Hunter Passion

Για τα βάσανα που έχει να τραβήξει ε??.sarcastic..sarcastic.
Εσυ που κυνηγάς και βάλτο θα φέρνεις λασπουρια στο σπίτι μπόλικη...wash..vah..vah..sarcastic..sarcastic.
Τασο μεγαλη εφευρεση το υπογειο! Με μπυτζαμα και παντοφλες φευγεις, με μπυτζαμα και παντοφλες επιστρεφεις... .sarcastic.
 
Αρι δεν ξερω τι σχεση εχεις με το περιοδικο εκτος του αρθρογραφου-συνεργατη αλλα αν μπορεις μετεφερε το παρακτω προς του υπευθυνους-εκδοτες.
Οταν λες και γραφεις πως το περιοδικο θα λειτουργει 6 μηνες μηνιαιο και την νεκρη περιοδο ενδεχεται καποια εκτακτη εκδοση και δεν εισαι συνεπης μονο αρνητικα το βλεπει ο αναγνωστης αυτο οσο κι αν το γουσταρει το περιοδικο.
Αντε να πω πως δεν ετυχε ή δεν μπορεσε να κανει μια εκδοση στους 6 μηνες με καποια γενικα θεματα.
Δεν μπορεις να εισαι συνεπης ουτε στον μηνα που εσυ(το περιοδικο) ειπες οτι θα ξανακυκλοφορησεις δηλαδη με την εναρξη.
Συγγνωμη αλλα δεν νομιζω να εχει τυχη απο εδω και περα στην κυκλοφορια του.
Κριμα γιατι ηταν μια αξιολογη και διαφορετικη οπτικη απο τα αλλα του χωρου.
 
Αρι δεν ξερω τι σχεση εχεις με το περιοδικο εκτος του αρθρογραφου-συνεργατη αλλα αν μπορεις μετεφερε το παρακτω προς του υπευθυνους-εκδοτες.
Οταν λες και γραφεις πως το περιοδικο θα λειτουργει 6 μηνες μηνιαιο και την νεκρη περιοδο ενδεχεται καποια εκτακτη εκδοση και δεν εισαι συνεπης μονο αρνητικα το βλεπει ο αναγνωστης αυτο οσο κι αν το γουσταρει το περιοδικο.
Αντε να πω πως δεν ετυχε ή δεν μπορεσε να κανει μια εκδοση στους 6 μηνες με καποια γενικα θεματα.
Δεν μπορεις να εισαι συνεπης ουτε στον μηνα που εσυ(το περιοδικο) ειπες οτι θα ξανακυκλοφορησεις δηλαδη με την εναρξη.
Συγγνωμη αλλα δεν νομιζω να εχει τυχη απο εδω και περα στην κυκλοφορια του.
Κριμα γιατι ηταν μια αξιολογη και διαφορετικη οπτικη απο τα αλλα του χωρου.
Πολυ σωστα !
 
Αναλαμπών αστήρ ήταν δυστυχώς παρά την προσπάθεια των παιδιών. Εγώ τι να πω που πέρσι πλήρωσαν συνδρομή για χρόνο ....που ήταν 11 τεύχη....και ελαβα μόνο 6-7
 
εγω το ειχα διαβασει μολης πρωτοκυκλοφορουσε και μου αρεσε πολυ , εγραφε και συνταγες για ιδιογωμοσεις πραγμα που δεν το κανει αλλο περιοδηκο ,καθως και παρουσιασεις φυσιγγιων αναλυτηκα με το μπαρουτι ειναι γεμηζμενα ποσα γραμμαρια κτλ πληρη στοιχια και οχι ελυπη που κανει αλλο περιοδηκο
 
και οι κυνηγητηκες ιστοριες ηταν πολυ ωραιες , και οχι μονο αυτα αλλα και αλλα , το θεμα ειναι να γραφουν τα περιοδηκα συμφωνα με την εποχη που κυνηγαμε , και οχι να ειναι καλοκαιρι και να γραφουν για την μπεκατσα , η να ειναι χειμωνας και να γραφουν για τα τρυγονια , καθως και τα ντιβιντι να ειναι συμφωνα με την εποχη που κυνηγαμε
 
είναι προσεγμένη η παραγωγή......όμως η εποχή μάλλον δεν ευννοεί έντυπες εκδόσεις και δει εποχιακές....
 
αυτο που ΔΕΝ μου αρεσε ηταν οτι 50% ηταν για σκυλια ..... ΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ πολυ ογκος για σκυλια.

εμενα αντιθετα ηταν αυτο που μου αρεσε περισσοτερο και ειδικα η αναφορα για τον ελληνικο ιχνηλατη που την εγραφε και ενας πολυ καλος φιλος και που δεν υπηρχε πουθενα αλλου....RESPECT.
 
Συμφωνω με τον Τολη.
Οι μισοι αν οχι οι περισσοτεροι απο εμας δεν εχουμε σκυλο.
Ενα ακομη μεγαλο μειον ειναι η τιμη παιδια.
Στην εποχη που ζουμε δεν θα δωσει κανεις 5,90 για ενα περιοδικο.
 
