Remington Team

Ποτε κανενας Όμιλος δεν θα αποκαλυψει τα σχεδια του οσο κερδοφορει δεν κλεινει. 14 εκατομμύρια 870 εχουν πουληθεια και τα νεα μοντελα σταθερα καταγραφουν ανοδικές πωλησεις.
Κατι εχουν δτα σχεδια με νεα εξαγορα. Η θα αλλοιωσουν την φυσιογνωμια των οπλων η θα πανε ξανα ακομα πιο μπροστα. Με την τελευταια αλλαγη χεριων η εταιρια πηγε μπροστα
 
Πιο πιθανό να κατασκευάζει όπλα για paintball παρά για κυνήγι και ραβδωτά ...

https://www.randywakeman.com/RemingtonScrewJob.htm

https://www.randywakeman.com/TheEndofRemington.htm
Αν είναι έτσι όπως τα περιγράφει ο Randy, τότε η υπόθεση βρωμάει, θυμίζει την "στρατηγική συνεργασία" της Microsoft με την Nokia Smartphones, ή αυτήν της BenQ <>Siemens Mobile. Πιθανόν η Roundhill Group / Richmond Italia να είναι απλά ένας "λαγός"
 
Πιο πιθανό να κατασκευάζει όπλα για paintball παρά για κυνήγι και ραβδωτά ...

https://www.randywakeman.com/RemingtonScrewJob.htm

https://www.randywakeman.com/TheEndofRemington.htm
Αν κλεισει παντως φιλε θα υπαρξει ενα τεραστιο κενο που δεν θα μπορεσει να αναπληρωσει καμια εταιρια στην παραγωγη και την πκιοτητα των καννων,ισαξιων
 
Τα ρεμινγκτον ειναι οπλα 60 και 70 χρονων. Απο τοτε τα φυσιγγια αλλαξαν, μεταβληθηκαν οι καννες,ανεβηκαν οι πιεσεις δοκιμης κλπ. Για να διαπιστωθει οτι πλεον τα οπλα αυτα βγαζουν θεματα επρεπε να περασουν δεκαετιες χρησης. Μιλαμε για καποια μοντελα 1100 1187. Αποτυχιες μοντελα 105 και βερσα. Πολλα προβληματα

Στο 50/50 των σχολιων ειναι τα θεματα που βγαζουν ,στο αλλο 50 οτι δεν βγαζουν θεματα.

Αυτα τα βλεπει ο κοσμος και διαμορφωνει αντιληψη λαθεμενη. V3 κανενα θενα,g3 επισης τιποτα , 1100 sporting κανενα θεμα.

Προσωπικα ακομα και στην επαναληπτικη δεν θα εβαζα φυσιγγια τα οποια δεν ειναι μεγαλου σοβαρου κατασκευαστη. Πλεον υπαρχουν πολυ αξιοπιστα οπλα ...καπου θα χανεις ,καπου θα κερδιζεις ΠΑΝΤΑ και παντου. Πχ μια benelli δεν θα σε προδοση ποτε! Αλλα απο τα 5 θα παει τα 3 φυσιγγια

Μια ρεμινγκτον θα σε πουλησει αν σπασει ο εξολκεας αλλα απο τα 5 θα παει τα 10 φυσιγγια

Τιποτα απο τα παραπανω δεν ειναι αναπαραγωγη σχολιων που διαβασα στο ιντερνετ ειναι συμπερασματα δικα μου και πολυ στενων φιλων,επισης εκατομμύριων ανθρωπων. Το μονο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι υπαρχει μεριδα κυνηγων που επιλεγει να κρατα 3 αξιοπιστα οπλα που δεν θα σε πουλησουν ποτε και που θα πανε τα 3 απο τα 5 φυσιγγια και δεν επιλεγουν 1 απροβληματιστο κι ενα οπως λενε προβληματικο που θα τα παει ολα.

Και σιγα τη μλκ την αδρανεια. Στον εβρο οι αλλοι βαρουσαν σφαλιαρες στα μ2 για να κλεισουν τα κλειστρα στην παγονια και τα μαξυς κοβαν δαχτυλα χωρις καμια εμπλοκη. Αμα δεν ηταν λιγο προοδευτικες οι μπαρουτες και φορτωμενα ,μονακανα θα γινοντουσαν τα αξιοπιστα
 
Last edited:
Εγω τα ριχνω τα ατ μια πενταετια με μπερεττα
Υπαρχουν πολυ αξιοπιστα επώνυμα φυσιγγια. Στα γουρουνια θα πληρωσεις ναι. Επισης εχουν ανοιξει και πολλες παπιες απο αλλα επονυμα οπλα...αξιοπιστα αεριων
 
Το μονο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι υπαρχει μεριδα κυνηγων που επιλεγει να 3 αξιοπιστα οπλα που δεν θα σε πουλησουν ποτε και που θα πανε τα 3 απο τα 5 φυσιγγια και δεν επιλεγουν 1 απροβληματιστο κι ενα οπως λενε προβληματικο που θα τα παει ολα.
Έχεις μείνει ποτέ από όπλο σε κυνήγι ;
Εγώ 4-5 φορές με Rem
Όταν με φτάσεις θα πάρεις και εσύ benelli.
 
