Fabarm Team

είναι να μην σου τύχει και αν σου τύχει να σου τύχει και ο οπλουργός με νοημοσύνη της κάθε αντιπροσωπειας... έχω άλλη μια fabarm rex περίπου ίδια σαν την mk3 ναι είχα προβλήματα δεν ανέβαζε σωστά το φυσίγγι η γλώσσα κάργα εμπλοκές πέταγε από την αποθήκη δυο φυσίγγια μαζί το ένα στην θαλάμη και το άλλο στο πάτωμα, έκατσα και τα έλυσα μόνος μου, στο ένα έφταιγε το ελατήριο του αναστολέα αδύναμο ελατήριο και χαλούσε όλο τον χρονισμό του όπλου και στο άλλο η γλώσσα ήταν με κάτι μοίρες απόκλιση πιο κάτω από εκεί που έπρεπε και κάρφωνε το φυσίγγι ακριβώς κάτω από την θαλάμη όχι πάντα. αααα και μια σπασμένη σκανδαλοθηκη τώρα πάει ρολόι ... αυτα.tired.
 
είναι να μην σου τύχει και αν σου τύχει να σου τύχει και ο οπλουργός με νοημοσύνη της κάθε αντιπροσωπειας... έχω άλλη μια fabarm rex περίπου ίδια σαν την mk3 ναι είχα προβλήματα δεν ανέβαζε σωστά το φυσίγγι η γλώσσα κάργα εμπλοκές πέταγε από την αποθήκη δυο φυσίγγια μαζί το ένα στην θαλάμη και το άλλο στο πάτωμα, έκατσα και τα έλυσα μόνος μου, στο ένα έφταιγε το ελατήριο του αναστολέα αδύναμο ελατήριο και χαλούσε όλο τον χρονισμό του όπλου και στο άλλο η γλώσσα ήταν με κάτι μοίρες απόκλιση πιο κάτω από εκεί που έπρεπε και κάρφωνε το φυσίγγι ακριβώς κάτω από την θαλάμη όχι πάντα. αααα και μια σπασμένη σκανδαλοθηκη τώρα πάει ρολόι ... αυτα.tired.
Εαν δεν αλαξη το συστημα τησ η ΦΑΜΠΑΡΜ παντα θα εχει τετεια προβληματα .
 
Η Fabarm από το μοντέλο Η38 και μετά,τελειοποίησε τα όπλα της!
Δέκα χρόνια κατέχω την Η38 με άπειρες τουφεκιές και δεν είχα ούτε μια εμπλοκή!
Τώρα αν σε κάποια λίγα όπλα παρουσιάσει δυσλειτουργία εντάξει συμβαίνει και στα ακριβότερα όπλα!
 
Η φαμπαρμ κερδίζει σε εμφάνιση και σε τιμή!βλητικα είδικα από το 7 και κατω είναι πολύ καλή!το σύστημα αεριων της για μενα κατώτερο από την μπερετα...για αυτό και η πιο πολύ μαυρίλα!η μπερετα έχει το απλούστερο και συνάμα καλύτερο σύστημα αεριων!εχει βελτιώσει κατά πολύ την αξιοπιστία της η φαμπαρμ από τις mk2 που όντως βγάζαν πολλά θέματα.Ας αποδεχθούμε επίσης πως όλα τα σύγχρονα όπλα είναι λαχείο,ότι εταιρία και να πάρεις μπορεί να την πατήσεις,επομενως απαιτείται και τυχη σε κάθε νέα αγορα
 
Εγω για τα μονα fabarm που δεν εχω ακουσει και δει προβληματα και να μην εισαι και τοσο σχολαστικος με το καθαρισμα ειναι μονο η xlr .ολα τα αλλα τα εχω δει με τα ματια μου.( και να ριχνει φυσιγγια το οπλο οχι να το εχεις μονο για γουρουνια!)
 
Από το 2009 κατέχω την xlr5 εμπλοκές μηδέν με πολλές τουφεκιές κάθε χρόνο στα τσιχλοκότσυφα. Τουφεκιές θαυμάσιες με μοναδικό μειονέκτημα ότι πιάνει πολύ κάπνα το σύστημα της. Κανενα πρόβλημα στα ξύλινα μέρη της καμιά σκουριά στα μεταλλικά μέρη. Είμαι όμως γενικά επιμελής με τα όπλα... Κάθε 2-3 το πολύ κυνηγια την καθαρίζω. Για μένα είναι οπλαρα. Όταν έχεις πολύ καλές τουφεκιές το όπλο σου έρχεται ωραία και δουλεύει απροβλημάτιστα υπάρχει κάτι άλλο να ζητησεις;
 
Η Fabarm από το μοντέλο Η38 και μετά,τελειοποίησε τα όπλα της!
Δέκα χρόνια κατέχω την Η38 με άπειρες τουφεκιές και δεν είχα ούτε μια εμπλοκή!
Τώρα αν σε κάποια λίγα όπλα παρουσιάσει δυσλειτουργία εντάξει συμβαίνει και στα ακριβότερα όπλα!
καλημερα φιλε μιασ και εχεισ το οπλο 10χρονια θελησ να σου πουλησο την l4s που ειναι και πιο συνγχρονη γιατι βλεπο οτι τα εμπιστευεσαι παρα πολυ και δεν εχεισ και προβλημα με την δικια σου, εχει και εγγυοιση ακομα το δικο μου μια χαρα εισαι
 
Επιασα σημερα στα χερια μου μια XLR 76αρα... Ειχα καιρο να πιασω οπλα που να το γουσταρω για να ειμαι ειλικρινης... Πολυ ωραια σκανδαλη, ουδετερη αισθηση στο βαρος τετοια που να μην καταλαβαινεις οτι ειναι 76αρα, μεγαλη αμεσοτητα στο χειρισμο, παταγες τη σκλανδαλη κ ενιωθες οτι ολα γινονται πολυ γρηγορα, φοβερη σκοπευτικη γραμμη, χαμηλη ανακρουση κ ωραιες τουφεκιες...

