Impala Plus

Και βέβαια έτσι είναι ,το car είναι γεμάτο από τέτοιες περιπτώσεις.
Είναι πολλοί που βάζουν μια αγγελία έτσι για πλάκα.

Οπότε σου λέει δεν βάζω το όπλο σε μια τρελή τιμή και που ξέρεις...

Αλλιώς δεν το δίνει και όλα καλά.

Δηλαδή στην ουσία δε θέλει να το δώσει.

Υπάρχουν και άλλοι πιο λίγοι όμως που υπερεκτιμουν τα πράγματα τους και πιστεύουν ότι κοστίζουν πολλά.

Και υπάρχουν και κάποιοι που απλώς παίζουν.

Παίρνω έναν για ένα αμάξι το είχε νομίζω 9000ευρώ και του λέω πόσο το δίνεις λέει 1100ευρώ.

Του λέω μα στο Καρ το χεις 9000ευρώ λέει λάθος το έβαλα.

Περνώ επίσης εμπορα για άλλο το είχε 11.

Του λέω πόσο λέει 13.

Ε...άντε γαμησου.

Περνώ άλλον του λέω που μπορώ να δω το τάδε αμάξι.

Πάρε με μου λέει αύριο τηλ να δω που θα είμαι.
Λες και πουλούσε το Άγιο δισκοπότηρο και θα κάθομαι εγώ να τον ψάχνω.

Φυσικά δεν ξαναπήρα ποτέ.

Και πάει λέγοντας.
 
Είναι πολλοί που βάζουν μια αγγελία έτσι για πλάκα.

Οπότε σου λέει δεν βάζω το όπλο σε μια τρελή τιμή και που ξέρεις...

Αλλιώς δεν το δίνει και όλα καλά.

Δηλαδή στην ουσία δε θέλει να το δώσει.

Υπάρχουν και άλλοι πιο λίγοι όμως που υπερεκτιμουν τα πράγματα τους και πιστεύουν ότι κοστίζουν πολλά.

Και υπάρχουν και κάποιοι που απλώς παίζουν.

Παίρνω έναν για ένα αμάξι το είχε νομίζω 9000ευρώ και του λέω πόσο το δίνεις λέει 1100ευρώ.

Του λέω μα στο Καρ το χεις 9000ευρώ λέει λάθος το έβαλα.

Περνώ επίσης εμπορα για άλλο το είχε 11.

Του λέω πόσο λέει 13.

Ε...άντε γαμησου.

Περνώ άλλον του λέω που μπορώ να δω το τάδε αμάξι.

Πάρε με μου λέει αύριο τηλ να δω που θα είμαι.
Λες και πουλούσε το Άγιο δισκοπότηρο και θα κάθομαι εγώ να τον ψάχνω.

Φυσικά δεν ξαναπήρα ποτέ.

Και πάει λέγοντας.
Είπαμε η αγορά είναι περίεργη και είναι γιατί αποτελείται από ανθρώπους με διαφορετικές σκέψεις, γνώσεις, αντιλήψεις.
Όπως έχουμε πει πολλές φορές όλες είναι σεβαστές, αλλά και των κρινόντων είναι....
 
το κάθε πράγμα έχει τον κατάλληλο αγοραστή αρκεί να μην βιαζεσε βέβαια σε λογικά πλαίσια εγώ όσα όπλα έχω δώσει τα χω δώσει έχω πάρει αυτά π πρέπει...
με πήρε ο άλλος τότε π πουλούσα το μπεκασιερ 2000ρικα κ μ λέει με τόσα παίρνω 686 καινούργιο λέω παρτο χεστηκα βρέθηκε ένα παλικάρι π τ ψάχνε 4 χρόνια το συγκεκριμένο και τα δωσε απευθείας...
 
το κάθε πράγμα έχει τον κατάλληλο αγοραστή αρκεί να μην βιαζεσε βέβαια σε λογικά πλαίσια εγώ όσα όπλα έχω δώσει τα χω δώσει έχω πάρει αυτά π πρέπει...
με πήρε ο άλλος τότε π πουλούσα το μπεκασιερ 2000ρικα κ μ λέει με τόσα παίρνω 686 καινούργιο λέω παρτο χεστηκα βρέθηκε ένα παλικάρι π τ ψάχνε 4 χρόνια το συγκεκριμένο και τα δωσε απευθείας...
Έτσι ακριβώς είναι.

Κάποιος που θέλει κάτι συγκεκριμένο μπορεί να πληρώσει ακομη και όσο όσο πόσο μάλλον όσο κοστίζει.

Ας πούμε δεν αποκλείεται να θέλω μια 391 την ίδια με αυτή που ξεκίνησα όταν θα έχω γεράσει.

Φέρει πειν βλέπω τοτε μια σε καλή κατάσταση και τη βαράει.

Μπορεί να την πάρω για συναισθηματικούς λόγους αν και εφόσον κουδουνιζει η τσέπη μου και έχω φράγκα.

Όλα παίζουν.
 
Αν κάποιος έχει την Impala μπορεί να μου πει αν η τρύπες που έχει το πλαστικό κοντάκι για την υποδοχή του αορτήρα είναι ανθεκτικές ? Ο τρόπος που είναι κατασκευασμένο μου φαίνεται οτι θα σπάσει στο πρώτο χτύπημα η ακόμα και απο τη χρήση.
impalaarot.jpg
 
Αν κάποιος έχει την Impala μπορεί να μου πει αν η τρύπες που έχει το πλαστικό κοντάκι για την υποδοχή του αορτήρα είναι ανθεκτικές ? Ο τρόπος που είναι κατασκευασμένο μου φαίνεται οτι θα σπάσει στο πρώτο χτύπημα η ακόμα και απο τη χρήση.
View attachment 84819
Είναι πολύ ανθεκτικό, η ποιότητα του πλαστικού της impala είναι η καλύτερη από όλα τα τουρκικά. Πήγαινε να το δεις.
 
