Impala Plus

Άμα τα αλλάξουν ρε παιδιά οκ ναι αμα δεν είχα άλλα θα έτρεχα τη δευτέρα αλλα εντάξει 2 τσοκ χρησιμοποιώ όλα και όλα mod και full τα βάζω πάνω απο τη winchester και τέλος.
Ναι, αλλά από την στιγμή που το πληρώνεις δεν είναι λίγο μακακία ? Θα μου πεις σε αυτήν την χρηματική αξία τι περίμενες αλλά και πάλι...
 
Ναι, αλλά από την στιγμή που το πληρώνεις δεν είναι λίγο μακακία ? Θα μου πεις σε αυτήν την χρηματική αξία τι περίμενες αλλά και πάλι...
Σαφώς θα τα πάω πίσω να δω τι θα πουν περισσότερο από περιέργεια αλλιώς αν τα είχα ανάγκη και έτσι με αυτή την ατέλεια σιγά τη διαφορά που θα κάνει στη τουφεκιά, η Impala πάντως το ξεφτυλισε το όπλο της είναι πανάκριβο πλέον για αυτά που προσφέρει κατ'ουσιαν πληρώνεις σκέτο το όπλο χωρίς τσοκ και χωρίς κανένα αξεσουάρ έκτος και εάν θεωρεί κάποιος αξεσουάρ ένα αορτήρα των 2 ευρώ και μια φέτα επιμήκυνσης κοντακιού
 
Σαφώς θα τα πάω πίσω να δω τι θα πουν περισσότερο από περιέργεια αλλιώς αν τα είχα ανάγκη και έτσι με αυτή την ατέλεια σιγά τη διαφορά που θα κάνει στη τουφεκιά, η Impala πάντως το ξεφτυλισε το όπλο της είναι πανάκριβο πλέον για αυτά που προσφέρει κατ'ουσιαν πληρώνεις σκέτο το όπλο χωρίς τσοκ και χωρίς κανένα αξεσουάρ έκτος και εάν θεωρεί κάποιος αξεσουάρ ένα αορτήρα των 2 ευρώ και μια φέτα επιμήκυνσης κοντακιού
Από που το πήρες;
Εγώ (αγορά 2022) δεν είχα κανένα από αυτά τα "έργα". Τα είχε όλα (5 τσοκ, αορτήρα, κλίσεις, επιμήκυνση, πλαστική βαλίτσα κλπ). Άριστη κατάσταση. (Καλκατζάκος πλαστική 520 €)
 
Από που το πήρες;
Εγώ (αγορά 2022) δεν είχα κανένα από αυτά τα "έργα". Τα είχε όλα (5 τσοκ, αορτήρα, κλίσεις, επιμήκυνση, πλαστική βαλίτσα κλπ). Άριστη κατάσταση. (Καλκατζάκος πλαστική 520 €)
Δε μπόρεσα να αγοράσω απο αλλού δεν εχουν άδεια τα οπλωπολεία σε 15-20 μέρες θα έχουν οπότε, καλκαντζάκο παραγγελία απο kalco μοντέλο 2023 πλέον η Kalco το εισάγει έτσι χάρτινο κουτί, 5τσοκ της πλάκας, αορτήρας ψεύτικος, κλισεις, επιμήκυνση αυτά !
 
Δε μπόρεσα να αγοράσω απο αλλού δεν εχουν άδεια τα οπλωπολεία σε 15-20 μέρες θα έχουν οπότε, καλκαντζάκο παραγγελία απο kalco μοντέλο 2023 πλέον η Kalco το εισάγει έτσι χάρτινο κουτί, 5τσοκ της πλάκας, αορτήρας ψεύτικος, κλισεις, επιμήκυνση αυτά !
Παντως στο site του ο καλκατζακος λεει και οπτικη ινα και λινελαιο...
 
Παντως στο site του ο καλκατζακος λεει και οπτικη ινα και λινελαιο...
Σε εμένα τα είχε και αυτά και τα τσοκ του είναι μια χαρά.
Δεν ξέρω τι παίζεται.
Εγώ καταθέτω μόνο τις προσωπικές μου εμπειρίες και τίποτα άλλο.
 