Καμια φορα. Το να αποφευγεις ακομα και την αγορα ενος οπλου που θες να ευχαριστηθεις και να μην το κανεις για το μηπως και σπασεις... τι να σου ειπα ειναι λιγο ψυχαναγκασμος. Φιλε με συγχωρεις οταν μιλαμε για οπλα εδω μιλαμε με αφορμη καποια συζητηση για συγκεκριμενα οπλα. Πιστευω οτι δεν ειναι στους ορους του φορουμ η εκθεση ολης της γκαμας οπλων που εχει στο σπιτι. Τα οπλα του αδερφου και του πατερα μου ειναι και δικα εγω 2 εχω δηλωσει στο ονομα μου και μ αυτα κυνηγω. Εσυ δεν εχεις μονο benelli? Γιατι δεν πηρες μαξους που εχει και την παραπανω αξιοπιστια αλλα και τουφεκια. Οχι οτι τα μπενελλι δεν ειναι καλα,ολα σκοτωνουν
 
Υπαρχουν ανθρωποι που δεν πιστευουν ότι ο κώνος, ο αυλός, το aftermarket τσόκ και το όπλο κάνει την διαφορά στο κυνήγι.
Ούτε πιστεύουν σε όπλα θρύλους.

Πιστεύουν ότι την διαφορά την κάνουν τα σκυλιά, η παρέα, η τακτική, τα φυσίγγια και αυτός που βρίσκεται πίσω από το όπλο.

Θετικα ολα και πολυ καλα στοιχεία αλλα πιστευω πως οσον αφορα την αποδοση στην βλητικη ,ανθρωποι που γουσταρουν αλλα πραματα το να αναιρουν την υπεροχη στο κομματι αυτο των αμερικανικων καννων και να γενικευουν τη ζημεια σας κολιτσιδα, το κανουν ειτε απο γκαβομαρα ειτε απο εγωισμό.

Φιλικα
 
Καμια φορα. Το να αποφευγεις ακομα και την αγορα ενος οπλου που θες να ευχαριστηθεις και να μην το κανεις για το μηπως και σπασεις... τι να σου ειπα ειναι λιγο ψυχαναγκασμος. Φιλε με συγχωρεις οταν μιλαμε για οπλα εδω μιλαμε με αφορμη καποια συζητηση για συγκεκριμενα οπλα. Πιστευω οτι δεν ειναι στους ορους του φορουμ η εκθεση ολης της γκαμας οπλων που εχει στο σπιτι. Τα οπλα του αδερφου και του πατερα μου ειναι και δικα εγω 2 εχω δηλωσει στο ονομα μου και μ αυτα κυνηγω. Εσυ δεν εχεις μονο benelli? Γιατι δεν πηρες μαξους που εχει και την παραπανω αξιοπιστια αλλα και τουφεκια. Οχι οτι τα μπενελλι δεν ειναι καλα,ολα σκοτωνουν
Αν αναφέρεσαι σε εμένα θα σου πω τι πιστεύω μέχρι και την 1187

1. Οι Rem ήταν πολύ όμορφα όπλα εξωτερικά
2. Έβγαζαν κανονικές τουφεκιές
3. Σχεδιασμός και εσωτερικό φινίρισμα απαράδεκτο ... άλλων δεκαετιών
4. Ήταν ζημιάρικα όπλα, βασικά έσπαγαν...
5. Τώρα δεν υπάρχει καν παραγωγή τους

Μετά την 1187 δεν υπάρχει Rem που θα αγόραζα λόγω προβλημάτων και πολυπλοκότητας μηχανισμού.
 
Υπαρχουν ανθρωποι που δεν πιστευουν ότι ο κώνος, ο αυλός, το aftermarket τσόκ και το όπλο κάνει την διαφορά στο κυνήγι.
Ούτε πιστεύουν σε όπλα θρύλους.

Πιστεύουν ότι την διαφορά την κάνουν τα σκυλιά, η παρέα, η τακτική, τα φυσίγγια και αυτός που βρίσκεται πίσω από το όπλο.

Θετικα ολα και πολυ καλα στοιχεία αλλα πιστευω πως οσον αφορα την αποδοση στην βλητικη ,ανθρωποι που γουσταρουν αλλα πραματα το να αναιρουν την υπεροχη στο κομματι αυτο των αμερικανικων καννων και να γενικευουν τη ζημεια σας κολιτσιδα, το κανουν ειτε απο γκαβομαρα ειτε απο εγωισμό.

Φιλικα
Δοκίμασε καλό φυσίγγι σε μια rem και με οποιοδήποτε άλλο όπλο και δες διαφορές.
 
Back
Top