Hunter Passion

Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια...;)
Καλως η κακως το περιδικο παλευει να ανταπεξελθει κ αυτο στην οικονομικη συγκυρια με ολα τα προβληματα που το βαραινουν... Η ορεξη δεν χανεται, τα προβληματα δυστυχως επηρεαζουν τη συνεπεια θελοντας κ μη αλλα οσο μπορουμε προσπαθουμε...
 
Τώρα με κάνατε να το περιμένω με μεγαλύτερη αγωνία, αν και "φοβάμαι" ότι θα αναφέρεστε στα κυνολογικά θέματα τα οποία προσπερνώ.
Ναι, στα κυνολογικά υπάρχουν από 3 τοποθετήσεις σε μερικές ερωτήσεις... Αν επιτρέπεται, γιατί τα προσπερνάς;
 
Ναι, στα κυνολογικά υπάρχουν από 3 τοποθετήσεις σε μερικές ερωτήσεις... Αν επιτρέπεται, γιατί τα προσπερνάς;
Γιατί έχω χρόνια να κάνω σκύλο και τα κυνήγια που με "τραβούν" πλέον δεν απαιτούν σκύλο, όχι ότι δεν χρειάζονται σκύλο, απλά δεν ξεκινάνε και δεν τελειώνουν στον σκύλο (τσίχλα, τρυγόνι, παπί).
 
Γιατί έχω χρόνια να κάνω σκύλο και τα κυνήγια που με "τραβούν" πλέον δεν απαιτούν σκύλο, όχι ότι δεν χρειάζονται σκύλο, απλά δεν ξεκινάνε και δεν τελειώνουν στον σκύλο (τσίχλα, τρυγόνι, παπί).
Ετσι ειναι Γιωργη ...και δυστυχος το περιοδικο εχει 50% θεματα για σκυλια κατι που και για εμενα ειναι τελειως αδιαφορο εν σχεση με τις δοκιμες κ συγκριτικα. ας ειχε ρε γμτ 30% καλα θα ηταν κ παλι.
 
Last edited:
Ούτε εγώ διαβάζω ποτέ τα κυνολογικα θέματα.
Αποκλειστικά για τα θηράματα, τα όπλα - οπλουργικα θέματα και ειδικά για τις δοκιμές φυσιγγίων το περνω γιατί ειναι πολυ αναλυτικές..
Εξακολουθεί να ειναι το καλύτερο περιοδικό για μένα..
 
Last edited:
Ετσι ειναι Γιωργη ...και δυστυχος το περιοδικο εχει 50% θεματα για σκυλια κατι που και για εμενα ειναι τελειως αδιαφορο εν σχεση με τις δοκιμες κ συγκριτικα. ας ειχε ρε γντ 30% καλα θα ηταν κ παλι.
Έλα που δεν είμαστε μόνο εμείς όμως Τόλη, υπάρχουν άλλοι τόσοι που θεωρούν ότι τα κυνολογικά θέματα στο περιοδικό είναι λίγα και θα ήθελαν και άλλα :) Οπότε δικαιολογώ τους δημιουργούς και τους καταλαβαίνω που προσπαθούν να κρατήσουν μια χρυσή τομή.
 
Έλα που δεν είμαστε μόνο εμείς όμως Τόλη, υπάρχουν άλλοι τόσοι που θεωρούν ότι τα κυνολογικά θέματα στο περιοδικό είναι λίγα και θα ήθελαν και άλλα :)
Η υλη προσπαθει να κρατα παντα μια ισορροπια αναμεσσα σε κυνοφιλια κ λοιπα κυνηγετικα θεματα... Κ εμενα δεν μου κεντριζουν παντα το ενδιαφερον πολλα κυνοφιλικα δρωμενα αλλα ειτε το πιστευετε ειτε οχι υπαρχουν παααααααρα πολλοι αναγνωστες που ζητουν καθε μηνα περισσοτερα κυνοφιλικα θεματα κ λιγοτερα με οπλα κ φυσιγγια μιας κ τα θεωρουν πολλα... Οπου εχει τη "μουρλια" του ο καθενας...
 
