Fabarm Team

Ετσι κ ετσι για μενα... Την καλυτερη του αποδοση ο antigelo την εχει με συμβατικα τσοκ ανοιχτης συσφιξης... Δεν θελει ζορισμα στην εξοδο του απο την κανη...
Άρη μιας και το είχα απορία γτ κυνηγάω με το περκορσο (antigelo) έχεις κάνει δοκιμη να το ρίξεις με φιδισιο ανακοντα και δν σου έδωσε τα αναμενόμενα??? Εμένα πάντως με το mid range μου έδωσε εικόνα εφάμιλλη του εργοστασιακου μου ***mod στα 35μετρα. Το long range το σκορπάει???
 
Είναι μικρή η διαφορά Παύλο....Ναι...Το μαμά είναι λίγο βαθύτερη θα έλεγα η εγκοπή η κάτω.....
Ίσως να έτυχε το κ στο πέταξε επιδή δν θα είχε κουμπώσει καλά....Λύσε το όπλο προσάρμοσε κλείστρο και καβαλάρη στο σιδηρόδρομο και δες προσεκτικά αν μπαίνει σφιχτά στν και κάνε μια πρόβα χειρονακτηκά να το δεις.....
 
η εγκοπή πάνω αριστερά φαίνεται να είναι πιο μεγάλη στην μαμά όπως επίσης και το κάτω κόψιμο που έχει,,,θα πέσει ντρέμελ σήμερα μήπως και το φτιάξω
View attachment 1834
Ξέχασα να σου πω....Επιδή μου είχε κοπή εμένα αυτό το χερούλη στη δική μου Fabarm το αντικατέστησα με ένα άλλο από (πιο παλιό μοντέλο)....Ίσα που το λιμάρισα 1mm για να μπει...εγώ όμως το έφαγα λίιιγο παραπάνω και τώρα ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΈΝΟ πάει μπουργάνα....Ως τώρα 1 χρόνο δν μου έχει φύγει.
Γι'αυτο σου είπα πως ίσως να σου έτυχε... ;)
 
Κώστα από τον χειμώνα που το έχω επάνω δεν έκανε κιχ,,,έτυχε και ξεκούμπωσε χθες,,,θα το ξαναδοκιμάσω σύντομα
Ακριβώς....
Αποψή μου να μη το λυμάρεις καθόλου.
Αν ήταν κ δν ήταν standard οι διαστάσεις της after χειρολαβής θα σου είχε ξεκουμπώσει πιστεύω εξαρχής....
 
Παυλο και κυρ Μητσο, τα 24αρια σας τα ριχνουν οι l4s ?
Την προηγουμενη κυριακη ηταν ενας στο σκοπευτηριο και του ειχε γινει μονοκαννο.
Κριμα για νεο οπλο:(

η κυνηγετική έκδοση έχει άλλο πιστόνι για πιο βαριές γομώσεις αλλά,,,, 24γρ με λίγο παραπάνω πιέσεις από ένα lambro skeet τα ρίχνει άνετα τουλάχιστον το δικό μου L4S,,,αν ντε και καλά τώρα θες να ρίχνεις όλα τα 24ρια του εμπορίου βάζεις το πιστόνι από την sporting ή της Velocity ( νομίζω είναι ίδια ) με κόστος κάπου στα 45-50 ευρω και ρίχνεις τα πάντα
 
η κυνηγετική έκδοση έχει άλλο πιστόνι για πιο βαριές γομώσεις αλλά,,,, 24γρ με λίγο παραπάνω πιέσεις από ένα lambro skeet τα ρίχνει άνετα τουλάχιστον το δικό μου L4S,,,αν ντε και καλά τώρα θες να ρίχνεις όλα τα 24ρια του εμπορίου βάζεις το πιστόνι από την sporting ή της Velocity ( νομίζω είναι ίδια ) με κόστος κάπου στα 45-50 ευρω και ρίχνεις τα πάντα
Ετσι εξηγειται!
Ευχαριστω παυλο.
Να του το πω να μην στεναχωριεται
 
Παυλο και κυρ Μητσο, τα 24αρια σας τα ριχνουν οι l4s ?
Την προηγουμενη κυριακη ηταν ενας στο σκοπευτηριο και του ειχε γινει μονοκαννο.
Κριμα για νεο οπλο:(
Και η δικιά μου του Κένταυρου που έριξα δεν είχα θέμα...
 