Μιας κ επιασα προσφατα κ την A400 Plus, κ επειδη ειχε το διλημμα κ ο Παυλος, αν διαλεγα εγω οπλο θα πηγαινα αμεσως στην XLR, μου κεντρισε το ενδιαφερον σε ολα...

Τουφεκια μια εκανα στον πινακα με τσοκ 3 μαμα εσωτερικο κ φυσιγγια Ρουμελιωτης 28γρ ν8 στα 35 μετρα...



 
δέχομαι τα καλορίζικα προκαταβολικά , λογικά αυριο θα το έχω στα χέρια μου και θα ακολουθήσει φωτοθεραπεία ! .love.
Αν και τα οπλα ειναι σαν τις γκομενες, δεν ξερεις ποια τη σηκωνει στον καθενα...τη διαθεση..., κ εγω θα επαιρα την XLR με κλειστα ματια...
 
Αν και τα οπλα ειναι σαν τις γκομενες, δεν ξερεις ποια τη σηκωνει στον καθενα...τη διαθεση..., κ εγω θα επαιρα την XLR με κλειστα ματια...
.sarcastic.....έχω ακούσει πάντως ότι έχει εξαιρετικό service για τις βλάβες, ο αντιπρόσωπος λένε ότι είναι πολύ μπροστά για Ελλάδα. Σοβαρά το λέω!
 
Επιασα σημερα στα χερια μου μια XLR 76αρα... Ειχα καιρο να πιασω οπλα που να το γουσταρω για να ειμαι ειλικρινης... Πολυ ωραια σκανδαλη, ουδετερη αισθηση στο βαρος τετοια που να μην καταλαβαινεις οτι ειναι 76αρα, μεγαλη αμεσοτητα στο χειρισμο, παταγες τη σκλανδαλη κ ενιωθες οτι ολα γινονται πολυ γρηγορα, φοβερη σκοπευτικη γραμμη, χαμηλη ανακρουση κ ωραιες τουφεκιες...

Μιας κ επιασα προσφατα κ την A400 Plus, κ επειδη ειχε το διλημμα κ ο Παυλος, αν διαλεγα εγω οπλο θα πηγαινα αμεσως στην XLR, μου κεντρισε το ενδιαφερον σε ολα...

Τουφεκια μια εκανα στον πινακα με τσοκ 3 μαμα εσωτερικο κ φυσιγγια Ρουμελιωτης 28γρ ν8 στα 35 μετρα...



Άρη είχε ουριο άνεμο? Πως και φτάσανε τα σκάγια πίνακα?
 
Εγώ με τη σειρά μου Παύλο θα σου πω πως χτύπησες λαχείο με αυτή την αγορά για πολλούς λόγους.θα σου παραθέσω μερικούς.

1. Έχει όψη σαν δέρμα φιδιού οπότε τους καλοκαιρινούς μήνες οι οχιές δεν θα σε ακουμπάνε αφού θα σε βλέπουν συνάδελφο.
2. Θα σε λατρέψουν οι οικολόγοι αφού με τέτοια στραβη καννη και παρακεντρα τσοκ δε θα πετυχαίνεις ούτε ελέφαντα.
3. Θα αποφεύγεις ελέγχους από θυροφυλακη αφού τα όργανα της τάξης από μακρυά θα βλέπουν ποιο μοντέλο είναι και ξέροντας ότι λόγω συνεχών εμπλοκων είναι σα μονοκαννο δε θα μπαίνουν καν στον κόπο για έλεγχο.
4. Θα πινουμε πολύ συχνά πλέον καφέ αφού κάθε βδομάδα θα είσαι Τούρη για σέρβις που είναι πολύ κοντά στη δουλειά μου.
5. Θα προσφέρεις άπλετο γέλιο σε σκοπευτήριο και κυνηγοτοπους με τις χασούρες σου.το.εχουμε όλοι ανάγκη το γέλιο τις δύσκολες μέρες που ζούμε.
6.Αν σε κούρασει το pattern του φιλμ της μην αγχώνεσαι σε κάνα 2μηνο θα έχει ξεφλουδίζει όλη και θα έχεις ένα άλλο όπλο.δε θα βαριέσαι.

Ειλικρινά πέτυχες διάνα.......
 
Άρη είχε ουριο άνεμο? Πως και φτάσανε τα σκάγια πίνακα?
Σταύρο το έχω ξαναπεί,για μένα πλέον τα όπλα είναι τύχη...μπορεί να αγοραστούν δύο ίδια κ το ένα να είναι αστέρι κ το άλλο όχι... Οπότε τύχη...
Ότι κ αν έπαιρνα θα ήλπιζα να είμαι τυχερός, δεν έχω αξιόπιστη εταιρεία στο μυαλό μου, έχω αξιόπιστο όπλο σαν μονάδα...
Το XLR είχε μια σπιρτάδα που δεν το περίμενα....
Έτσι κ αλλιώς έχω στην κατοχή μου μια eurolion mk2 competition extra, τη γνωρίζω την εταιρία...
 
Back
Top