Lanber Team

Τοτε αναγκαστικα πας σε εργκαλ για πιο ελαφρυ, και μην σε προβληματιζει αυτο
δεν θα εχεις απολυτος κανενα θεμα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Υπάρχει κάποιο μαγαζί αττική για να τα δω κι απο κοντα;
 
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Υπάρχει κάποιο μαγαζί αττική για να τα δω κι απο κοντα;

Δεν ξερω ποιο καταστημα τα εχει στην αττικη... για να μαθεις ομως σιγουρα
επικοινωνησε με τον αντιπροσωπο στην κρητη (Αθ. Γιαλιτακη) για να σου πει
σε ποιο καταστημα στην αττικη θα τα βρεις.

http://www.artemis-sport.gr/etairia.html
 
.yelling. σε ψηνει ο ΔΙΑΟΛΟΣ Σπυρο,κ ο φιλος που κυνηγαμε μαζι μπεκατσα ψαχνει ενα pose για περπατιτο κ με εβαλε να ψαξω κ απο τι βλεπω τα laber εχουν πολλα φετικα στοιχεια
Ναι Νίκο μ έβαλε σε σκέψεις το θέμα
Όντος κι εγω μόνο καλά εχω διαβάσει μεχρι στιγμής, μια επαφή μαζι του λείπει
 
Lanber έχει χρόνια ένας φίλος που έρχεται σκοπευτήριο, δεν ξέρω ποιο ακριβώς μοντέλο, πάντως ατσάλινο και κυνηγετικό με 66 εκ. κάννες. Δεν ξέρω πολλά για το όπλο, μόνο ότι δεν του έχει παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα, αλλά ο άνθρωπος ρίχνει εκπληκτικά καλά, σε όσους αγώνες σπόρτινγ έχει πάρει μέρος πάντα ήταν μεταξύ των 3 πρώτων !!! Και δεν είναι και πολύ τακτικός πελάτης του σκοπευτηρίου, περισσότερο κυνηγός είναι παρά "σκοπευτής" !!!

Υ.Γ. Μόλις χθες πήρε, και έφερε στο σκοπευτήριο, και το Beretta 692 Black edititon με 76cm κάννες, προφανώς για καθαρά σκοπευτική χρήση ...
 
Η αλήθεια ειναι οτι έψαχνα εναν συνδυασμό ατσαλινης βασης με οσο το δυνατόν χαμηλό βάρος
Ήμουν κάτοχος ενός skb 805 sporting και θέλω να αποφύγω βαρύ όπλο(γι αυτο και το εδωσα)
Αν το θέλεις και για χρήση στο σκοπευτήριο ξεχνάς το εργκαλ, αν το θέλεις μόνο για κυνηγετική χρήση τότε εντάξει το εργκαλ αλλά και πάλι με προϋποθέσεις στο θέμα βάρους γομωσεων και έντονης χρήσης.
 
Αν το θέλεις και για χρήση στο σκοπευτήριο ξεχνάς το εργκαλ, αν το θέλεις μόνο για κυνηγετική χρήση τότε εντάξει το εργκαλ αλλά και πάλι με προϋποθέσεις στο θέμα βάρους γομωσεων και έντονης χρήσης.
Γενικότερα θεωρώ αρνητικό το ergal σε δικανο
Αλλα η χρηση θα ειναι κυνηγετική με σκοπευτήριο μια στο τόσο,οπως πηγαίνω και με την καραμπίνα δηλαδή
Θα παω σε ατσάλινο πάντως.Δυστυχώς η ευτυχώς εχω κολλήματα και δεν θα μου κάτσει καλά στο μυαλό το εργκαλ :)
 
Γενικότερα θεωρώ αρνητικό το ergal σε δικανο
Αλλα η χρηση θα ειναι κυνηγετική με σκοπευτήριο μια στο τόσο,οπως πηγαίνω και με την καραμπίνα δηλαδή
Θα παω σε ατσάλινο πάντως.Δυστυχώς η ευτυχώς εχω κολλήματα και δεν θα μου κάτσει καλά στο μυαλό το εργκαλ :)
Καλύτερη επιλογή το ατσάλι, πιο βαρύ βέβαια αλλά πιο στιβαρό. Εκτός των άλλων (αντοχή) ένα βαρύτερο όπλο βοηθάει στη σκοπευση, στην οδήγηση και παρακολουθήσει του στόχου. Για τα ελαφριά όπλα , ξεκούραστα στο κουβαλημα και πιο γρήγορα στην επωμιση αλλά οσο όμορφα ανεβαίνουν, τόσο όμορφα φεύγουν, για να μην πιάσουμε το θέμα τις ανακρουσης.
 