Καταρχην ουτε καμια εμπλοκη εχω στην παραγωγη του περιοδικου , ουτε καμια αλλη αναμιξη περαν της αρθρογραφιας... Κ εμενα σαν αναγνωστης δεν μου αρεσει η ασυνεπεια, αυτο ειναι δεδομενο...
Ωστοσο μιας κ την ιδια απορια με σας ειχα κ εγω κ αναζητησα τους λογους που συμβαινει κατι τετοιο, θα πω 2-3 πραγματα που μπορουν να ειπωθουν δημοσια κ θα απεμπλακω απο τη συζητηση μιας κ ουτε αρμοδιος ειμαι να δωσω περαιτερω εξηγησεις, ουτε κ μπορω να γνωριζω απο πρωτο χερι...
Καλως η κακως τα εσοδα των περιοδικων ειναι οι συνδρομες και οι διαφημισεις κ οχι οι πωλησεις στα περιπετρα, μιας κ πανω απο το 50% των εσοδων απο τις μεμονωμενες πωλησεις "πηγαινει" στις εταιριες διανομων... Μια πολυ σημαντικη βοηθεια στα εσοδα των κυνηγετικων περιοδικων ειναι η συνδρομη της Κυνηγετικης συνομοσπονδιας Ελλαδας που αφορα τις συνδρομες των συλλογων της χωρας, συνδρομη που δυστυχως για τη λειτουργια του δεν εχει γινει στο περιοδικο απο την αχρη της λειτουργιας μεχρι σημερα...
Επιπλεον επειδη η οικονομικη κριση κανει κυκλο, πολυ μειωμενα και πλεηρωμενα ετεροχρονισμενα ειναι κ τα εσοδα απο τις διαφημισεις στον εντυπο τυπο...
Αν στα δυο παραπανω υπολογισουμε και τα χρηματα του τυπογραφειου τα οποια απαιτουνται πλεον πριν την εκτυπωση κ οχι μετα, μπορουμε να σκεφτουμε τους λογους που οδηγουν σε "ασυνεπεια" η οποια μονο απο κακη θεληση δεν ειναι απο κανεναν συντελεστη του περιοδικου...
Οσον αφορα τα σκυλια, ειναι λιγο υποκειμενικο το θεμα, φανταστειτε οτι υπαρχουν αλλοι τοσοι οσοι εσεις , που κανουν αντιστοιχα παραπονα επειδη το περιοδικο εχει πολυ υλη με οπλα κ φυσιγγια...
Τελος, η τιμη ειναι κατι υποκειμενικο, καλως η κακως διαμορφωνεται απο πολλους παραγοντες κ σιγουρα οχι πλεον απο το κερδος... Εγω δεν την βρισκω υπερβολικη για κατι που βγαινει μια φορα τον μηνα κ προσφερει κατι διαφορετικο, αλλο αυτο ειναι αποψη μου...
 
Το παραπάνω μνμ το έγραψα όχι για την ''πω''στο περιοδικό αλλά γιατί ήταν ένα πολύ αξιόλογο έντυπο
και ήταν η προτίμησή μου. Έχω όλα τα τεύχη που έχουν κυκλοφορήσει.
Απλώς ήθελα να δείξω το από μήνα σε μήνα η αναβολή και την ανακοίνωση του περιοδικού πώς θα είναι
πλέον οι εκδόσεις και η σχέση περιοδικού - αναγνώστη ως προς την κυκλοφορία.
Μπήκε στην παραγωγή την χειρότερη περίοδο και δεν άντεξε και πιστεύω δύσκολα θα επανέλθει.
Η τιμή παιδιά δεν είναι το θέμα για ένα μηνιαίο περιοδικό νομίζω είναι καλή.
Αν σκεφτείς πως μια εφημερίδα κάνει 1,50 και οι κυριακάτικες από 2,5+ δεν είναι θέμα τα 5,90.
 
Απ΄ότι καταλαβαίνω την εποχή που ζούμε είναι πολύ δύσκολη η συντήρηση μίας έκδοσης περιοδικού.
Κρίμα γιατί είναι αναμφίβολα ένα ωραία στημένο περιοδικό και από ανθρώπους που φαίνεται ότι έχουν μεράκι και γνώσεις.

Αυτό με την ΚΣΕ είναι αλήθεια. Η στήριξη της είναι σημαντική για την βιωσιμότητα του περιοδικού. (όπως πχ με τα μικρά τοπικά μέσα "συντηρούνται" από διαφημίσεις του δημοσίο, οπαπ κλπ).

Εύχομαι να συνεχίσει η κυκλοφορία και ό,τι καλύτερο.
 
το τευχος νοεμβριου ειναι γεγονος , το αγορασα εχθες παιδια , μου φανηκε πιθο φτωχο απο αλλες φορες αλλα με πολλες διαφημησεις .xm.
 
Back
Top