Άρη μιας και το είχα απορία γτ κυνηγάω με το περκορσο (antigelo) έχεις κάνει δοκιμη να το ρίξεις με φιδισιο ανακοντα και δν σου έδωσε τα αναμενόμενα??? Εμένα πάντως με το mid range μου έδωσε εικόνα εφάμιλλη του εργοστασιακου μου ***mod στα 35μετρα. Το long range το σκορπάει???
Με long δεν τον έχω δοκιμάσει αυτό το συγκέντρωτηρα ποτέ, με mid όμως σε διάφορα οπλα σε σχέση με συμβατικά τσοκ έδινε περίπου ίδια απόδοση... Ίσως κ λίγο χειρότερη...
 
Με long δεν τον έχω δοκιμάσει αυτό το συγκέντρωτηρα ποτέ, με mid όμως σε διάφορα οπλα σε σχέση με συμβατικά τσοκ έδινε περίπου ίδια απόδοση... Ίσως κ λίγο χειρότερη...
Θα δοκιμάσω να συγκρίνω το long range τώρα που το προμηθεύτηκα σε σχέση με τα εργοστασιακά ** ή *. Πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον. Άσχετο αλλά μήπως ξέρεις κανένα Θανάση Χελα κάτω? Κάνα 65αρια χρονών θα είναι χοντρικά
 
Θα δοκιμάσω να συγκρίνω το long range τώρα που το προμηθεύτηκα σε σχέση με τα εργοστασιακά ** ή *. Πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον. Άσχετο αλλά μήπως ξέρεις κανένα Θανάση Χελα κάτω? Κάνα 65αρια χρονών θα είναι χοντρικά
Για να σκεφτώ... Ακουστά τον έχω...είναι πατέρας μου .sarcastic.
 
Παυλο και κυρ Μητσο, τα 24αρια σας τα ριχνουν οι l4s ?
Την προηγουμενη κυριακη ηταν ενας στο σκοπευτηριο και του ειχε γινει μονοκαννο.
Κριμα για νεο οπλο:(
Όλες τις δοκιμές τις έκανα με 28 γρ. Να μην πω ότι μέχρι τώρα έριξα μόνο 28γρ. και έριξα παααααρα πολλα χωρίς πρόβλημα. Με 24 γρ δεν δοκίμασα. Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.
 
Παυλο και κυρ Μητσο, τα 24αρια σας τα ριχνουν οι l4s ?
Την προηγουμενη κυριακη ηταν ενας στο σκοπευτηριο και του ειχε γινει μονοκαννο.
Κριμα για νεο οπλο:(
επαιξα μια πουλά το Σάββατο με 24αρια τραπ και δεν έκανε κιχ
 
η κυνηγετική έκδοση έχει άλλο πιστόνι για πιο βαριές γομώσεις αλλά,,,, 24γρ με λίγο παραπάνω πιέσεις από ένα lambro skeet τα ρίχνει άνετα τουλάχιστον το δικό μου L4S,,,αν ντε και καλά τώρα θες να ρίχνεις όλα τα 24ρια του εμπορίου βάζεις το πιστόνι από την sporting ή της Velocity ( νομίζω είναι ίδια ) με κόστος κάπου στα 45-50 ευρω και ρίχνεις τα πάντα
πολύ σωστά Παύλο.οπως τα λες είναι. αμφότερα πιστόνια έχουν 45 ευρώ λιανικη
 
η κυνηγετική έκδοση έχει άλλο πιστόνι για πιο βαριές γομώσεις αλλά,,,, 24γρ με λίγο παραπάνω πιέσεις από ένα lambro skeet τα ρίχνει άνετα τουλάχιστον το δικό μου L4S,,,αν ντε και καλά τώρα θες να ρίχνεις όλα τα 24ρια του εμπορίου βάζεις το πιστόνι από την sporting ή της Velocity ( νομίζω είναι ίδια ) με κόστος κάπου στα 45-50 ευρω και ρίχνεις τα πάντα
Οπτικά ίδια είναι Παύλο
 
Back
Top