Αν κάποιος έχει την Impala μπορεί να μου πει αν η τρύπες που έχει το πλαστικό κοντάκι για την υποδοχή του αορτήρα είναι ανθεκτικές ? Ο τρόπος που είναι κατασκευασμένο μου φαίνεται οτι θα σπάσει στο πρώτο χτύπημα η ακόμα και απο τη χρήση.
View attachment 84819
Εξαρτάται τι εννοείς χρήση. Αν την χρησιμοποιείς για να κόβεις κλαδιά με το κοντάκι, μπορεί και να μην αντέξει. Σε απλή σκληρή, ανθρώπινη χρήση δεν το φαντάζομαι.
Σε κάθε περίπτωση αξίζει ένας σεβασμός σε ότι πληρώσαμε για να το αποκτήσουμε. Όχι εκδίκηση στα φτηνά, αλλά όχι φτηνιάρικα.
 
Αν κάποιος έχει την Impala μπορεί να μου πει αν η τρύπες που έχει το πλαστικό κοντάκι για την υποδοχή του αορτήρα είναι ανθεκτικές ? Ο τρόπος που είναι κατασκευασμένο μου φαίνεται οτι θα σπάσει στο πρώτο χτύπημα η ακόμα και απο τη χρήση.
View attachment 84819
Με σωστή χρήση δε παθαίνει τίποτα.εχει καλά πλαστικα
 
Αν κάποιος έχει την Impala μπορεί να μου πει αν η τρύπες που έχει το πλαστικό κοντάκι για την υποδοχή του αορτήρα είναι ανθεκτικές ? Ο τρόπος που είναι κατασκευασμένο μου φαίνεται οτι θα σπάσει στο πρώτο χτύπημα η ακόμα και απο τη χρήση.
View attachment 84819
3 χρόνια την έχω και έχω περπατήσει αρκετά με το όπλο στην πλάτη....κανένα πρόβλημα απολύτως... αρκετά ανθεκτική με σωστή χρήση πάντα.Προχθές που την καθαρισα και έβγαλα τον αορτηρα δεν είναι καμιά φθορά απολύτως.
 
Για όσους ενδιαφέρονται 1) Δεν έχει σκοπευτική ίνα 2) Δεν έχει βαλίτσα μεταφοράς 3) Δεν είναι λινέλαιο πλέον 4) Έχει άλλο πέλμα μεγαλύτερο 5) Έχει φλάντζα επιμήκυνσης για το κοντάκι 6) Έχει ένα ψευτοαορτήρα Εν κατακλείδι η τιμή της ξύλινης έκδοσης δεν αξίζει, αξίζει η πλαστική αλλιώς πάτε σε άλλο όπλο
 
Για όσους ενδιαφέρονται 1) Δεν έχει σκοπευτική ίνα 2) Δεν έχει βαλίτσα μεταφοράς 3) Δεν είναι λινέλαιο πλέον 4) Έχει άλλο πέλμα μεγαλύτερο 5) Έχει φλάντζα επιμήκυνσης για το κοντάκι 6) Έχει ένα ψευτοαορτήρα Εν κατακλείδι η τιμή της ξύλινης έκδοσης δεν αξίζει, αξίζει η πλαστική αλλιώς πάτε σε άλλο όπλο
Δεν βρήκες πλαστική και πήρες ξύλινη;
 
Έφαγα μία τούμπα με το Baikal και λυπήθηκα το κοντάκι που το είχα περιποιηθεί σαν έπιπλο.
Αυτό θα πει μερακλής....
Και άλλοι με Baikal κατεβάζουν τα βάτα για να βρουν την τσίχλα η για να περασουν απέναντι...

Πρωτίστως είναι να σου αρέσει το πλαστικο στα οπλα αλλιώς δεν λέει κ ας έχει κάποια πλεονεκτηματα έναντι του ξυλου...

Αν κ το θέμα είναι να μην δεχτεί πτωση ένα οπλο..
Γιατί δεν ειναι μονο τα ξυλινα η πλαστικα μερη..
Μπορεί να κάνει βαθουλωμα στην κάννη, να μπει μεσα η ρίγα κλπ....


Τα όπλα δεν τα αγοράζουμε για να τα βάλουμε στην ναφθαλίνη αλλά για έξω στην υπαιθρο κ με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται...
 
Αυτό θα πει μερακλής....
Και άλλοι με Baikal κατεβάζουν τα βάτα για να βρουν την τσίχλα η για να περασουν απέναντι...

Πρωτίστως είναι να σου αρέσει το πλαστικο στα οπλα αλλιώς δεν λέει κ ας έχει κάποια πλεονεκτηματα έναντι του ξυλου...

Αν κ το θέμα είναι να μην δεχτεί πτωση ένα οπλο..
Γιατί δεν ειναι μονο τα ξυλινα η πλαστικα μερη..
Μπορεί να κάνει βαθουλωμα στην κάννη, να μπει μεσα η ρίγα κλπ....


Τα όπλα δεν τα αγοράζουμε για να τα βάλουμε στην ναφθαλίνη αλλά για έξω στην υπαιθρο κ με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται...
Πρωτίστως είναι η ασφάλεια, αλλά το πόσο σέβεται και προσέχει ο καθένας τα υπάρχοντά του, είναι προσωπικό θέμα.
Προσωπικά τα προσέχω πάρα πολύ γιατί μου αρέσει να τα βλέπω (και να είναι) πάντα καινούργια.
Αντιλήψεις....
 
Back
Top