Fabarm Team

Όλα αυτά που προσφέρει η fabarm στις κάννες τις δεν είναι δώρα στους αγοραστές.. όπως λέει και ο Σάκης ο αυλός της fabarm ξεκινά από 18.6 και καταλήγει 18.4..(18.2 δεν έχει Σάκη) όμως ο σωλήνας συνεχούς μειωμένης διατομής που δημιούργησε διατιρησε κατά πολύ υψηλά την πίεση.. και πάρε τα porting μετά από το εργοστάσιο πάρε και τα επιμηκυμενα τσοκ πάρε και την πιστοποίηση στα 1630 bar..
Οι πρωτες κανες tribore,ξεκινουσαν μετα τον κωνο 18.7 μετα απο 20 cm ,αν θυμαμαι,κατεβαιναν στο 18.6 και ακολουθως στο 18.4.
Αυτο γινοταν κλιμακωτά κι οχι προοδευτικα-κωνικα.
 
Ούτε εγώ βάζω λάδι στο πιστονι ποτέ. Το ψεκαζω g 96 για να το καθαρίσω αλλά το σκουπίζω τελείως. Άλλωστε όταν είναι καθαρό από μέσα και είναι και περιμετρικά η αποθήκη καθαρή το πιστονι πηγαινοέρχεται με τέτοια ευκολία που αν κρατησεις το όπλο με την καννη προς τα επάνω με ανοιχτό κλειστρο και το τουμπαρεις απότομα με την καννη προς τα κάτω ακούς το πιστονι να τερματίζει μπροστά....
 
Ούτε εγώ βάζω λάδι στο πιστονι ποτέ. Το ψεκαζω g 96 για να το καθαρίσω αλλά το σκουπίζω τελείως. Άλλωστε όταν είναι καθαρό από μέσα και είναι και περιμετρικά η αποθήκη καθαρή το πιστονι πηγαινοέρχεται με τέτοια ευκολία που αν κρατησεις το όπλο με την καννη προς τα επάνω με ανοιχτό κλειστρο και το τουμπαρεις απότομα με την καννη προς τα κάτω ακούς το πιστονι να τερματίζει μπροστά....
Τάσο ακριβώς αυτό κάνω και εγώ! Ρίχνω λάδι και το σκουπίζω μετά. Απλά πάντα μένει μια μικροποσότητα λαδιού για να γλιστράει ακριβώς όπως περιγράφεις!
 
Πως λεγετε το μοντελο της xlr5 με camo?? Δεν το βρισκω πουθενα διαθεσιμο... Η παραλλαγη ειναι φιλμ?? Την δινουν με εσω εξω
Xrl waterfowler βάση ceracot και φιλμ optifade η υπόλοιπη.. 3 εσω έξω, στα 1480 ευρωπαϊκά.. μια έφερε η μπαλακου προχθές..
 
Καλησπερα και απο μενα,πριν μερικες μερες επωμισα μια xlr5 με 71εκ. καννη και μου φανηκε πολυ εμπροστοβαρη,σε υπερβολικο σημειο θα ελεγα,δεν ειχε καλο ζυγισμα!
Υπαρχει καποιος που εχει επωμισει την l4s να μας πει τη γνωμη του;
Η ακομα καλυτερα καποιος κατοχος της l4s? Paulos???!!
 
Καλησπερα και απο μενα,πριν μερικες μερες επωμισα μια xlr5 με 71εκ. καννη και μου φανηκε πολυ εμπροστοβαρη,σε υπερβολικο σημειο θα ελεγα,δεν ειχε καλο ζυγισμα!
Υπαρχει καποιος που εχει επωμισει την l4s να μας πει τη γνωμη του;
Η ακομα καλυτερα καποιος κατοχος της l4s? Paulos???!!
Έχει καλύτερο ζύγισμα l4s πιο ισορροπημένη
 
Καλησπέρα σε όλους. Το ΣΚ που πέρασε σε κυνήγι τσίχλας η titan μου άρχισε να κάνει κάποιες εμπλοκές. Συγκεκριμένα το κλείστρο αργούσε να κλείσει. Με ένα καλό καθάρισμα το όπλο δούλεψε μια χαρά. Μου κάνει εντύπωση όμως γιατί το είχα καθαρίσει 19 Αυγούστου πριν την έναρξη και δεν είχα ρίξει πολλά φυσίγγια από τότε. Τι μπορεί να φταίει? Είχε να μου κάνει αυτή την εμπλοκή από το 2005. Μήπως πρέπει να το καθαρίζω πιο συχνά πλέον? Όλα αυτά τα χρόνια το καθάριζα 2 φορές την σεζόν.
 
Καλησπέρα σε όλους. Το ΣΚ που πέρασε σε κυνήγι τσίχλας η titan μου άρχισε να κάνει κάποιες εμπλοκές. Συγκεκριμένα το κλείστρο αργούσε να κλείσει. Με ένα καλό καθάρισμα το όπλο δούλεψε μια χαρά. Μου κάνει εντύπωση όμως γιατί το είχα καθαρίσει 19 Αυγούστου πριν την έναρξη και δεν είχα ρίξει πολλά φυσίγγια από τότε. Τι μπορεί να φταίει? Είχε να μου κάνει αυτή την εμπλοκή από το 2005. Μήπως πρέπει να το καθαρίζω πιο συχνά πλέον? Όλα αυτά τα χρόνια το καθάριζα 2 φορές την σεζόν.
Αλλαγη το ελατηριο χρειαζεται και θα εισαι και παλι τζετ.Υποθετω δεν το εχεις αλλαξει.
 
Back
Top