Remington Team

Καλό όπλο η ρουφανια αλλά το προηγούμενο Σάββατο με πρόδωσε στο βουνό κόπηκε το λαστιχάκι και συκωσα πουλιά αλλά τι τα θελα έμεινα από οπλο γύρισα στο αμάξι και για σας
Τι σου έκανε και κατάλαβες ότι ήταν το λαστιχάκι...?
 
Σου έσπαγε συνέχεια το ελατήριο και έκανε εμπλοκές;
Όχι από καινούρια την είχα πάρει και ενώ ήταν πεντακάθαρη έκανε εμπλοκή χωρίς λόγο μόλις μου έκανε 4/5 φορές και με διαφορετικό φυσίγγι πωλήθηκε και την είχα 76 άρα ήταν ωραίο όπλο αλλά στην εντέλεια και εμπλοκή μου την έδωσε και ήταν και στην εγγύηση θα μου το αλλαζαν τσάμπα είναι ότι τσαντιστηκα το βασικό και δεύτερον ότι ήθελε για τα γρ που κυνηγούσα εγώ πιο σφιχτό τσοκ από αλλά μου όπλα για να αποδώσει το ίδιο σε συγκέντρωση κλασικά λόγο 18.7 γινόταν αυτό και εγώ έριχνα όλο 32 και κάτω .
 
Αυτα τα ο ρινγκ ειναι υπευθυνα για τις περισσοτερες εμπλοκες που κανουν οι 1100. Αν προσεχεις στο λυσε δεσε κρατανε χρονια.
Οταν το βγαζεις και το περνας πανω απο το σπειρωμα που βιδωνει η παπια σκιζονται. Ενα κολπο ειναι να καλυπτεις με χαρτοταινια το σπειρωμα.
Πολλοι επισης δε τοποθετουν σωστα τα δυο δαχτυλιδια του πιστονιου. Επισης δε συντηρουν ποτε το οπλο τους.
Και καπως ετσι εβγαλε στη 1100 τη φημη οτι κανει εμπλοκες, ο μπαρμπας απο το γωνιακο τραπεζι του καφενειου, που η λεξη συντηρηση ειναι αγνωστη στο λεξιλογιο του.
ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!
.shake hands.
 
IMG_20221201_134126.jpg
Πάρτε το δεξιά,αυτό που μοιάζει να έχει μεταλλική επίστρωση.
Είχα πάρει δύο από τoν Διαμαντόπουλο (Ρεμινγκτον) πριν από καμιά 15αρια χρόνια...
Ακόμη το πρώτο φοράει χωρίς κανένα πρόβλημα!
Μόνο σκούπισμα από την καπνα.
Βέβαια,όταν πήγα να τα πληρώσω νόμιζα ότι έκαναν λάθος και με χρέωσαν... βέρες!
 
Το επάνω ο ring είναι από Μοssberg 9200(διαφορετικο όπλο αλλα ίσως να φέρει καποια κοινά στοιχεία), με εμφανή "σημάδια" έπειτα από 18 χρονια χρησης...
Το αντικατέστησα πριν 4 χρονια για να μην μου "κοπεί"...
Δεν ρώτησα για ανταλλακτικό, γιατί θεώρησα "σιγά το κολοκυθι", κ πηρα ένα από κατάστημα υδραυλικων, χωρίς να έχει το ίδιο μέγεθος κ παχος αλλά κανένα προβλημα.......
Αν στην πορεία χαλάσει η "λιώσει" βλέπουμε...

IMG_20221201_151247.jpg
 
Το επάνω ο ring είναι από Μοssberg 9200(διαφορετικο όπλο αλλα ίσως να φέρει καποια κοινά στοιχεία), με εμφανή "σημάδια" έπειτα από 18 χρονια χρησης...
Το αντικατέστησα πριν 4 χρονια για να μην μου "κοπεί"...
Δεν ρώτησα για ανταλλακτικό, γιατί θεώρησα "σιγά το κολοκυθι", κ πηρα ένα από κατάστημα υδραυλικων, χωρίς να έχει το ίδιο μέγεθος κ παχος αλλά κανένα προβλημα.......
Αν στην πορεία χαλάσει η "λιώσει" βλέπουμε...

View attachment 61655
Δεν έπαιρνες 3-4 να τα βάλεις με την άδεια κυνηγιου που την έχεις πάντα μαζί , έτσι έχω μια βελόνα benelli.
 
Σπάνε κ βελόνες;
Η βελόνα είναι εκεί από το 2008 δεν έχει χρειαστεί ,για το αν και μήπως την πήρα μαζί με έναν εξωλκεα και τα βγάζω κάθε χρόνο όταν πάει να θεωρηθεί η άδεια για ευνόητους λόγους.
 
Η βελόνα είναι εκεί από το 2008 δεν έχει χρειαστεί ,για το αν και μήπως την πήρα μαζί με έναν εξωλκεα και τα βγάζω κάθε χρόνο όταν πάει να θεωρηθεί η άδεια για ευνόητους λόγους.
Πάρε κ μια κάννη για ευνόητους λόγους...
Εγω εχω 5-6.
 
Back
Top