Σαφώς θα τα πάω πίσω να δω τι θα πουν περισσότερο από περιέργεια αλλιώς αν τα είχα ανάγκη και έτσι με αυτή την ατέλεια σιγά τη διαφορά που θα κάνει στη τουφεκιά, η Impala πάντως το ξεφτυλισε το όπλο της είναι πανάκριβο πλέον για αυτά που προσφέρει κατ'ουσιαν πληρώνεις σκέτο το όπλο χωρίς τσοκ και χωρίς κανένα αξεσουάρ έκτος και εάν θεωρεί κάποιος αξεσουάρ ένα αορτήρα των 2 ευρώ και μια φέτα επιμήκυνσης κοντακιού
Παντως αν δεν στα αλλαξουν τα τσοκ(πραγμα που απευχομαι...) θα ηθελα να τα δοκιμασεις σε συγκριση με αυτα που εχεις ετσι απο περιεργεια,εκτος αν τιθεται θεμα ασφαλειας που δεν το νομιζω ετσι οπως τα ειδα...
 
Παντως αν δεν στα αλλαξουν τα τσοκ(πραγμα που απευχομαι...) θα ηθελα να τα δοκιμασεις σε συγκριση με αυτα που εχεις ετσι απο περιεργεια,εκτος αν τιθεται θεμα ασφαλειας που δεν το νομιζω ετσι οπως τα ειδα...
Δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα ασφάλειας, η βάση των τσοκ κάθεται κατα 90-95% ομόκεντρα στη κάννη δε προεξέχει δηλαδή να τη μαζέψουν κουβάρι τα σκάγια, δε νομίζω να αλλάζει η τουφεκιά, πάντως δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση στη ποιότητα με αυτά που δίνει η brownchester ως αξεσουάρ, είναι λές και τα δώσανε εργολαβεία σε κάποιο κινεζοεργοστάσιο μεγέθους αποθήκης και ξερνάνε τσοκ με ελάχιστο η καθόλου έλεγχο, δηλαδή η ποιότητα τους δεν αντικατοπρίζει τη κατασκευαστική ποιότητα του όπλου που έρχεται μαζί τους.
 
φτυνο ολπο και καλο δεν γυναιτεεεεε,, ;) ;) .yelling.
Αστο ρε Σακη ειδαμε και τα ακριβα τι θεματα βγαζουν, αν δεις μεσα στο φορουμ γεματο απο τετοια, λαχειο ειναι ολα,απλα στα φτηνα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να σου βγει μαπα το καρπουζι,αλλα αν πιανουν τα χερια σου και σου κοβει κατι μπορεις να κανεις...
 
Δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα ασφάλειας, η βάση των τσοκ κάθεται κατα 90-95% ομόκεντρα στη κάννη δε προεξέχει δηλαδή να τη μαζέψουν κουβάρι τα σκάγια, δε νομίζω να αλλάζει η τουφεκιά, πάντως δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση στη ποιότητα με αυτά που δίνει η brownchester ως αξεσουάρ, είναι λές και τα δώσανε εργολαβεία σε κάποιο κινεζοεργοστάσιο μεγέθους αποθήκης και ξερνάνε τσοκ με ελάχιστο η καθόλου έλεγχο, δηλαδή η ποιότητα τους δεν αντικατοπρίζει τη κατασκευαστική ποιότητα του όπλου που έρχεται μαζί τους.
Το καταλαβαινω αυτο που λες αλλα μπορει να ετυχε και η παρτιδα. καποια αστοχια υλικου ή αστοχια κατεργασιας γιατι απο αλλους συναδελφους που εχουν το ιδιο οπλο δεν εχει ακουστει κατι τετοιο, εχω και εγω τουρκικα και συνηθως ειναι αλλου τα προβληματα τους(στον κυκλο λειτουργιας...) τελος παντων σου ευχομαι να το χαρεις και μη στενοχωριεσαι για τετοια,σιδερα ειναι...
 
