αλλά τσοκ νομίζω δε θυμάμαι ακριβώς 4 άστρα θα των ρωτήσω
Τιμή εμένα μου είχε πει 450 αλλά το όπλο είναι πεντακάθαρο έχει χρόνια να κυνηγήσει
Αλλά το βγάζει το καθαρίζει το γυαλίζει είναι μιντζιρας ο μπάρμπας
 
Κώστα τώρα κοιτούσα τις φωτό κάνες 71
Αλλά τσοκ νομίζω δε θυμάμαι ακριβώς 4 άστρα θα των ρωτήσω
Κάννη 71 εκ. και τσοκ 4**** το βλέπω κάπως απίθανο ... Έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι παλαιότερα (στην εποχή των σταθερών τσοκ, πριν επικρατήσουν τα εναλλάξιμα τσοκάκια), η συνήθης πρακτική ήταν στις κάννες 28" και 30" (71 και 76 cm) το FULL τσοκ (*), στις κάννες 26" (66cm) το MOD (***) και στις κάννες 24" (61cm) το IC (****). Βέβαια υπήρχαν και οι εξαιρέσεις, αλλά σε γενικές γραμμές ο κανόνας ήταν αυτός στα όπλα μαζικής παραγωγής και ιδιαίτερα στα αμερικανικά.
 
Κάννη 71 εκ. και τσοκ 4**** το βλέπω κάπως απίθανο ... Έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι παλαιότερα (στην εποχή των σταθερών τσοκ, πριν επικρατήσουν τα εναλλάξιμα τσοκάκια), η συνήθης πρακτική ήταν στις κάννες 28" και 30" (71 και 76 cm) το FULL τσοκ (*), στις κάννες 26" (66cm) το MOD (***) και στις κάννες 24" (61cm) το IC (****). Βέβαια υπήρχαν και οι εξαιρέσεις, αλλά σε γενικές γραμμές ο κανόνας ήταν αυτός στα όπλα μαζικής παραγωγής και ιδιαίτερα στα αμερικανικά.
Στέλιο θα το δω δεν είμαι σίγουρος
Αν εξυπηρετεί έχω μια φωτό να βάλω αλλά και πάλι δε φαίνεται
 
Κάννη 71 εκ. και τσοκ 4**** το βλέπω κάπως απίθανο ... Έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι παλαιότερα (στην εποχή των σταθερών τσοκ, πριν επικρατήσουν τα εναλλάξιμα τσοκάκια), η συνήθης πρακτική ήταν στις κάννες 28" και 30" (71 και 76 cm) το FULL τσοκ (*), στις κάννες 26" (66cm) το MOD (***) και στις κάννες 24" (61cm) το IC (****). Βέβαια υπήρχαν και οι εξαιρέσεις, αλλά σε γενικές γραμμές ο κανόνας ήταν αυτός στα όπλα μαζικής παραγωγής και ιδιαίτερα στα αμερικανικά.
Στις 76 σίγουρα μόνο φουλ αλλά 71 έχω δει εκτός του φουλ ο φίλος που κυνηγάμε μαζί έχει beretta 301 με δύο άστρα ο ξάδερφος με breda Altair πριν βάλει colonial κι αυτός δύο άστρα κι ένας παλιός γνωστός που είχαμε κάνει τέσσερα πέντε κυνήγια μαζί είχε montefeltro με τρία άστρα!!! Ωστόσο τεσσάρι με 71 ούτε κι εγώ έχω δει!!!
 
Κώστα τώρα κοιτούσα τις φωτό κάνες 71
Αλλά τσοκ νομίζω δε θυμάμαι ακριβώς 4 άστρα θα των ρωτήσω
Τιμή εμένα μου είχε πει 450 αλλά το όπλο είναι πεντακάθαρο έχει χρόνια να κυνηγήσει
Αλλά το βγάζει το καθαρίζει το γυαλίζει είναι μιντζιρας ο μπάρμπας
Γράφει πάνω Χάρη
 
Καλησπερα σε ολους,θα ηθελα να ρωτησω η ρεμ 1100 μοντελο 1980 ξερουμε τι τσοκαρισμα εχει η κανη και αν ειναι σταθερο? δηλαδη δεν παιρνει αλλα τσοκακια?επισης η κανη ειναι αχρωμιωτη?ρωταω γιατι κοιταζω μια ρεμ 1100 για αριστεροχειρες>ευχαριστω εκ των προτερων.
Αχρωμιωτη και συνήθως mod αλλά και full
 
Πάει η μ@λ@κια σκυταλοδρομία στην Remington ή το έσωσαν αφού ενημέρωσαν;
Άπαξ και υπήρξε άμεση ενημέρωση κανένα θέμα , ίσα ίσα που αποδεικνύουν ότι είναι σοβαρή εταιρία και σέβονται τον πελάτη τους …
 
Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολη την παρεα…!!!
Μετα απο ενα ομορφο κυνηγι φασσας και ωραιες τουφεκιες με τη Remington διαπιστωνεις για μια ακομη φορα γιατι αγαπας αυτο το οπλο..!!!
View attachment 65455
Τι κανη φορας μαμα ???
 
Back
Top