Perazzi

Γνωρίζεις και κάποιον γιατί δεν θυμάμαι τώρα , ποιός κάνει extra γυάλισμα στο εσωτερικό των καννών με 1000ε και είναι μόνο αυτή η δουλειά του?
Στην Ιταλία 2 είναι οι γνωστοί και αποκαλούμενοι Κανονιέρε, ο ένας είναι ο Luterotti και μάλλον αυτόν θα εννοείς και ο άλλος είναι ο Bentivoglio.
 
Στην Ιταλία 2 είναι οι γνωστοί και αποκαλούμενοι Κανονιέρε, ο ένας είναι ο Luterotti και μάλλον αυτόν θα εννοείς και ο άλλος είναι ο Bentivoglio.
Πές και τους σκαλιστές-χαράκτες τώρα,ρίξε και καμιά φωτό και μην ξαναμιλήσεις σε παρακαλώ...sarcastic.
 
Να είμαστε καλά και θα λέμε πολλά.......
Ευτυχώς έχω την τύχη να γνωρίζομαι προσωπικά με κάποιους από τους ποιοτικότερους κατασκευαστές της Ιταλίας και να συζητάμε πολλά ενδιαφέροντα, αν και το επάγγελμά μου δεν έχει καμία σχέση με το αντικείμενο οπλοκατασκευές - κυνήγι.
 
Πές και τους σκαλιστές-χαράκτες τώρα,ρίξε και καμιά φωτό και μην ξαναμιλήσεις σε παρακαλώ...sarcastic.
Αυτό θέλει πολύ συζήτηση! Ανάλογα με το στιλ και θέμα σκαλίσματος ( σκρολς, γυρλάντες, κυν. παραστάσεις, ενθέματα κτλ.) είναι και ο ανάλογος χαράκτης. Κάποιοι ειδικεύονται στα μεν και κάποιοι άλλοι στα δε και φυσικά αναλόγος βαλαντίου!!!
Εμένα μου αρέσουν τα απλά σκρολ αλλά να έχει και αρκετό γυμνό λυασμένο μέταλλο ειδικά στα φένσες, ράδια. Και επειδή αυτό το θέμα έχει να κάνει με την δουλειά μου (σκαλίσμα - λειάνσεις) δεν μου αρέσουν τα πολύ γεμισμένα σκαλίσματα και οι χρυσές ενθέσεις.
 
Μπορεις μήπως να κάνεις και μιά ανάλυση του κάθε όρου?σκρολ, φενσες, ραδια..Να υποθέσω ότι το δικό σου το σκάλισες εσύ...
Θα απαντήσω μόλις βρω λίγο χρόνο γιατί λόγο ημερών είμαστε δουλειά.
Όχι δεν το σκάλισα εγώ δεν έχω αυτη την δυνατότητα.
 
Πλάκα κάνεις ! Έχω την εντύπωση πως είναι γνωστότατος.
Γνωστότατος σε ποιους φίλε; πόσα άτομα νομίζεις στην Ελλάδα ασχολούνται με τέτοιες βελτιώσεις σε τόσο ακριβά όπλα;;; εδώ σκοπευτες δεν ξέρουν τα βασικά για το οπλο τους τον Louteroti θα ξέρουν;; αυτό εννοούσα με το ελάχιστοι
 
Back
Top