Pointer

Κωστα το ποιντερ ειναι ενα νευρικο σκυλι σε σχεση με το επανιελ.
Ξεχνας το ηρεμο κοντινο σκυλακι σακουλας.Πας για τορπιλη.....
Οταν ειχα μικρη την ποιντερινα και την εβγαζα για μπεκατσα
μου ελεγαν οι φιλοι οτι ετσι και καρφωθει σε κανενα κορμο με
τετοια ταχυτητα κλαφτο το σκυλακι .sarcastic.
 
Κωστα το ποιντερ ειναι ενα νευρικο σκυλι σε σχεση με το επανιελ.
Ξεχνας το ηρεμο κοντινο σκυλακι σακουλας.Πας για τορπιλη.....
Οταν ειχα μικρη την ποιντερινα και την εβγαζα για μπεκατσα
μου ελεγαν οι φιλοι οτι ετσι και καρφωθει σε κανενα κορμο με
τετοια ταχυτητα κλαφτο το σκυλακι .sarcastic.
Χαχαχα να σου πω την αλήθεια όμως με κούρασε το 'κοντινο σκυλάκι σακουλας' τόσα χρόνια. Θέλω να δω και κάτι πιο μακρινό και τρελό και να ανακαλύψω αν όντως υπάρχει αυτό που λένε η ανωτερότητα της όσφρησης
 
Κωστα το ποιντερ ειναι ενα νευρικο σκυλι σε σχεση με το επανιελ.
Ξεχνας το ηρεμο κοντινο σκυλακι σακουλας.Πας για τορπιλη.....
Οταν ειχα μικρη την ποιντερινα και την εβγαζα για μπεκατσα
μου ελεγαν οι φιλοι οτι ετσι και καρφωθει σε κανενα κορμο με
τετοια ταχυτητα κλαφτο το σκυλακι .sarcastic.
Με νέφτη το κυνηγούσες το σκυλί...;;; .yelling. .very funny..very funny.
 
Χαχαχα να σου πω την αλήθεια όμως με κούρασε το 'κοντινο σκυλάκι σακουλας' τόσα χρόνια. Θέλω να δω και κάτι πιο μακρινό και τρελό και να ανακαλύψω αν όντως υπάρχει αυτό που λένε η ανωτερότητα της όσφρησης
Θα δεις πραγματα που θα τριβεις τα ματια σου με αυτη την φυλη αλλα θελει υπομονηΧ10 και ποδια απο εσενα.
 
Κωστα το ποιντερ ειναι ενα νευρικο σκυλι σε σχεση με το επανιελ.
Ξεχνας το ηρεμο κοντινο σκυλακι σακουλας.Πας για τορπιλη.....
Οταν ειχα μικρη την ποιντερινα και την εβγαζα για μπεκατσα
μου ελεγαν οι φιλοι οτι ετσι και καρφωθει σε κανενα κορμο με
τετοια ταχυτητα κλαφτο το σκυλακι .sarcastic.
Ήμουν πάντα 1/2 ώρα πρίν ξημερώσει στον κυνηγότοπο για να κάνει κάμποσα σφαιράτα 200'αρια πήγαινε -'ελα για να τον κοντρολάρω μετά στην πέρδικα . Η πιό δυνατή μύτη ever όμως έ ;
 
Θα δεις πραγματα που θα τριβεις τα ματια σου με αυτη την φυλη αλλα θελει υπομονηΧ10 και ποδια απο εσενα.
Η αλήθεια είναι πως τρέχουν και ψάχνουν σαν να έχουν πιεί κοκαΐνη....Γρήγορα σκυλιά κ νευρικά. Ένας παιδικός μου φίλος κυνηγάει πέρδικα με pointer και μπεκάτσα με setter....
Μου λέει πως τα pointer δν πιάνονται ιδικά στην πέρδικα.....
 
Θα δεις πραγματα που θα τριβεις τα ματια σου με αυτη την φυλη αλλα θελει υπομονηΧ10 και ποδια απο εσενα.
Θα το προσπαθήσω να δω τι θα βγει στο τέλος. Το καλό είναι ότι όσοι μένουμε Αθήνα έχουμε δίπλα μας ένα μεγάλο ''εκπαιδευτηριο'' που λέγεται σχιστο και βοηθάει πάρα πολύ έστω και αν δν την κυνηγάω ιδιαίτερα την πέρδικα
 
Ήμουν πάντα 1/2 ώρα πρίν ξημερώσει στον κυνηγότοπο για να κάνει κάμποσα σφαιράτα 200'αρια πήγαινε -'ελα για να τον κοντρολάρω μετά στην πέρδικα . Η πιό δυνατή μύτη ever όμως έ ;
Εγω την εβγαζα σε απογευματινο ορτυκιων και για μια ωρα δεν ειχα σκυλο .sarcastic.
 
Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αλλα ειναι και θεμα χαρακτηρα σκυλου αυτο....
Το καλό είναι ότι οι χαρακτήρες και των δύο γονιών του είναι πολύ ήπιοι. Το θέμα που θέλω να προσεγγίσω πηγαίνοντας σε αυτή τη ράτσα είναι η ευκολία της εύρεσης θηράματος, στο να βρίσκει δλδ εύκολα.
 
Αυτο που λετε φιλοι μου οτι φευγει και εξαφανίζεται ακομα δεν το εχω δει εμενα ο κουταβος είναι 13 μηνων και δεν φεύγει απο τα πόδια μου με τπτ και βλέπω κατι αλλά και λεω τι διαολο γίνεται το δικο μου είναι βλαμενο
 
Το καλό είναι ότι οι χαρακτήρες και των δύο γονιών του είναι πολύ ήπιοι. Το θέμα που θέλω να προσεγγίσω πηγαίνοντας σε αυτή τη ράτσα είναι η ευκολία της εύρεσης θηράματος, στο να βρίσκει δλδ εύκολα.
Ειναι μεγαλος αεροθηρας το ποιντερ,το επανιελ ειναι απλη οδοντοκρεμα μπροστα του!!
 
Back
Top