L.R.F.

Ανδρέα πόσο το πήρες ρε φίλε το καγιάκ, αξίζει θεωρείς τα χρήματα του; Μπορείς να βγεις με 2-3 μποφόρ ή θα καταλήξουμε σε καμία Κρήτη με τα ρεύματα; Είναι αναπαυτικό ή σε πιάνουν μέσες,χέρια, πόδια εκεί μέσα ;
Θελει φυσικη κατασταση Μανο….
Και μπαινει με υσηχη θαλασσα
Δεν ειναι για καιρο
Με τετοιο ομως ενα βυθομετρο και σωστο εξοπλισμο κανεις απιστευτα ψαρια για ερασιτεχνης
 
Ανδρέα πόσο το πήρες ρε φίλε το καγιάκ, αξίζει θεωρείς τα χρήματα του; Μπορείς να βγεις με 2-3 μποφόρ ή θα καταλήξουμε σε καμία Κρήτη με τα ρεύματα; Είναι αναπαυτικό ή σε πιάνουν μέσες,χέρια, πόδια εκεί μέσα ;
το πηρα 1600 εχει και ακριβότερα κατά πολύ!!! η χαλάρωση που προσφέρει είναι απίστευτη ενα με την θαλασσα εχω βγει μέχρι 3 μποφόρ το ποδηλατικο του ακούει πολύ καλα σε δυνατά ρεύματα δεν υπάρχει θέμα αναπαυτικο με ρυθμιζόμενο κάθισμα τα ψαρέματα που κανω είναι 12 με 13 ωρες συνεχόμενα χωρίς σημαδια κόπωσης καπου, το δουλεύω με σιλικόνες και πλάνους και συρτή εχω βάλει και βυθόμετρο επάνω!!!
 
αυτά βάρεσαν σε τεχνητό κινεζικο των 90 λεπτών 🤣
Το πιστευω αυτό... Χαλαρά.....
Δεν τα εχω χρησιμοποιησει αλλά εχουν βγει καλά ψάρια στο spinning οπως κ καλαμάρια με κινέζικα τεχνητα που υπάρχουν στα μαγαζιά με διάφορα είδη που έχουν εδώ οι κινέζοι...
Που όπως κ να το κανουμε δεν είναι κ τόσο ποιοτικα όσο τα κινέζικα που υπάρχουν στα μαγαζιά του εξωτερικού....

Αυτά είναι τα ίδια με τα kendozo
View attachment 81097
Ρε τους κεραταδες...
Τι έχουν κάνει εκεί??
Το σαρδελακι(που το έχω) μια χαρά το έχουν πετυχει στα χρώματα μόνο η κοιλιά κ η ράχη είναι κοκκινη αντί πορτοκαλι που βλέπω εδω....
Και καλά για να μην φαίνεται πως
είναι αντιγραφη... 😂😂😂
 
Το πιστευω αυτό... Χαλαρά.....
Δεν τα εχω χρησιμοποιησει αλλά εχουν βγει καλά ψάρια στο spinning οπως κ καλαμάρια με κινέζικα τεχνητα που υπάρχουν στα μαγαζιά με διάφορα είδη που έχουν εδώ οι κινέζοι...
Που όπως κ να το κανουμε δεν είναι κ τόσο ποιοτικα όσο τα κινέζικα που υπάρχουν στα μαγαζιά του εξωτερικού....


Ρε τους κεραταδες...
Τι έχουν κάνει εκεί??
Το σαρδελακι(που το έχω) μια χαρά το έχουν πετυχει στα χρώματα μόνο η κοιλιά κ η ράχη είναι κοκκινη αντί πορτοκαλι που βλέπω εδω....
Και καλά για να μην φαίνεται πως
είναι αντιγραφη... 😂😂😂
Καλοριζικα τα καινουργια εργαλεια Τασο. Πολλα λυγισμενα καλαμια, πολλα τσιριχτα φρενα μα πανω απ'ολα ''καλα ταξιδια'' στην γαλανη.
 
