Remington Team

Όχι άλλα θα το πάρω στη δουλειά να το μετρήσω αύριο με ηλεκτρονικό παχυμετρο και θα σου τις στείλω γιατί σπίτι έχω αναλογικό.
Σε ευχαριστώ πολύ
Παιδια το υλικο το καλο για ορινγκ λεγεται viton που αντεχει χημικα και θερμοκρασιες.
 
Δεν έρειχνε η ρουφιανα ένα και στοπ..και αυτό το είχα πάρει και 17 ευρώ
Πάρε αυτά τα oring που σου είπα.
Αν έχεις την 1187 ταιριάζουν ...
Υλικό viton ... έχει σημασία

Ξέρεις διαστάσεις?

1669840937477.png
Και λίγο να διαφέρουν δεν πειράζει.
Μηνύματα τέλος πάλι ... μας έφαγαν οι βλητικές 😂

Δυνατά φυσίγγια η όλα και τα χαμηλά ?Γιατί συνήθως γίνεται μονοκανο χωρίς λαστιχακι.
Ρίχνει κανονικά με κομμένο αρκεί να μην το βγάλεις από μέσα και κάποια δυνατά φυσίγγια τα ρίχνει και χωρίς λαστιχάκι.
 
Last edited:
Πάρε αυτά τα oring που σου είπα αλλά κοίτα να ταιριάζουν.
Υλικό viton ... έχει σημασία
Ωραίος σε βρίσκω ψαγμενο του έστειλες διάσταση η να μετρήσω το πρωί να του στείλω .Θα μετρήσω ούτως η άλλως δηλ.
 
Δυνατά φυσίγγια η όλα και τα χαμηλά ?Γιατί συνήθως γίνεται μονοκανο χωρίς λαστιχακι.
Οταν πηρα το οπλο, αυτος που το ειχε και ενας αλλος που του το ειχε καθαρισει ειχαν βαλει μπροστα το πιστονακι και πισω το oring...

Με αποτελεσμα επειδη κι εγω δεν γνωριζα τοτε απο καραμπινες να το εχω ετσι για δυο χρονια περιπου, εριχνα ακομα και 28 κανονικα, ωσπου μια φορα μιλησα με τον Ευριπιδη και μου ειπε οτι μπαινει τελευταιο το λαστιχακι.
Αλλα κανα δυο φορες που ειχε κοπει δεν ειχα καταλαβει κατι ουτε ειχε προβλημα, εριχνα 32 και 34 τοτε στις φασσες.
Αλλα εμενα εχει δυο τρυπες οχι μια.
 
Τελικά οι μεγαλύτεροι τωρινοί υποστηρικτές της Ρεμινγκτον είναι όσοι είχαν και απηυδησαν και τις πούλησαν! Ρε μπας και το δηλητήριο της κάννης μας έχει αφήσει κουσουρια στον εγκέφαλο;
Επειδή βλέπουν ότι τα υπόλοιπα όπλα δεν σκοτώνουν και χτυπάνε το κεφάλι τους!:p
 
Τελικά οι μεγαλύτεροι τωρινοί υποστηρικτές της Ρεμινγκτον είναι όσοι είχαν και απηυδησαν και τις πούλησαν! Ρε μπας και το δηλητήριο της κάννης μας έχει αφήσει κουσουρια στον εγκέφαλο;
Ταμπασκο και καυτερη πιπερια μαζι...μη πω παλι πιπερι και σημερα😀😀
 
Αυτα τα ο ρινγκ ειναι υπευθυνα για τις περισσοτερες εμπλοκες που κανουν οι 1100. Αν προσεχεις στο λυσε δεσε κρατανε χρονια.
Οταν το βγαζεις και το περνας πανω απο το σπειρωμα που βιδωνει η παπια σκιζονται. Ενα κολπο ειναι να καλυπτεις με χαρτοταινια το σπειρωμα.
Πολλοι επισης δε τοποθετουν σωστα τα δυο δαχτυλιδια του πιστονιου. Επισης δε συντηρουν ποτε το οπλο τους.
Και καπως ετσι εβγαλε στη 1100 τη φημη οτι κανει εμπλοκες, ο μπαρμπας απο το γωνιακο τραπεζι του καφενειου, που η λεξη συντηρηση ειναι αγνωστη στο λεξιλογιο του.
ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!
 
Αυτα τα ο ρινγκ ειναι υπευθυνα για τις περισσοτερες εμπλοκες που κανουν οι 1100. Αν προσεχεις στο λυσε δεσε κρατανε χρονια.
Οταν το βγαζεις και το περνας πανω απο το σπειρωμα που βιδωνει η παπια σκιζονται. Ενα κολπο ειναι να καλυπτεις με χαρτοταινια το σπειρωμα.
Πολλοι επισης δε τοποθετουν σωστα τα δυο δαχτυλιδια του πιστονιου. Επισης δε συντηρουν ποτε το οπλο τους.
Και καπως ετσι εβγαλε στη 1100 τη φημη οτι κανει εμπλοκες, ο μπαρμπας απο το γωνιακο τραπεζι του καφενειου, που η λεξη συντηρηση ειναι αγνωστη στο λεξιλογιο του.
ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!
Μου φαγες όλα τα δαχτυλίδια...........
 
Back
Top