Lanber Team

Τα δικανα της LANBER χαρακτηριζονται για την αξιοπιστια και την λειτουργικοτητα τους.
Για τα χρηματα τους δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο πιστευω μιας κι εχουν περαση δυο
απο τα χερια μου (ενα κυνηγιτικο κι ενα σκοπευτικο) με τις καλυτερες εντυπωσεις
(Καλυτερα κι απο αλλα ακριβοτερα ιταλικα).
Απο μηχανικης πλευρας σκυλια κυριολεκτικα, απο βλητικης πολυ καλο μεταλο
με αριστες τουφεκιες και πολυ καλες κατανομες...
Το δευτερο super pose 2097 sporting το οποιο κι εχω ακομα ειναι αψογο λειτουργικα
και βλητικα καθοτι δεν μου εχει παρουσιασει ποτε το παραμικρο θεμα.
Απο τουφεκιες το ειχα συγκρινει με καραμπινες και με δικανα beretta και εντυπωσιαστικα
πραγματικα με την αποδοση του, βγαζει πολυ καλες τουφεκιες σε μακρινες αποστασεις.
Στο σκοπευτηριο το ειχαν αγορασει και καποιοι φιλοι μου που και αυτοι με παρα πολυ χρηση
ηταν υπερ ευχαριστημενοι.
Αυτα που γραφω ειναι απο δικιες μου εμπειριες μιας και τα δυο οπλα τα ειχα στην κατοχη μου
και τα ειχα ζησει απο την καλη που λεμε.
 
Last edited:
Μου άναψε φωτιές αυτό το θέμα :)
Ήμουν σε αναζήτηση ενός ποζε και καλοβλεπα μεταχειρισμένα skb αλλά βλέποντας τα lanber μπήκα σε σκέψεις.

Θεωρώ για 200-300gr καλύτερη επιλογή την ατσάλινη βάση αντι για ergal
Δεν ειναι λιγο αρνητικό το ergal σε δικανο;
 
Μου άναψε φωτιές αυτό το θέμα :)
Ήμουν σε αναζήτηση ενός ποζε και καλοβλεπα μεταχειρισμένα skb αλλά βλέποντας τα lanber μπήκα σε σκέψεις.

Θεωρώ για 200-300gr καλύτερη επιλογή την ατσάλινη βάση αντι για ergal
Δεν ειναι λιγο αρνητικό το ergal σε δικανο;
Δεν είναι αρνητικό το εργκαλ αν περπατάς πολλή και τουφεκας λίγο. Αν κάνεις το αντίθετο και ειδικά αν ρίχνεις "αντρικά φυσίγγια " τότε απαραίτητο αξεσουάρ μαζί.... ένα κουτάκι Ντεπόν .sarcastic.
 
Δεν είναι αρνητικό το εργκαλ αν περπατάς πολλή και τουφεκας λίγο. Αν κάνεις το αντίθετο και ειδικά αν ρίχνεις "αντρικά φυσίγγια " τότε απαραίτητο αξεσουάρ μαζί.... ένα κουτάκι Ντεπόν .sarcastic.
Για να καταλάβεις τι φυσίγγια ρίχνω αν πας τωρα στο καφενείο θα τα δεις να πίνουν τσίπουρο και να παίζουν πρέφα
.sarcastic.

Την αρνητική πλευρά την ανέφερα απο θέμα αντοχής στον χρόνο(χαλάρωση-εφαρμογή-οξείδωση)
 
Μου άναψε φωτιές αυτό το θέμα :)
Ήμουν σε αναζήτηση ενός ποζε και καλοβλεπα μεταχειρισμένα skb αλλά βλέποντας τα lanber μπήκα σε σκέψεις.

Θεωρώ για 200-300gr καλύτερη επιλογή την ατσάλινη βάση αντι για ergal
Δεν ειναι λιγο αρνητικό το ergal σε δικανο;

Να παρεις το sporting με την ατσαλινη βαση λιγο βαρυτερο βεβαια καπου στα 3400γρ.
αλλα δεν παιρνει χαμπαρι απο καταπονησεις και με λιγοτερο λακτισμα στην τουφεκια.
Κι αμα γουσταρεις του βαζεις κι ενα καλυτερο και μαλακοτερο πελμα στο κοντακι
και εισαι αρχηγος!
 
Να παρεις το sporting με την ατσαλινη βαση λιγο βαρυτερο βεβαια καπου στα 3400γρ.
αλλα δεν παιρνει χαμπαρι απο καταπονησεις και με λιγοτερο λακτισμα στην τουφεκια.
Κι αμα γουσταρεις του βαζεις κι ενα καλυτερο και μαλακοτερο πελμα στο κοντακι
και εισαι αρχηγος!
Η αλήθεια ειναι οτι έψαχνα εναν συνδυασμό ατσαλινης βασης με οσο το δυνατόν χαμηλό βάρος
Ήμουν κάτοχος ενός skb 805 sporting και θέλω να αποφύγω βαρύ όπλο(γι αυτο και το εδωσα)
 
Η αλήθεια ειναι οτι έψαχνα εναν συνδυασμό ατσαλινης βασης με οσο το δυνατόν χαμηλό βάρος
Ήμουν κάτοχος ενός skb 805 sporting και θέλω να αποφύγω βαρύ όπλο(γι αυτο και το εδωσα)

Τοτε αναγκαστικα πας σε εργκαλ για πιο ελαφρυ, και μην σε προβληματιζει αυτο
δεν θα εχεις απολυτος κανενα θεμα.
 
Back
Top