οταν γινει η επαθη να μας πεις εντυπωσεις εγω στο φιλαρακι πρωτινα αυτο
http://www.artemis-sport.gr/kunigi/opla/super-pose/lanber-el/lanber-2087-hunter-imperial.html
σε 63 η 66 ποντους
Επίσης εγω κοίταγα αυτη την έκδοση
http://www.artemis-sport.gr/kunigi/...lanber-2087-hunter-imperial.html#/product/742
Titanium zirconium τι ειναι ρε παιδια;
Ergal με επικάλυψη;
 
Καλησπέρα στην παρέα.. σκέφτομαι για το 2081...61cmκαννες....για περπατήσουμε κυνήγι...τι λέτε...?????το έχει κανείς;;;;
γνωμη μου καλητερα να πας σε 66 ποντους κανη κ οχι σε 61 κ ας εχει 2-4 τσοκαρισματα η 66 θα σου δινη καλητερη σκοπευτικη γραμμη
 
Titanium zirconium τι ειναι ρε παιδια;
Ζιρκόνιο - Πρόκειται για υλικό όσον αφορά τη χρήση του στην κατασκευή οδοντικών εμφυτευμάτων που έχει βιοσυμβατότητα παρόμοια με αυτή του τιτανίου. Παρότι το ζιρκόνιο ανήκει στα μέταλλα, το οξείδιο του ζιρκονίου (ή ζιρκονία) από το οποίο κατασκευάζονται τα εμφυτεύματα έχει την υφή κεραμικής πορσελάνης.
 


LANBER 2082 76 cm 1-3,αυλοί 18,4 το φούλ βγαίνει 17,5 ήτοι 9/10 το ντεμί 18,0 ήτοι 4/10 μετρημένα με τσοκόμετρο,απλοί εξωλκείς τιμή 700 ευρώ
αρνητικά:
πάπια κοντάκι διαφορετικό χρώμα κάτι ίσως ασήμαντο
πέλμα ελαστικό αλλά κόλλαγε σε κάθε επώμιση κάτι σίγουρα σημαντικό
θετικά:
πολύ ωραίο μίνιμαλ προφίλ που κάνει το όπλο άνετο στα χέρια χωρίς να κουράζει όση ώρα(αρκετή)το κράτησα
ωραία γεμάτα ξύλα καλές εφαρμογές με την βάση
άριστο σήκωμα με ανάλογη πλάγια κίνηση
ανάκρουση ανεκτή όχι ενοχλητική σε 28,31,32 γρ
τουφεκιά το φούλ σφιχτή με πολύ καλές κατανομές στα 35 μέτρα
τουφεκιά το ντεμί θα έλεγα σαν lm με καλές κατανομές στα 30 μέτρα
έκπληξη η ταχύτητα τουφεκιάς που είχε σε όλα τα φυσίγγια ;)
οι δοκιμές έγιναν σε χαρτόνια και όχι σε πουλιά γιατί 3 τσίχλες που πέρασαν δεν μας έδωσαν δικαίωμα μπαμ ούτε για χαιρετισμό
γενικά μου άρεσε σε σχέση με ιταλικά λίγο πιο ακριβής κατηγορίας και θα το προτιμούσα σίγουρα
υ.σ. κάθε φορά που το άνοιγα μετά από τουφεκιά περίμενα ν ακούσω το κλικ του εξωλκέα......μ ενόχλησε τον φίλο μου και κάτοχο όχι :)
 


LANBER 2082 76 cm 1-3,αυλοί 18,4 το φούλ βγαίνει 17,5 ήτοι 9/10 το ντεμί 18,0 ήτοι 4/10 μετρημένα με τσοκόμετρο,απλοί εξωλκείς τιμή 700 ευρώ
αρνητικά:
πάπια κοντάκι διαφορετικό χρώμα κάτι ίσως ασήμαντο
πέλμα ελαστικό αλλά κόλλαγε σε κάθε επώμιση κάτι σίγουρα σημαντικό
θετικά:
πολύ ωραίο μίνιμαλ προφίλ που κάνει το όπλο άνετο στα χέρια χωρίς να κουράζει όση ώρα(αρκετή)το κράτησα
ωραία γεμάτα ξύλα καλές εφαρμογές με την βάση
άριστο σήκωμα με ανάλογη πλάγια κίνηση
ανάκρουση ανεκτή όχι ενοχλητική σε 28,31,32 γρ
τουφεκιά το φούλ σφιχτή με πολύ καλές κατανομές στα 35 μέτρα
τουφεκιά το ντεμί θα έλεγα σαν lm με καλές κατανομές στα 30 μέτρα
έκπληξη η ταχύτητα τουφεκιάς που είχε σε όλα τα φυσίγγια ;)
οι δοκιμές έγιναν σε χαρτόνια και όχι σε πουλιά γιατί 3 τσίχλες που πέρασαν δεν μας έδωσαν δικαίωμα μπαμ ούτε για χαιρετισμό
γενικά μου άρεσε σε σχέση με ιταλικά λίγο πιο ακριβής κατηγορίας και θα το προτιμούσα σίγουρα
υ.σ. κάθε φορά που το άνοιγα μετά από τουφεκιά περίμενα ν ακούσω το κλικ του εξωλκέα......μ ενόχλησε τον φίλο μου και κάτοχο όχι :)
Εύχομαι καλορίζικο. Μάκη, αυτό που αγοράστηκε είναι αυτό για το οποίο μου έλεγες στο τηλέφωνο πριν 5 μέρες;
 
Back
Top