είχα φαει σε μια φάση τέτοιο εθισμό με τα ψαράκια που εχω καμία 200ρια τώρα απο διάφορες μάρκες
Mα αυτός ακριβώς είναι κ ο σκοπός των κατασκευαστών κ το έχουν πετυχει......
Πάρε κ αυτο, παρε κ εκείνο, παρε κ το άλλο..
Όσα κ να έχουμε στην συλλογή μας ελάχιστα θα είναι τα αγαπημένα μας....

δεν είναι αντιγραφή από το ιδιο μαγαζί ψωνίζουν και τα βαφτίζουν με δικα τους ονόματα.
Δεν το κατάλαβα..
Εννοείς τα παίρνουν από kendozo?
 
Να είσαι καλά ρε Φιλ, σε ευχαριστώ!
Σου ευχομαι τα ίδια κ καλυτερα!
Τασο φετος τα πηγα πολυ καλυτερα απο περσυ. Κλασσικα casting, ξερεις. Φαγαμε ψαρακι. Τωρα που αρχιζουν οι τσιχλιτσες δυσκολα με βλεπω να τα ξαναβγαζω απο την αποθηκη. Εσυ? Σου χαρισε η γαλανη μερικους απο τους θυσαυρους της?
 
kendozo είναι η ελληνική ονομασία
Αυτό δεν το γνωριζα.....
Καλά τα kendozo αλλά χάνουν σε βολή σε σχέση με τα duo που αντιγράφουν.
Έχεις δίκιο δεν έχουν τόσο καλή βολη(χωρίς να συγκρίνω με τα duo γιατί δεν τα εχω δοκιμάσει)...

Εσυ? Σου χαρισε η γαλανη μερικους απο τους θυσαυρους της?
Από εδώ κ περα θα δουμε φίλε τι θα μας χαρισει η γαλαζια ερωμένη....
Όλο το καλοκαίρι δεν πηγα ουτε ενα ψάρεμα κ ας την είχα έξω από την....πορτα μου....
Χαρά κ εργασία......

Τωρα που αρχιζουν οι τσιχλιτσες δυσκολα με βλεπω να τα ξαναβγαζω απο την αποθηκη.
Και εγω ετσι έκανα κάποτε ψάρεμα μόνο την άνοιξη κ το καλοκαίρι κ τον χειμώνα κυνήγι....
Να πας κανα απόγευμα η βραδάκι!
 
καλα και χρυσά τα duo αλλά 15 ευρα στο βυθο δεν θελω να αφήνω 🤣 🤣 🤣 🤣 οσο και να το κάνεις σκαλώματα τρως αρκετά
Μαζι σου για αυτό και τα δοκίμασα τα kendozo.Αλλα η διαφορά με τα duo είναι αρκετά εμφανείς γενικότερα.
Καλά τεχνητά και σε βολή και πλεύση (αντιγραφή των duo και αυτά) είναι τα jatsui.
Από την πρώτη φορά που το πήρα πριν κάποια χρόνια μέχρι τώρα έχει εκτιναχτεί η τιμή του αδικαιολόγητα βέβαια και δεν ξέρω αν αξίζει η αγορά τους πλέων.
 
Τα kendozo είναι από τα καλύτερα κινεζικά που υπάρχουν. Για εμενα ακόμα καλύτερα είναι τα tsurinoya όμως. Από τα γνωστά αυτά που είναι σε σχετικά νορμαλ τιμές είναι της savage gear. Καλά ψαρέματα μάγκες!
 
Μαζι σου για αυτό και τα δοκίμασα τα kendozo.Αλλα η διαφορά με τα duo είναι αρκετά εμφανείς γενικότερα.
Καλά τεχνητά και σε βολή και πλεύση (αντιγραφή των duo και αυτά) είναι τα jatsui.
Από την πρώτη φορά που το πήρα πριν κάποια χρόνια μέχρι τώρα έχει εκτιναχτεί η τιμή του αδικαιολόγητα βέβαια και δεν ξέρω αν αξίζει η αγορά τους πλέων.
δεν μπορώ να μπω στην λογική του ψαριού πραγματικά εχω πιάσει ψαριά από τα πιο φτηνά μέχρι και τα πιο ακριβά τεχνητά, γιαυτο δεν το πολύ ψαχνω αφού γίνεται η δουλειά.
 
Back
Top