Perazzi

Νικηφορε θα βγαλουμε το perazzi καμια perazzada? .sarcastic.
Εναν οπτικο ελεγχο κ μια επωμιση θα την εκανα για την διαφημιση που εχει κ μονο..για βολη θα προτιμουσα το ideal....sarcastic.
Γιατί όχι Τάσο! Στα μπασίματα στην τσίχλα να κανονίσουμε να έρθω να το κυνηγήσεις. Νομίζω ότι είσαι αριστερός στην επώμιση αν δεν κάνω λάθος? Και για αυτό έχω λύση γιατί έχω και αριστερό κοντάκι.
 
Γιατί όχι Τάσο! Στα μπασίματα στην τσίχλα να κανονίσουμε να έρθω να το κυνηγήσεις. Νομίζω ότι είσαι αριστερός στην επώμιση αν δεν κάνω λάθος? Και για αυτό έχω λύση γιατί έχω και αριστερό κοντάκι.
Κανονίστε βρε παιδιά και για μ'ένα καμιά επόμιση...Κι εγώ αριστερός είμαι... .sarcastic.
 
Είχα την εντύπωση φίλε ότι ήταν γνωστός στην Ελλάδα.
Νικολή στην Ελλάδα είναι πολλοί αυτοί που δεν ξέρουν τα Perazzi!! Ειδικά οι κυνηγοί! Για να μην πούμε και άλλες μάρκες που στα χρόνια έχουν αντιπροσωπευτεί και στην Ελλάδα και είναι παντελώς άγνωστες αν και ευρεία γνωστές έξω.
Όσο για τον Λουτερότι στα τόσα χρόνια που διαβάζω ελληνικό κυν. τύπο, μόνο μία φορά αναφέρθηκε το όνομά του σε μία παρουσίαση ενός Perazzi sco που είχε κάννες από αυτόν.
 
Νικολή στην Ελλάδα είναι πολλοί αυτοί που δεν ξέρουν τα Perazzi!! Ειδικά οι κυνηγοί! Για να μην πούμε και άλλες μάρκες που στα χρόνια έχουν αντιπροσωπευτεί και στην Ελλάδα και είναι παντελώς άγνωστες αν και ευρεία γνωστές έξω.
Όσο για τον Λουτερότι στα τόσα χρόνια που διαβάζω ελληνικό κυν. τύπο, μόνο μία φορά αναφέρθηκε το όνομά του σε μία παρουσίαση ενός Perazzi sco που είχε κάννες από αυτόν.
Έτσι ακριβώς. Εγώ τον ξέρω από έναν τραπαδορο που είχε φτιάξει εκεί τις κανες σε ένα Mx 8 πριν πολλά χρόνια. Ρύθμισε τσοκαρισματα κ κατανομές με το BP competition φυσιγγι
 
Νικολή στην Ελλάδα είναι πολλοί αυτοί που δεν ξέρουν τα Perazzi!! Ειδικά οι κυνηγοί! Για να μην πούμε και άλλες μάρκες που στα χρόνια έχουν αντιπροσωπευτεί και στην Ελλάδα και είναι παντελώς άγνωστες αν και ευρεία γνωστές έξω.
Όσο για τον Λουτερότι στα τόσα χρόνια που διαβάζω ελληνικό κυν. τύπο, μόνο μία φορά αναφέρθηκε το όνομά του σε μία παρουσίαση ενός Perazzi sco που είχε κάννες από αυτόν.
Νικηφορε τα ξερουν πολλοι αλλα ειναι απαγορευμενος καρπος,που για μενα ειναι λαθος,Προτιμουν να εχουν 10-15 οπλα στον οπλοβαστο παρα 1-2-3 και καλα
 
Νικο, ειναι πολυ δυσκολο να παρεις οπλο που κανει οσο ενα αυτοκινητο πρωτον, και δυσκολοτερο ακομα να τα δωσεις για οπλο που δεν ειναι αυτογεμες. Αν εβγαζε η αγαπημενη μας μαρκα αυτογεμων οπλο στα 6-7 χιλ, να δεις πως θα το παιρναν. Αλλα τοσα λεφτα και δικανο; Ε οχι, με τιποτα.... .sarcastic.

