Remington Team

Θα ήθελα να ακούσω γνώμη για αγορά νέας 1187 sportsman για κυνήγι τριχωτών κύριοι;
Καλό θα ήταν να μη τη συγκρίνουμε κοστολογικά με μεταχειρισμένα τυφέκια.
Αν δεν έχεις θέμα με το αυξημένο βάρος και το ψυχολογικό κομμάτι στο θέμα των εμπλοκων που ορισμένους τους έβγαλε την πίστη και σε άλλους δεν έκανε κιχ ωραίο όπλο είναι τουλάχιστον στα δικά μου μάτια
Και με το καλύτερο κοντάκι για εμένα γενικά οι Remington αλλά αυτό είναι υποκειμενικό
Εγώ είχα την premier
 
Αν δεν έχεις θέμα με το αυξημένο βάρος και το ψυχολογικό κομμάτι στο θέμα των εμπλοκων που ορισμένους τους έβγαλε την πίστη και σε άλλους δεν έκανε κιχ ωραίο όπλο είναι τουλάχιστον στα δικά μου μάτια
Και με το καλύτερο κοντάκι για εμένα γενικά οι Remington αλλά αυτό είναι υποκειμενικό
Εγώ είχα την premier
Μπορει να τους εβγαλε την πιστη γιατι δεν το συντηρουσαν σωστα. Επισης οι Αμερικανοι θεωρουν light target loads τα 32 γρ με οτι αλλο σημαινει αυτο
 
Μπορει να τους εβγαλε την πιστη γιατι δεν το συντηρουσαν σωστα. Επισης οι Αμερικανοι θεωρουν light target loads τα 32 γρ
Από Remington τα έχω δεί σχεδόν όλα
Να είναι στην πένα καθαρισμένη και να κάνει εμπλοκές και έχω δει και όπλο ακαθάριστο και σε κατάσταση που αν το άφηνες κάτω γινόταν αόρατο, ξεβαμμένο χωρίς λούστρο στο κοντάκι και στην πάπια σκουριές παντού και δεν έκανε τίποτα
 
Από Remington τα έχω δεί σχεδόν όλα
Να είναι στην πένα καθαρισμένη και να κάνει εμπλοκές και έχω δει και όπλο ακαθάριστο και σε κατάσταση που αν το άφηνες κάτω γινόταν αόρατο, ξεβαμμένο χωρίς λούστρο στο κοντάκι και στην πάπια σκουριές παντού και δεν έκανε τίποτα
Παρουσίαζε ένας Αμερικανός στο κανάλι του στο YouTube το νέο του απόκτημα κάποτε,από μια έκθεση όπλων. Εκεί κάνουν αγοραπωλησίες και οι ιδιώτες. Ήταν μια 1100 ή 11-87 δεν θυμάμαι. Πουλούσε λοιπόν ένας μια καραμπίνα τέτοια και έλεγε ο άνθρωπος ότι κάνει εμπλοκές οπότε την πουλούσε σε εξευτελιστικη τιμή. Την παίρνει στα χέρια του λοιπόν ο τύπος, τη λύνει και βλέπει ότι τα δαχτυλίδια του πιστονιού ήταν λάθος βαμμένα. Εγώ έφυγα λέει με ένα καινούργιο όπλο ευτυχισμένος και ο άλλος σίγουρος ότι ξεφορτώθηκε ένα σκουπίδι.
 
Δεν έχω βγάλει άκρη με τα σάιτ του εξωτερικού δυστυχώς. Από brownells θα έπαιρνα μερικά πράγματα αλλά δε βγάζω άκρη.
Η brownells έχει για κάθε χώρα ξεχωριστό ιστότοπο - εκτός απ" την Ελλάδα βεβαίως βεβαίως, την οποία και εξυπηρετεί το ιταλικό site. Κάθε ξεχωριστός ιστότοπος λαμβάνει υπ΄όψιν του την νομοθεσία της εκάστοτε χώρας, π.χ. στον ιταλικό ή αγγλικό ιστότοπο δεν έχει ραβδωτές κάννες για Remington, ενώ στον γερμανικό ή γαλλικό (Λουξεμβούργο) έχει. Εγώ συνήθως αγοράζω απο το γερμανικό site, αν χρειαζεσαι κάτι πες μου να το δω στο γερμανικό site και να σου στείλω το link. Συνήθως υπάρχει και η αγγλική περιγραφή των προϊόντων δίπλα στην "εθνική" περιγραφή - παράδειγμα, δες κάτω αριστερά στην εικόνα:

1655917266743.png
 
Η brownells έχει για κάθε χώρα ξεχωριστό ιστότοπο - εκτός απ" την Ελλάδα βεβαίως βεβαίως, την οποία και εξυπηρετεί το ιταλικό site. Κάθε ξεχωριστός ιστότοπος λαμβάνει υπ΄όψιν του την νομοθεσία της εκάστοτε χώρας, π.χ. στον ιταλικό ή αγγλικό ιστότοπο δεν έχει ραβδωτές κάννες για Remington, ενώ στον γερμανικό ή γαλλικό (Λουξεμβούργο) έχει. Εγώ συνήθως αγοράζω απο το γερμανικό site, αν χρειαζεσαι κάτι πες μου να το δω στο γερμανικό site και να σου στείλω το link. Συνήθως υπάρχει και η αγγλική περιγραφή των προϊόντων δίπλα στην "εθνική" περιγραφή - παράδειγμα, δες κάτω αριστερά στην εικόνα:

View attachment 50433
Θεοδωρε σε ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω και θα σου πω!
 
Back
Top