Pointer

Τωρα είναι 1χρονων και δεν μου έδειξε και πολλά πράγματα αμα του βάλω ορτυκι ομως θα το φερμαρει.. Τα αρσενικά σε τι ηλικία ξεκινανε?
Φιλέ εγώ είχα σκύλο που με πεδεψε μέχρι τα 3 αλλά μέχρι τα δεκατρία μετά αψογος ανάπαυετε σε κυνιγοτοπο τωρά νανε καλά
 
από 20 Ιουλίου περιπου και μετά, πολύ καλές εμπειρίες για σκυλιά άβγαλτα είναι και τα εκπαιδευτικά στην πέρδικα.
Δν είναι όμως επικίνδυνο για το σκυλί το οποίο θα'ναι π.χ. 7 μηνών να το ρίξεις σε τόσο δύσκολο τερέν......Έχω ακούσει επανειλημμένα από έμπειρο κυνηγό με πολλά περδικόσκυλα αυτη τη στιγμή,πως καλό είναι τα σκυλιά να τα βγάζουμε στην πέρδικα μετά το 1 έτος της ηλικίας τους διότι υπάρχει κίνδυνος το σκυλί να παρουσιάσει δυσπλασία στην καρδιά κ να έχει θέματα..........
 
Δν είναι όμως επικίνδυνο για το σκυλί το οποίο θα'ναι π.χ. 7 μηνών να το ρίξεις σε τόσο δύσκολο τερέν......Έχω ακούσει επανειλημμένα από έμπειρο κυνηγό με πολλά περδικόσκυλα αυτη τη στιγμή,πως καλό είναι τα σκυλιά να τα βγάζουμε στην πέρδικα μετά το 1 έτος της ηλικίας τους διότι υπάρχει κίνδυνος το σκυλί να παρουσιάσει δυσπλασία στην καρδιά κ να έχει θέματα..........
Εννοείται πως έτσι είναι φίλε Kostas Winchester SX. Εγώ δεν πρόσεξα, ότι μιλούσαμε για τόσο μικρό κουτάβι. Όλοι αυτοί οι κίνδυνοι που περιγράφεις είναι υπαρκτοί και συμφωνώ με την άποψη του φίλου που αναφέρεις. Το περιβάλλον της πέρδικας είναι πολύ δύσκολο για τα σκυλιά ειδικά αν είναι μικρά και άμαθα.
 
Τι κακό έκανε ο κυνηγός? Πραγματικά δεν κατάλαβα

Και δεν τρελάθηκα με τον σκύλο
Ο συνάδελφος μάλλον εννοεί την βιασύνη του κυνηγου να ξεπεταξει το θήραμα, ούτε εμένα μ'άρεσε το σκυλί Νίκο άστατη έρευνα περιστρέφεται σε μια μικρή ακτίνα άσκοπα γύρω από τον εαυτό του ,κάτι που κάνει και μετά το ξεπεταγμα και δεν δείχνει ενδιαφέρον για το θήραμα.
 
Τι κακό έκανε ο κυνηγός? Πραγματικά δεν κατάλαβα

Και δεν τρελάθηκα με τον σκύλο
Τα "κουσούρια" του σκύλου ψαξ' τα στον κυνηγό. Και έχει πολλά και τα δείχνει όλα στην κάμερα. Με έναν έμπειρο κυνηγό αυτός ο σκύλος θα ήταν αστέρι. Με τον συγκεκριμένο χαραμιζεται.
 
Back
Top