Μήπως η αγορά των μεταχ. είναι τελικά πιο ασφαλής?
Οχι φυσικά, το λέω ως αγοραστής ήδη 3 μεταχειρισμένων. Απο προσωπική εμπειρία όλοι κάτι κρύβουν απο ιδιώτες μέχρι καταστήματα. Τα μεταχειρισμένα αξίζουν ανάλογα τη περίσταση, το οικονομικό και τις ανάγκες έκαστου κυνηγού.
Αν βιάζεται κάποιος όπως έπαθα εγώ τοτε το καινούργιο είναι μονόδρομος και ας είναι χάλια, τουλάχιστον έχει εκεί μια ψευτοεγγύηση και ξέρεις ότι ειναι μη ταλαιπωρημένο, από εκεί και πέρα αν κάποιος έχει ψάξει, έχει περιεργασθεί και έχει βρει κάτι που να αξίζει σαφώς μεταχειρισιμένο αυτό βέβαια προϋποθέτει χρόνο και κόπο και έχει ένα ρίσκο σε μια απρόσωπη συναλλαγή, η μόνη εξαίρεση είναι η αγοραπωλησία μεταξύ γνωστών που ο υποψήφιος αγοραστής θα έχει την ευχέρεια να το δει με την υσηχία του να ρίξει κ.α.
 
Μήπως η αγορά των μεταχ. είναι τελικά πιο ασφαλής?
Με όλο το σεβασμό, δεν το νομίζω. Και όχι μόνο στα όπλα. Το καινούργιο είναι καινούργιο, έστω και μέτριας ποιότητας.
Ότι μτχ πήρα (και ήταν επώνυμο....) ατύχησα. Εκτός και ξέρεις τον προκάτοχο και τη χρήση του.
 
Και εγώ τρία με μεγάλη επιτυχία όλα ένα και ένα.
Και εγώ θα σας το θέσω ανάποδα. Έχω πουλήσει 15 όπλα και 12 αυτοκίνητα (σε 40 χρόνια.....).
Τρισευτυχισμένοι και τυχεροί αυτοί που τα πήραν.
Ωστόσο δεν θεωρώ ότι αυτό είναι το συνηθισμένο στα μτχ.
 
Δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα ασφάλειας, η βάση των τσοκ κάθεται κατα 90-95% ομόκεντρα στη κάννη δε προεξέχει δηλαδή να τη μαζέψουν κουβάρι τα σκάγια, δε νομίζω να αλλάζει η τουφεκιά, πάντως δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση στη ποιότητα με αυτά που δίνει η brownchester ως αξεσουάρ, είναι λές και τα δώσανε εργολαβεία σε κάποιο κινεζοεργοστάσιο μεγέθους αποθήκης και ξερνάνε τσοκ με ελάχιστο η καθόλου έλεγχο, δηλαδή η ποιότητα τους δεν αντικατοπρίζει τη κατασκευαστική ποιότητα του όπλου που έρχεται μαζί τους.
Περίμενε λίγο να την δείς την κατασκευαστική ποιότητα - ακόμα δεν το χρησιμοποίησες.

Τα τσόκ είναι όχι απλώς φάουλ αλλά... άστο καλύτερα.

Σημασία έχει ότι το πήρες ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ - ότι κι άν είναι αυτό.
Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να έχει εξαρτήματα σε αυτά τα χάλια - κι άς ήταν και Αλβανικής κατασκευής.
Το κατάστημα σου οφείλει μια επανόρθωση - το ότι έχεις ήδη τσόκ που του ταιριάζουν δεν λέει απολύτως τίποτα - έπρεπε τα δικά του να ήταν σε καλύτερη κατάσταση σε ολοκαίνουριο όπλο (εντός εγγύησης λογικά).
Δεν νομίζω να τους έδωσες ελαττωματικά € - μια χαρά τα πήρανε οι κύριοι.
 
Back
Top