Remington Team

Τελικά ήρθε. Έτοιμη βίδα με αορτηριούχο για την 1187.
Εγώ άνοιξα τρύπα στην βίδα σε τόρνο.
Ωραίο και αυτό !
Τράβα μια φωτό εσωτερικά της βίδας να δω κάτι ...

Ίδιο φαίνεται με το δικό μου.
Βάρα μια τρύπα στο κοντάκι και είσαι έτοιμος.
Εμένα μου έφυγε λίγο από το κέντρο :)
 
Εγώ άνοιξα τρύπα στην βίδα σε τόρνο.
Ωραίο και αυτό !
Τράβα μια φωτό εσωτερικά της βίδας να δω κάτι ...

Ίδιο φαίνεται με το δικό μου.
Βάρα μια τρύπα στο κοντάκι και είσαι έτοιμος.
Εμένα μου έφυγε λίγο από το κέντρο :)
 

Attachments

  • 20220708_172211.jpg
    20220708_172211.jpg
    199,8 KB · Προβολές: 16
Εντάξει Βασίλη ... ασφαλές ...
Εμένα είχε βίδα οπότε θα σου πρότεινα να βάλεις λίγο κόλλα σπειρωμάτων αλλά δεν χρειάζεται στο δικό σου ...
Γιατί να βάλει κόλλα αφού είναι για να περιστρέφεται ο αορτηριουχος πάνω στη βίδα της αποθήκης.
 
Πάντα βρίσκουμε έναν καλό λόγο για να πείσουμε τον εαυτό μας οτι μας χρειάζεται ένα ακόμα όπλο ... καλό το δίκαννο αλλά για τις φάσσες χρειάζεται και η τρίτη τουφεκιά, καλό το 525 αλλά στο σκοπευτήριο ένα σκοπευτικό βγάζει άλλα γούστα, καλή η 1100 ανεκτίμητη στο καρτέρι αλλά πολύ βαρειά αν χρειαστεί να περπατήσεις, μια πιό ελαφριά χρειάζεται , του παπου το δίκαννο δεν το τουφεκάμε αλλά είναι κειμήλιο το έχουμε και το προσέχουμε για συναισθηματικούς λόγους, το Τοz 34 είναι πολύ καλό οπλάκι και δεν σώζεσαι μ' αυτά που θα πάρεις αν το δώσεις οπότε κράτα το κι αυτό άλλωστε πάντα χρειάζεται ένα δεύτερο όπλο - άσχετο αν είναι το πέμπτο - και ... γεμίζει ο οπλοβαστός ( άσε τα αεροβόλα ). Μας πήραν και πρέφα στην αστυνομία. Μόλις με βλέπει η αστυνομικίνα χαμογελάει ... " τι έγινε κυρ Μήτσο οπλάκι θα πάρουμε πάλι;"

Οι αμερικάνοι έχουν δύο γνωμικά που λένε για τα όπλα που τα ασπάζομαι 100%.

Το ένα λέει "οκ εχω περισσότερα όπλα απ' όσα χρειάζομαι αλλά πολύ λιγότερα απ' αυτά που θα ήθελα να έχω" .

Το άλλο που με καλύπτει πλήρως λέει: "με ανησυχεί το γεγονός ότι όταν κλείσω τα μάτια μου, η γυναίκα μου θα πουλήσει τα όπλα μου στην τιμή που της είπα ότι τα άγόρασα " :) .

Οπως το λες ... οπλολαγνεία .hair. .
 
Back
Top