Αυτο για το 1 και καλο, το επικροτω οσο δε φανταζεσαι
 
Νικο, ειναι πολυ δυσκολο να παρεις οπλο που κανει οσο ενα αυτοκινητο πρωτον, και δυσκολοτερο ακομα να τα δωσεις για οπλο που δεν ειναι αυτογεμες. Αν εβγαζε η αγαπημενη μας μαρκα αυτογεμων οπλο στα 6-7 χιλ, να δεις πως θα το παιρναν. Αλλα τοσα λεφτα και δικανο; Ε οχι, με τιποτα.... .sarcastic.

Αυτο για το 1 και καλο, το επικροτω οσο δε φανταζεσαι
Υπάρχει και benelli ατσάλινη ακριβή ...
εδώ
αλλά αξίζει?
 
Νικο, ειναι πολυ δυσκολο να παρεις οπλο που κανει οσο ενα αυτοκινητο πρωτον, και δυσκολοτερο ακομα να τα δωσεις για οπλο που δεν ειναι αυτογεμες. Αν εβγαζε η αγαπημενη μας μαρκα αυτογεμων οπλο στα 6-7 χιλ, να δεις πως θα το παιρναν. Αλλα τοσα λεφτα και δικανο; Ε οχι, με τιποτα.... .sarcastic.

Αυτο για το 1 και καλο, το επικροτω οσο δε φανταζεσαι
Κάποιοι Άγγλοι παίρνουν ένα όπλο για 2 και 3 γεννεές! Δίνουν βέβαια πολλά λεφτά και παίρνουν H&H για παράδειγμα. Προσωπικά θα μου άρεσε αυτό αρκεί να είχα την παιδεία να το φροντίζω και ανάλογα για να κρατήσει τόσα χρόνια!
 
Ναι. Εχει ένας φίλος την απλή ατσάλινη χωρις τα σκαλίσματα,4500ε.με μια καννη 71 mosberg και δεν εχει άλλο όπλο.
ΤΗν εχει και ενας φιλο μου αλλα τωρα που μεγαλωσε τον κουραζει ,Το εχει το βαρος της για περπατητο
 
Στην Ιταλία 2 είναι οι γνωστοί και αποκαλούμενοι Κανονιέρε, ο ένας είναι ο Luterotti και μάλλον αυτόν θα εννοείς και ο άλλος είναι ο Bentivoglio.
καλημέρα στην παρεα.
Δεν έχω perazzi μεν αλλα διαβαζα τα παραπάνω και ήθελα να ρωτήσω τους πιο ειδικούς περισσότερες πληροφορίες για τον Bentivoglio (site/τιμες) και ειχα διαβασει σε άλλο site και για τους Perugini&Visini.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατι να κανεις νέο σετ κανες αν δεν έχουν πρόβλημα. Ποια θα είναι η βελτίωση???
 
καλημέρα στην παρεα.
Δεν έχω perazzi μεν αλλα διαβαζα τα παραπάνω και ήθελα να ρωτήσω τους πιο ειδικούς περισσότερες πληροφορίες για τον Bentivoglio (site/τιμες) και ειχα διαβασει σε άλλο site και για τους Perugini&Visini.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατι να κανεις νέο σετ κανες αν δεν έχουν πρόβλημα. Ποια θα είναι η βελτίωση???
Άλλο σετ κάννες μπορεί να το κάνεις από την ( ανάγκη) να μην πουλήσεις το όπλο σου ειδικά όταν είναι αρκετά ακριβό, όπου εσύ το είχες αγοράσει πρω δεκαετίας με 71εκ ή 75εκ κάννες και τώρα σαν σκοπευτής θέλεις να πας στα 81πχ εκ. Αλλά αν πουλήσεις το όπλο θα χάσεις πολλά ενώ αν φτιάξεις 1 ζευγάρι κάννες είσαι πάλι ικανοποιημένος!! Τώρα γιατί να μην πάρεις μαμίσιες κάννες από περατσι ή μπερέτα τα ακριβά μοντέλα? Απλά γιατί είναι ποιο ακριβές τουλάχιστον 1000 ευρώ.
 
Back
Top