Το καλύτερο ειναι να υπήρχε ενα περιοδικό πχ για κυνηγοσκυλα και ενα για βλητική κλπ..
Αλλα δεν ξερω πόσο θα "έπιανε" στην αγορα..
Ειναι κ δύσκολες εποχές και μην ξεχνάμε οτι τωρα πια είμαστε για τα καλά στην εποχή του ίντερνετ..Σου λέει ο άλλος γιατί να παω να πάρω το οποιοδήποτε περιοδικό αφού εκεί βλέπω τα πάντα και μπορώ να ρωτήσω τα πάντα...
Δεν ειναι έτσι ομως,τα(καλά) κυνηγετικά περιοδικά χρειάζονται την στήριξη μας για να επιβιώσουν...
Εξάλλου για μένα ο καφές συντροφιά με ενα κυνηγετικό περιοδικό δεν εχει καμιά σχέση με το ιντερνετ..
 
Όχι πριν πολλά χρόνια, υπήρχαν τέτοια περιοδικά όπως το περίφημο Οπλογνωσία του Νικήτα Κυπρίδημου η Κυνοφιλία του Νικ. Φωτακόπουλου κπα. Ύλη υπάρχει για να καλύψει κάθε μήνα ένα ολόκληρο εξειδικευμένο περιοδικό αλλά οι αναγνώστες είναι λίγοι, απογοητευτικά λίγοι, απελπιστικά λίγοι. Έτσι υπερίσχυσαν τα Κυνηγητικά με ύλη για ότι αφορά το κυνήγι και αυτά όσο αντέξουν.
Γιατί έχω χρόνια να κάνω σκύλο και τα κυνήγια που με "τραβούν" πλέον δεν απαιτούν σκύλο, όχι ότι δεν χρειάζονται σκύλο, απλά δεν ξεκινάνε και δεν τελειώνουν στον σκύλο (τσίχλα, τρυγόνι, παπί).
Είχα την εντύπωση πως είχες σκύλο γιαυτό ρώτησα γιατί τα προσπερνάς. Έτσι φάνηκα αδιάκριτος, ευχαριστώ που απάντησες.

Ειναι κ δύσκολες εποχές και μην ξεχνάμε οτι τωρα πια είμαστε για τα καλά στην εποχή του ίντερνετ..Σου λέει ο άλλος γιατί να παω να πάρω το οποιοδήποτε περιοδικό αφού εκεί βλέπω τα πάντα και μπορώ να ρωτήσω τα πάντα...
Τυχαίνει να είμαι αναγνώστης και του Ιντερνετ και περιοδικών/βιβλίων Ελληνικών και ξένων που αφορούν το κυνήγι. Έχω εκπλαγεί από τις ανακρίβειες, τις μερικώς ή καθ' ολοκληρία λάθος πληροφορίες, την σκόπιμη ή μη παραπληροφόρηση, την αναπαραγωγή "σοφισμάτων" καφενείου κλπ κλπ που συναντώ στο διαδίκτυο. Είναι τόσα πολλά τα "σκουπίδια" που διερωτώμαι πώς ένας νέος, άσχετος, άπειρος κυνηγός θα καταλήξει σε μία απόφαση ή θα ακολουθήσει κάποια πορεία.

Εξάλλου για μένα ο καφές συντροφιά με ενα κυνηγετικό περιοδικό δεν εχει καμιά σχέση με το ιντερνετ..
Ακριβώς. Άλλος τον καφέ, άλλος το ποτό του... με μια λέξη: "απόλαυση".
 
Καλησπερα,γνωριζουμε ποτε θα κυκλοφορησει το επομενο τευχος του περιοδικου?
Γιατι καποιοι φιλοι στο εξωτερικο το περιμενουν πως και πως.....
 
Ωραιοτατα!θα το διαβάζουμε στην ισκιαδα μετά απο το τρυγονοκαρτερι μας..:)
Για να σου πω την αληθεια το προτιμουσα τωρα τον Αυγουστο σε καμια παραλια στην ξαπλωστρα.Να με βλεπει και η γυναικα μου και να προετοιμαζεται και αυτη.....my man..hair..sarcastic.
 
Back
Top